Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megpróbáljam a vágtát a lovammal?

Megpróbáljam a vágtát a lovammal?

Figyelt kérdés
A helyzetem elég bonyolult és néha hülyének is tartanak emiatt.Röviden leirva van egy lovam másfél éve de csak 1 éve lovagolok (szóval hamarabb kaptam meg a lovamat) ez tudom butaság volt de ajándék lónak ne nézd a fogát. Ahová járok lovagolni nem nagyon foglalkoznak velem, ügetni már tudok és ők ugy gondolják ez elég vagy nem elég de mégse tanitanak. A lovammal kijárok terepre mostanában és semmi baj nincs vele amin nagyon meglepődtem ,mert eddig nem nagyon lovagoltam rajta. SZóval terepen bemerjem vállalni a vágtát vagy inkább ne próbálkozzak? Az a helyzet hogy már nagyon szeretnék fejlődni de senki nem segít . mit csináljak? ( más helyre nem tudok menni mert elég messze van és nagyon drága)
2011. júl. 24. 13:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
azt írtad hogy már vágtáztál,de aztán nem erőltették,de nem is kérted. sztem kérd meg újból.
2011. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Úgy mész ki terepre tök egyedül, hogy nem tudsz vágtázni? Ez elég nagy felelőtlenség. Mi van, ha megugrik a ló, vagy ha megijed vmitől és elkezd rotyóvágtázni? Erre gondoltál már? Mert én tudom h akkor mi van, a legjobb esetben elszállsz mint a győzelmi zászló a lovad meg hazamegy.

Semmiképpen se akarj terepen vágtázni tanulni. Karámban vágtázz, és kérj segítséget. Ha meg ilyen edződ van, h nem is foglalkozik veled, akkor keress másikat, mert így nem lehet lovagolni tanulni. Baromi veszélyes terepen tanulni vágtázni, felügyelet nélkül, ráadásul olyan lóval, ami nem terepbiztos.

Kérj segítséget másoktól, biztos vannak ismerősök ott a lovardában, ahol tartjátok a lovat, kérd meg, hogy segítsenek. Olvass szakkönyveket, és figyeld meg, hogyan csinálják a többiek. Karámban kell megtanulnod a vágtát és csak akkor menj terepre vágtázni, ha már biztos az ülésed.

2011. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!