Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Forduláskor mi a teendő?

Forduláskor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Például balra forduláskor. Melyik lábnak kell folyamatosan a ló oldalán lennie? Azt tudom, hogy a jobb szár megtart, a másik meg húz. Mert annyi helyre jártam már, hogy mindenhol mást mondtak. Volt, ahol fordítottam a lovat, de az levágta a kört. Ilyenkor is, mit kell csinálni? :S
2011. júl. 25. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tanultam, hogy (balra fordulásnál) bal lábad heveder mögött, jobb lábad hevederhez zár. Én engedni szoktam az ellentétes száron, hogy a ló teljesen ráfekhessen a bal szárra.

Ha a ló levágja a kört, nyilván erősebben rátartasz az ellentétes szárra ^^

2011. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

ahány ló, annyiféle fordulás

én például úgy tanultam, hogy mindenek előtt félfelvételt csinálsz, majd belső száron húzol, külső száron engedsz (mindig többet, mint amennyit a másikon húztál), belső csizma (nem sarok) a hevederen, külső sarokkal hajtod a lovat

ha olyan lovon mész, akivel még nem szoktál össze, célszerű megkérdezni a gazdájától az alapvető jelzéseket

2011. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

külső szár tart, belső húz, belső csizma hevederen, föképp ez hajt, külső heveder mögött.

a külső száron semmiképp nem engedünk, mert sodródni fog a ló.

2011. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem is ugy tanitottták ahogy az utolsó irja. belső csizma hevedernél külső heveder mögött kb egy tenyérnyivel odanyomni külső szár tart belsőt huzni
2011. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A balra fordulásnál: A jobb csizma rázár(a heveder felett)és folyamatosan szorít enged,a bal szarat húzod magad felé a jobb oldali szárat pedig fokozatosan engeded.

A jobbra fordulásnál: Ugyan ez csak pont az ellenkező oldalakon :D Remélem segítettem valamit, és így könnyebben menni fog, sok sikert hozzá! :)

2011. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

értsétek már meg! a külső szár NEM enged. Mert ha enged, akkor a ló elvisz a vállán (kivéve ha eleve rosszul lovagolt, befásult lóról van szó)

Akik ezt írták h jobb szár elenged, ők hol tanulnak?

2011. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2011. júl. 25. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak üzenem, hogy nem azt írtam, hogy eldobom a jobb szárat a pics*ba, hanem azt hogy fokozatosan lazítom, mert ha ugyan úgy tartanám, akkor az a ló az életben nem fordulna el -.-"
2011. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Próbáltad már? Mondjuk az se mindegy h hogy van belovagolva.

Mert a parasztbácsi kocsilova tényleg balra húzom balra megy módon működik, de ha egy kicsit is jobban belovagolt lóról van szó, akkor az csak úgy fog működni, ha nem engedgetsz neki külső száron.

2011. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!