Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Én csináltam valamit rosszul?

Én csináltam valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Nem rég volt egy kisebb lovas felvonulás, de mivel a saját lovamat nem tudtam elvinni a helyszínre, ezért az egyik ismerősünk meggyőzött, hogy lovagoljam az ő lovát. Azt mondta, hogy nagyon szelíd ló, gyerekek lovagolják, és nagyon biztos terepló, nem fél a tömegben, mivel gyakran járnak vele hasonló eseményekre. Amikor felültem a hátára, volt egy olyan érzésem, hogy valami nagyon nem stimmel. Elindultunk, a ló pár lépés után lecövekelt, és moccanni sem akart. Majd ahogy szép finoman adtam neki a segítségeket, hirtelen megvadult, és elkezdett bakkolni. Szerencsére "leszereltem", és nem estem le. Később bepróbálkozott azzal, hogy elvigyen, de abban is leállítottam. Most jön a lényeg: utólag kiderült, hogy valójában gyerekek soha nem ültek a hátán, akik pedig lovagolták (két férfi), azokat már többször is ledobta. Fogatban megy, ott nincs is vele probléma, csak lovaglásnál. Nekem hazudtak, amikor azt állították, hogy belovagolt, biztos ló.

18/L vagyok, lovagolok már pár éve. Én rontottam el valamit? Lehetett volna ezt a lovat valamilyen módon ellovagolni normálisan a felvonuláson? A saját lovamat én magam lovagoltam be-életem első belovaglása, az edzőm segítségével, és nincs is vele semmi gond. Azt hittem, hogy mindennek megvan a maga rendje és módja a lókiképzésben, hogy lovat csak fokozottan, lépésről lépésre szabad belovagolni.De most mégis kételyeim támadtak ezzel a másik lóval kapcsolatban, ugyanis voltak a felvonuláson olyanok, akik azt állították, hogy ha a ló tud menni kocsiban, akkor nyereg alatt is simán elmegy. És azért gondolom azt, hogy talán mégis csak én csináltam valamit rosszul.


2011. szept. 17. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

azért csináltad rosszul mert bíztál bennük! csak magadban bízhatsz és ha kapsz egy idegen lovat akármit mondanak róla saját magadnak kell meggyözödni rola ,hogy milyen a ló

mert amíg te ülsz rajta tied a felelöség,nem szabad hinni senkinek elsöre!

2011. szept. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

jól írta az első válaszoló,

gondolom ha tudtad volna mindazt amit utólag elmondtak akkor nem ültél volna fel rá,

de a ló nem a te hibádból vadult meg

2011. szept. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha tudtam volna, nem ültem volna fel rá, hiszen előre tudom, hogy nagyon balesetveszélyes. De azért nem hittem volna, hogy valaki ekkorát hazudik,hiszen tudhatta volna, hogy ezzel nem csak a saját lovát, de engem, és másokat is veszélyeztet. A lovaktól felelősséget és előrelátást tanultam, és, hogy három dologra kell vigyáznom: magamra, a lóra és a környezetemre. Azt gondoltam, hogy én nem vagyok elég ahhoz a lóhoz. Vagyis mindig abban a meggyőződésben voltam, hogy a lovakat nem úgy lovagolják be, mint a filmekben, és aztán egyből kapnak egy kezesbárányt. Az eset után néhányan elég lekezelően bántak velem, még a ló gazdája is. Bevallom utólag nagyon is elbizonytalanodtam. Köszönöm, hogy írtatok, és megfogadom a tanácsotokat, és ezentúl nem hagyom, hogy ebben rászedjenek.
2011. szept. 17. 08:15
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Az hogy a ló fogatban elmegy még nem jelenti azt, hogy lovas alatt is. Pl az én lovam is sokáig ment fogatban, régen talán lovagolhatták, mert az alapokat ismerte, de pl a lábsegítségeket egyáltalán nem vette. Aztán szép lassan megtanulta, hogy mit akarok tőle.

Aki rád bízta a lovát egy iszonyat felelőtlen ember, na meg te is ezentúl úgy ülj fel ajánlott lóra, hogy lőtte kipróbálod mit is tud, mert ha már karámban bepróbálkozik, én hagytam volna a fenébe.

Te csak annyit csináltál rosszul, hogy feltétlenül megbíztál a ló gazdájában. Gondolom tanultál az esetből.

2011. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tanulságos eset volt. Sajnos a saját hibájából tanul az ember lánya.
2011. szept. 17. 09:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ennyi amit az előttem lévők írtak. Meg legközelebb már csak azért is érdemes előbb karámban kipróbálni, lovagolgatni, hogy egy kicsit összeszokjatok. amúgy az hogy fogatban megy még nem jelenti azt hogy nyereg alatt is. nálunk volt egy ló aki fogatban nagyon jól ment, de nyereg alatt abszolút nem. tűrte ha ráültek, és ha valaki vezetgetett akkor is ment rendesen, de amikor próbáltam csizmával hajtani akkor csak oldalazott vagy hátrafelé ment.
2011. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!