Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom "rávenni" a lovat,...

Hogy tudom "rávenni" a lovat, hogy száron menjen?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy ezt a kérdést itt felteszed, azt mondja számomra, hogy nem vagy tanult lovas, vagy nagyon kevés még a gyakorlatod. Ily módon sajnos azt kell mondanom, sehogy, hacsak a ló mástól meg nem tanulta már ezt. az lenne a legjobb, ha egy edző segítségét kérnéd a dologhoz. Addig is a legfontosabb: nyugodt kezek, mély ülés és finoman támogató csizmasegítséggel lehet szárra hajtani a lovat. Az a lényeg, hogy a segítségek hátulról előrefelé átmenjenek a lovon. Késztesd a lovat a csizmáddal arra, hogy maga alá lépjen, maradjon egyenes, ne legyen ferde egyik irányban sem. A kezed folyamatosan kontrollál, finoman megtart és enged - ez egyáltalán nem látványos, csak az ujjaid nyílnak és zárnak enyhén. De ezt így hiába magyarázom, nem egyszerű szárra lovagolni egy lovat, jobb, ha élőben megmutatja neked egy hozzáértő és segít, mikor mit tegyél, amíg meg nem érzed, hogyan is néz ki ez az egész.
2011. júl. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előzőt 100%-ban támogatom.
2011. júl. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van, jól beszél :)
2011. júl. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, hogy ki szavazta le az első kommentelőt, ugyanis 100%-ig igaza van!
2011. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem senki.
2011. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Deeee, valaki lepontozta...

Én meg felnyomtam neki :)

2011. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a felpontozást, első vagyok. :-)

Bárki is pontozott le, nem lepődöm meg, sajnos az a helyzet ma Magyarországon lóügyekben, hogy aki elmondhatja magáról, hogy valamilyen szinten képzett lovas (25 év lovasmúlt, edzői diploma, versenymúlt több szakágban, saját lovak és még sorolhatnám) az tudja magáról, mennyire sokat is kell még mindig tanulnia, hiszen a lovaglás az a sport, ahol soha nem érezheted, hogy mindent tudsz, de aki már látott kétszer lovat, az persze azt hiszi, ő az atyaúristen a témában. Ez van.

Amikor azt írom valakinek, hogy keressen edzőt és próbáljon meg tanulni tőle, nem azért mondom, mert nincs jobb dolgom, hanem pont azért, mert a lovaglás gyönyörű sport, emellett szerintem az egyik legélvezetesebb dolog a világon, de akkor nyújt igazi élvezetet, ha ló és lovasa a legmesszebbmenőkig képes együttműködni - ehhez pedig rengeteg dolgot kell megtanulni. A tanulás pedig nem megy könyvből, legalábbis ebben a témában nem, ezen az oldalon sem lehet megtanulni lovagolni, legfeljebb tippeket lehet kapni. Mint ahogy autót vezetni is csak gyakorolva, oktatói segítséggel tanul meg az ember. Ez egy ilyen sport.

Tudom, mert én is jártam ebben a cipőben, hogy edzőt fizetni kemény dolog. Csakhogy hosszútávon mindenképp megéri! És aki költ lóra, lótartásra, annak férjen bele legalább néha egy képzett lovas segítsége is, szerintem.

25 éve lovazok, de még mindig ugyanolyan szükségem van edzőre, mint az elején. Nem azért, mert tehetségtelen vagyok, vagy ilyesmi, hanem mert kell egy jó szemű, hozzáértő ember, aki a földről korrigál és azt is észreveszi, látja, amit én esetlen onnan föntről nem, vagy másként. De bocsi az off-ért. :-)

2011. júl. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!