Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mi a jobb a lónak...

Szerintetek mi a jobb a lónak ha ott alszik vagy ha nem?

Figyelt kérdés
Van egy lovam akinek még ninsen nagy versenytapasztalata és úgy volt hogy aznap regge lószálítóval viszük a lovat ( ez is sok ideig tartott mire fel lett szoktatva) de most adódott egy lehetóség hogy elősenyén? Ző nap elvinnék a lovat kamionnal és ott alodna ki hogy an vélekedik erről mejik a jobb a lónak az eső igazi rendes versenyén ?
2011. júl. 31. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Az a legjobb a lovadnak, ha megtanulsz helyesen írni.
2011. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én nem szoktam ilyet írni, de komolyan, írd le még 1x, mert tényleg nem értem h mit akarsz. annyi lejött h a lovad első versenye, és lószállítóval viszik... de már 4x elolvastam, és nem értem :S sorry
2011. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
EWlnézést kérek mindenkitöl akit zavar nem szándékosan csináltam csak diszlexiásvagyok erről sajnos nem tehetek de azért mégegyszer bocsánat
2011. júl. 31. 13:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Adódott egy lehetőség hogy a verseny előtti napon elvinnék a lovat kamionnal és ott aludna a verseny előtt nem aznap érkezne oda ( csak arra lennék kíváncsi tapasztaltabb lovasoktól hogy ez megzavarja e a lovat vagy jobb neki ha ott alszi előtte való éjszaka
2011. júl. 31. 13:30
 5/8 A kérdező kommentje:
bocsi most én is átolvastam én nem ez gépeltem be megpróbálok rajta változtatni
2011. júl. 31. 13:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Lófüggő. Az enyém pl kikészül idegen helyen, nem eszik eleget és nem is iszik eleget.

Ha hosszú az út, akkor érdemes előbb leszállítani, de ha csak max 2 órás, akkor nem érdemes még pluszba fizetni a boxot.

2011. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ. Ha még nem nagyon volt idegen helyen a lovad, nem biztos, hogy jó ötlet. Némelyik ló ideges lesz az új helyen és a vizet sem fogadja úgy el, mint otthon, ez viszont nem használ neki verseny előtt.

Ha úgy viszitek le előző nap, hogy még elég korán, tehát nem este, hanem van lehetőséged vele egyet lovagolni, szétnézni, az hasznos lehet, főleg, ha valamelyik istállótársa, akivel jóban van, szintén ott lesz.

Én a kezdő lovakkal mindig, a "veteránokkal" nagyon gyakran ott alszom a verseny helyszínén, értsd ez alatt, hogy a boxától nem messze az autóban, vagy konkrétan a boxajtó előtt a szalmán és éjjel is sokszor ránézek. Így elég nyugisan vannak.

Ha viszont nem lesz vele ismerős ló és nem is volt még idegen helyen, akkor jobban jársz, ha korán reggel viszed lószállítóval, hogy legyen több órányi ideje megszoknia a környezetet, de még tisztességesen ki tudja előtte pihenni magát otthon a saját istállójában.

2011. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az én egyik lovamat nem érdekli mikor kerül oda a másik meg ha aznap megyünk akkor tiszta ideg , feszült stb... de ha ott alszik akkor nyugis, semmi baja, és kipiheni magát :D
2011. aug. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!