Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vajon tudja hogy nem én...

Vajon tudja hogy nem én lovagoltam vagy haragszik rám hogy ráraktam egy másik lovast? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval egy lovat bérlünk akit egy csaj kínzott verte pálcával, és rángatta a száját úgy hogy fel is dagadt neki. Tiszta ideg volt bárki ráült,persze nem csinált semmit, csak sietett, rohant bal kézen vágtában, rendszeresen rossz lábra ugrott be. Azóta mióta én lovagolom kezdett lenyugodni, már már tökéletesre javult de abban a fázisba volt hogyha egy rossz lovas ráül vissza esik. Tegnap le jött a barátnőm akivel együtt lovagoltunk egy másik helyen. Nagyon jó lovas (volt) gondolt egyet ráült a lóra nyakába dobott egy pulóvert a lónak és ment, és ezt terepen. De egy évig nem ült lovon, most lejött és ráült a lovamra. Nem is ismertem rá úgy bánt a lóval mint egy géppel vagy egy érzéketlen lénnyel. Körökön keresztül a legrövidebb száron reszelte a száját. Belerohantak a vágtába, rossz lábra ugrott be. A lovam vissza esett oda ahonnan elkezdtük. A legszomorúbb hogy teljesen váratlanul érték ezek a dolgok hiszen nem érdemelte ki, hiába szóltunk neki már kiabálta az oktatóm de nem hallgatott. Rengeteget vágtáztak, már ezt mondta lelépi és eldobta a szárakat , de a kanyarba újra beugratta. Ma amikor én lovagoltam onnan kezdtük csak még rosszabbról. Mint aki mérges rám csak azért is, sikerült visszább szedni, de mégis úgy érzem hogy vagy haragszik rám hogy ráültettem vagy azt hiszi én lovagoltam. Szerintetek is ez van , vagy csak rosszul esett neki amit tegnap kapott! A lényeg az hogy ugyan onnan kezdjük ahol anno elkezdtük. :( :S
2011. aug. 17. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem haragszik rád, csak kapott egy negatív élményt, és visszaesett. Az ilyen rehabilitációs lovakra ügyelni kell, hogy ne érje őket újra az a fajta rossz élmény, amitől besokalltak, mert különben visszaesnek. Mivel a ló asszociációs lény, a hasonló lovaglási módról újra a verés és a cibálás jutott az eszébe, és ez egyfajta blokként hat az agyában, így tökéletesen visszaesik abba a rossz állapotba, amilyen régen volt.

Kár, hogy ilyen áron kellett megtanulnod egy aranyszabályt - az edződön kívül senki mást ne ültess a lovadra. Ezt egyszer már én is megszívtam. De hát, saját kárán tanul az ember... :) :S

2011. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemtudom, nekem ha lenne lovam, én föl ültetném a barátnőmet. Kezdő, csak ül a nyeregben, míg én irányítom a lovat, nem sok mindent tud elszúrni. xD


Tudja, hoyg nem te voltál, de az lehet, hogy arra haragszik, hogy őt te engedted föl rá.

2011. aug. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ne ruházd fel emberi érzelmekkel a lovat, nem tud haragudni rád, nem sértődik meg. téged és a stílusodat viszont ismeri, és tudja, hogy nem te voltál a hátán.


mindenesetre le a kalappal, én megtéptem volna azt a leányyzót, amint leszáll a lóról..

2011. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez az hogy nem kezdő, nagyon szépen lovagolt eddig. De egy valami kiesett belőle, a legfontosabb: a tisztelet. Teljesen elvárosiasodott. Nagy biztonsággal adtam neki a lovat mert tudtam ő nem cseszi el. De tévedtem. :S Igazából a lényeg az volt hogy tudja-e hogy nem én ültem a hátán. :S
2011. aug. 18. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!