Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így valyon lehet lovagolni?...

Így valyon lehet lovagolni? /lenn/

Figyelt kérdés
Fél éve lovagolok. Nagyapám szeretne venni nekem egy lovat. Ő már előtte tartott lovat, szóval tudja azért hogy mit hogyan. Na az lenne a kérdés hogy mivel ha majd nyerget akarok venni, akkor majd egy nagyon jót, hogy nekem is és a lónak is jó legyen. Lehetne nyereg nélkül csak egy izzasztón(vagy valami hasonlón) lovagolni kantárral? Addig pedig gyüjtenék egy minőségi nyeregre, persze emellett még járnék 1x a héten lovagolni. Többször nemtudok menni, a szüleim nemrajongnak érte hogy lovagolok, ezért csak a zsebpénzemből fedezem a lovaglóórákat. Pont annyi amennyit 1 hétre kapok (3,000 ft.) Más nincs de ez a lovarda is 13 kmre van tőlünk.
2011. aug. 20. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még messze ne gondolkozz lóban, egyrészt mert csak fél éve lovagolsz, heti egyszer, ha átszámolod, akkor még csak 24-szer ültél lovon, ami azt jelenti, hogyha mindennap járnál, még egy hónapnyi lovastudásod sem lenne...

...A másik meg, hogy a szüleid nem szeretik a lovaglást, akkor milyen lóról beszélünk? Oké, hogy a nagyapád venné, de Ő fizetné a tartást, a körmölést, takarmányt, patkolást, és esetleges több százezer forintos állatorvosi költségeket a nyugdíjából? (Nem beszélve a felszerelésekről)

Illetve, ha a nagyapád, akkor már elég idős lehet. Mi lesz, ha meghal? Akkor ki tartja majd el a lovat?

2011. aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Nyelvtanórára járjál már be!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Vajon!


A többit már el se olvasom!

:)

2011. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a Magyar Helyesírási Szótáron lovagoljál, ritmikusan!
2011. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Vajon is lehet lovagolni, csak hamar elolvad :)
2011. aug. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze, lehet lovagolni nyereg nélkül kantárral.

Viszont nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan gyűjtögetnél egy jó nyeregre, ha el lovagolod az összes zsebpénzedet?

2011. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%
Nemtom, hol és milyen lovaglást tanulsz, de érdekes, hogy nem tanítanak a szőrén lovaglásról...
2011. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ő azt kérdezte, hogy az izzasztóval lehet-e.. Nem, max ha veszel hozzá egy futószárazó hevedert, vagy voltige hevedert, de szerintem nagyapádnak van nyerge, vagy használtan is vehetsz jó minőségűt, ami még jobb, mint az új... Egyébként szerintem úgy értette, hogy a nagyapjánál lenne a ló. Attól függ mennyi idős, de ha meg tudjátok oldani, akkor nyugodtan, és persze ha ért a lovagláshoz is, nem csak a lovakhoz... Ha nem akarsz világbajnok díjugrató lenni, akkor vesztek egy nem túl öreg, nyugodt, de jó pacit, és lovagolhatod hobbyból ameddig csak akarod..:)
2011. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom, mi az a valy, így sajnos fogalmam sincs, lehet-e rajta lovagolni. Ha kb. olyasmi állat, mint a ló, akkor biztos lehet.
2011. aug. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a nagypapád jót akar neked, akkor inkább finanszírozza egy-két évig a lovaglóóráidat, azzal sokkal többre mégy. Ugyanis nem lehet csak úgy a magad feje után lovagolni, az se nagy segítség, hogy nagyapádnak volt már lova, tudod, attól ha a szomszédnak van egy autója, még nem fogok tudni autót vezetni... A lovasbalesetek nagy része pont azért van, mert tök kezdők vesznek lovat, de gőzük sincs, mit kéne vele csinálni.... Szóval rendszeres, heti 2-3 lovaglóóra jó oktatóval, legalább 1-2 éven keresztül, mellette segíts a lovardában, hogy azt is tudd, mit miért és hogyan kell a lóval csinálni - ugye nem várod el a nagypapádtól, hogy ha lesz lovad, ő dolgozzon vele? Aztán ha két év múlva még mindig akar a nagypapád lovat venni neked, akkor vegyen. De addig ne.
2011. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!