Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így valyon lehet lovagolni?...

Így valyon lehet lovagolni? /lenn/

Figyelt kérdés
Fél éve lovagolok. Nagyapám szeretne venni nekem egy lovat. Ő már előtte tartott lovat, szóval tudja azért hogy mit hogyan. Na az lenne a kérdés hogy mivel ha majd nyerget akarok venni, akkor majd egy nagyon jót, hogy nekem is és a lónak is jó legyen. Lehetne nyereg nélkül csak egy izzasztón(vagy valami hasonlón) lovagolni kantárral? Addig pedig gyüjtenék egy minőségi nyeregre, persze emellett még járnék 1x a héten lovagolni. Többször nemtudok menni, a szüleim nemrajongnak érte hogy lovagolok, ezért csak a zsebpénzemből fedezem a lovaglóórákat. Pont annyi amennyit 1 hétre kapok (3,000 ft.) Más nincs de ez a lovarda is 13 kmre van tőlünk.
2011. aug. 20. 15:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
ha minden részletet átgondoltatok (ahogy előttem is írták) akkor rendben van. de izzasztón ne lovagolj, mert mivel nincs rögzítve a lóhoz ezért csúszkálni fog a hátán, te pedig vele együtt, szóval nagyon könnyen leeshetsz. inkább szőrén lovagolj, bár félévnyi lovaglás után én még nem mennék szőrén mert még nincs teljesen kialakulva az egyensúlyérzéked és bármennyire is hiszed még nincs teljesen berögződve minden..ezt saját tapasztalatból írom :) bár van aki szőrén tanul meg lovagolni, csak utána állítólag nem könnyű megszokni a nyerget. szerintem biztonságosabb ha nyeregben tanulsz meg lovagolni. egyébként én is a voltizshevedert ajánlanám, úgy legalább tudsz kikötő szárat is használni ha szükséges.
2011. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 x) ***** válasza:
Az izzasztós példa is bizonyítja hogy nem vagy még elég gyakorlott ahhoz, hogy saját lovad legyen. És inkább tanulj, okosodj ahelyett hogy minden idődet rááldozod. Mert közlöm veled hogy a ló nem olyan állat amire napi 10 percet kell szánni. És ne csak abban gondolkozz hogy "jajj milyen jó" most van egy lovam, hanem abban is hogy mi lesz 15 év múlva. Azt a lovat addig gondoznod, etetned kell, el kell valahogy tartani. És hidd el, lehet hogy a befásult iskolalovakon remekül megy a lovaglás, de "igazi" (merthát az iskolalovak nem éppen dühöngő őrültek) szóval igazi lovon teljesen más a helyzet. Az nem úgy van vele hogy tök mindegy csak legyen vége az óráknak. Inkább tanulj, okosodj és tapasztalj a lovaglás terén. :)
2011. aug. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Lilla <3 válasza:
Szerintem már csak azért se vegyetek , mert haheti 1-szer járnál az nagyon nem érné meg . Nembeszélve a többi dologról .
2011. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!