Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindent a lovastusáról! (? )

Mindent a lovastusáról! (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék elkezdeni millitaryzni. Mindig is vonzott ez a szakág, de még nem volt rá alkalmam. (Díjlovaglásban M -közép osztályban, díjugartásban 120cm-en versenyzek eredményesen).

Szeptember végére néztem ki egy versenyt, amire szeretnék elmenni. Persze millitary edzővel edzek, van lehetőségem millitary pályán gyakorolni, de akkor is elég bizonytalan vagyok, mivel nem ismerem annyira a szakágat.

A ló amivel mennék az B2-ben (110cm) versenyzik velem, 9 éves sportló, nagyon gyors,kitartó, precíz, óvatos ló és díjlovaglásban is közép-nehéz osztályra képzett, ezért gondoltam hogy ő megfelelő lesz rá.


A -ifjúsági versenyszámba indulnék, (mivel A0 nincs).

Ebben milyen magas az ugrópálya és mennyire nehéz-hosszú a millitary része?

És egy orvosi vizsgálaton mit néznek? Mennyire alaposan?


Igazából ezeket az infokat netről is ki tudnám keresgetni, de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Ki, hogy edz egy ilyen versenyre? Mikre kell figyelni? Milyen fontosabb szabályok vannak a millitary pályán? Hányszor próbálhatsz újra egy akadályt (3x megállás kizárás itt is?) Vagy ki lehet hagyni akadályt? Hogy van ez?


Minden részlet érdekel, főleg a terep részevel kapocs, mivel abba nem vagyok jártas egyáltalán..

Köszönöm!!!!


2011. aug. 25. 12:13
 1/5 A kérdező kommentje:

Terepverseny: A - 20/25/500/2000-2500/4-5/1,0/1,2m

Díjugratás: A - /10-11/11-13/350/1,0/1,2m



Ez milyen magasságot, hosszat jelent?

Egyáltalán mire vonatkozik ez a sok szám?

2011. aug. 25. 13:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez az, amit nem a neten kéne megtanulni. 120on eredményesen versenyzel? Neved?

Üdv

2011. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez egy anonim oldal. Semmi, de semmi közöd a nevemhez. A díjugatásban egy szélességi és egy magassági szám van kiírva a nevezési honlapon és nem 4 szám, logikus hogy nem tudom így.
2011. aug. 25. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

OFF!!!


Mégis mit érdekel téged, hogy hogy hívják a kérdezőt???!!! Mint azt már írta, személyes tapasztalatokra lenne kíváncsi, és mi jogod vonod kétségbe a szavát? Én is 120-on versenyeztem, de attól még ugyanúgy nem tudom ezekre a kérdésekre a választ, ahogy a kérdező. Egyszerűen felháborítónak találom, hogy egyesek a kérdés megválaszolása helyett inkább leállnak kritizálni és kételkedni mások hozzáértésében!!!

2011. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Persze millitary edzővel edzek, van lehetőségem millitary pályán gyakorolni, de akkor is elég bizonytalan vagyok, mivel nem ismerem annyira a szakágat." Először ismerd meg a szakágat, aztán akarj részt venni benne!!

"(mivel A0 nincs)" ezt honnét veszed? A millitary szabályzatból mindent megtudhatsz!!!Ha érdekel a military akkor ne másoktól várd, hogy felvilágosítsanak, ennyit kezdésnek te is megtehetsz!!!

Azt írod, hogy eddzővel dolgozol, akkor minek a kérdés? Nem az eddződtől kellene megkérdezni????? Egyáltalán tudsz valamit a militaryról?

2011. dec. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!