Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a lovastusáról?

Mit gondoltok a lovastusáról?

Figyelt kérdés
A vélemények nagyon megoszlanak a témával kapcsolatban. Vannak, akik szerint az egész csupán lókínzás, és vannak, akik ennek az ellenkezőjét állítják. Arra lennék kíváncsi, hogy mit gondoltok az egészről. Nekem nagyon bejön, mivel egy összetett lovas sportról van szó, ahol a versenyzők díjlovaglásban, a terepszakaszon és végül díjugratásban mérik össze a tudásukat. Ahhoz, hogy mindenféle baj és probléma nélkül teljesíthessék a feladatokat, főleg ami a terepszakaszt illeti, lónak és lovasnak maximálisan együtt kell működnie, és alaposan felkészülnie.
2011. szept. 13. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
állatkínzásnak tartom mert azok a lovak csupán 3évig használhatók...
2011. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Nos. Aki szerint állatkínzás. Akkor mi van azokkal a lovakkal akik 4000-5000km-t utaznak egy verseny miatt?(pl:Overdose)

A lovastusáról annyit hogy alapos állatorvosok ellenőrzik a lovakat.

Amelyik kicsit is sovány sántít vagy bármi baja van AZONNAL kizárják.

Szóval az a ló amelyik részt vehet a versenyen biztos hogy van annyira jó kondiban hogy ez nem megerőltető neki!!

2011. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Kínzásnak tartom, konkrétan ismerek olyan lovat, aki pár tusa verseny után csörlővel kellett felhúzni két hétre, és még jól járt, hogy túlélte néhány maradandó károsodással. Márpedig elfogadhatatlannak tartom, hogy egy versenyen, ahol elvileg van bírói testület és állatorvosi ellenőrzés, ennyire elfajulhatnak a dologok.
2011. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 x) ***** válasza:
77%
Igazából nem tartozik a kedvenceim közé, van annál szebb meg kellemesebb lovassport is. De tényleg állatorvosok felügyelik a versenyeket. És szerintem sok múlik még a lovason is, hiszen egy igazi lovas ha látja hogy nincs jól a lova és nem bírja azonnal föladja a versenyt. Az meg már hogy vannak felelőtlen buta, csak az elismerésért lovagló emberek, már nem a sportág hibája. :)
2011. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló: ebben egyetértek veled.
2011. szept. 13. 20:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Még valaki szeretne hozzáfűzni valamit?
2011. szept. 13. 21:29
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Én még csak néző voltam, nekem tetszik h sokrétű tudást igényel, így akik ezt a szakágat választják, sokrétűbb (bár nem annyira elmélyült) a tudásuk.

Ha lenne lovam, pénzem, tehetségem, még lehet h ki is póbálnám.

2011. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

A military-s lovak nem 3-4 évig bírják - ha így lenne, sose jutnának fel csillagos pályákra. A hivatalos lovastusa versenyeken nagyon odafigyelnek a lovakra és egy versenyzőnek komoly érdeke, hogy csak makkegészséges lóval induljon el.

Azzal sem értek egyet, hogy nem elmélyült a versenyzők tudása, pontosan hogy a legnagyobb tudással kell rendelkezniük, hiszen nagyon sokrétű a feladat, amit teljesíteni kell. Igaz ugyan, hogy pl. a díjlovagló feladatban nem kell piaffozni, de komoly összeszedettséget, átengedőséget és nagyon pontos, korrekt feladatmegoldást várnak el a bírók. Bizony nem könnyű feladat a lovat egyik nap összeszedni a négyszögben, másnap jó irammal, bátran menni a terepen, majd harmadnap teljesíteni az ugrót! Amúgy ha a terep olyan gyilkos lenne, a lovak nem tudnának másnap a pályán ugrani. Főleg, hogy még állatorvosi vizsgálat is van előtte.

Ne írjátok le a lovastusát addig, amíg nem tudtok róla szinte semmit!

2011. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem lekicsinylően írtam h nem olyan elmélyült, hanem pont erre gondoltam h nincsenek olyan bonyolult dolgok benne, mint a csak díjlovaglásban. Azt tudom h azt amit csinálnak, itt is ugyan olyan jól kell csinálni.

Egyébként ismerek jóval 15 feletti military lovat is :)

2011. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!