Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez igaz? (dehogyrövid. )

Ez igaz? (dehogyrövid. )

Figyelt kérdés
Azt hallodtam hogy ha egy kancának kanca csikója születik akkor az anyjának a nevének a kezdőbetűjével kell neki nevet adni ( pl: Arabella - A...) ha mén lesz akkor az apjáéval. EZ IGAZ?
2011. aug. 27. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
nem , ez hülyeség , de adhatsz neki úgy is nevet , de nem kötelező
2011. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szokták, de hallottam valami olyat is, hogy csak bizonyos fajtáknál... Viszont nálunk elég soknak úgy van, szerintem nem kötelező, de ha jól emlékszem, jár érte valami...
2011. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én csak a Kisbéri-félvérnél tudom hogy az anyja nevének kezdőbetűjével kell a csikó nevét is kezdeni akár kanca akár csődőr.Az apjától a "törzs" nevét örökli pl: ha az anyját Filou Marinak hívják az apja meg mondjuk Széplak Szilaj akkor a csikó neve Széplak Mennydörgés :D vagy amit akarsz csak M betűs legyen :D
2011. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. aug. 27. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen fajta, ügetőn meg galoppon pl. évek szerint mennek a betűk :)

Tehát a hét évesek K betűsek, hat évesek L betűsek, stb.


Egyébként meg "sima" lónál, ahol nincs ilyen kikötés, nem feltétlenül muszáj, de ha már itt tartunk, úgy tudom minden esetben anyai kezdőbetűt kapnak, mert míg ménnek 3000 csikója is lehet, kancának sokkal kevesebb. :)

Én így olvastam legalábbis.

2011. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. aug. 27. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!