Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért félek a ló hátán?...

Miért félek a ló hátán? Allergiára valami megoldás?

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok mikor kicsi voltam olyan 8-9éves már ültem lovon, szép állatok, de sajnos allergiás vagyok rájuk nagyon, viszketek minden bajom van.

És félek felülni rá, régen is féltem, nem érzem biztonságban magam félek hogy kiesek a nyeregből...


2011. aug. 30. 22:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek:)

azthiszem ráveszem a páromat h menjünk el egy lovardába:)

de lehet h azért félek utolsó...

2011. aug. 31. 20:36
 12/14 anonim ***** válasza:
először mindenkinek furcsa:) a lényeg, hogy bízz meg a lóban! én egyszer estem, nagyon megijedtem hogy eltapos vagy hogy a mögöttem lovagló rám megy, de ahogy leestem már meg is állt a paci :) meg múltkor is bementem a karámba, 2 ló volt, az egyikhez odamentem etetni. közben oda akart jönni a másik is. pont szembe álltam a lóval amelyiket etettem. el akarta hajtani a ,,betolakodót,, , akkorát lökött rajtam hogy szépen elrepültem:) szintén nagyon megijedtem, mert pont elé estem, de azonnal kapcsolt és megállt. :D
2011. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Magyar2 válasza:

Nagyaon fontos a fokozatosság!

Először csak rövid ideig ülj fel egy nyugodt, tapasztalt lóra, azután minden nap egy kicsit többet és meg fogod érezni a kellemes benyomásokat. Rendszeresség!

Lényeges, hogy a lovasnak és a lónakl is jó, felemelő érzése legyan a végén. Akkor kell abbahagyni az órát, amikor a legkellmesebb, a legjobban érzed magad! Lazíts és soha ne ess pánikba! Uralkodj magadon és a lovon!


Egyébként a lóval való foglalkozás nagymértékben emeli a matematikai képességeket. (A ló agyából kiáramló elektromos impulzusok miatt. Műszerrel mérhető.)

2011. aug. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Magyar2 válasza:

Az allergiához csak annyit, hogy igyál rendszeresen kecsketejet és csalánteát. A csalánban rengeteg a hisztamin, amit a szervezet termel allrgia esetén és ez okozza a tüneteket (ezért szedetnek az allrgiásokkal antihisztamint). No, de, ha még plusszba viszünk be a szervezetbe hisztamint, akkor úgy érzékeli, hogy már sok, elegendő van belőle és ezért befejezi a termelését, ergó megszünnek az allergiás tünetek is.


A kecsketej hasznosságát tapasztalatból ismerem.

2011. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!