Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a megoldás a kutyaugatásra?

Mi a megoldás a kutyaugatásra?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyánk. A német juhászt 7 hetes korától kutyaóvodába hordtunk és megcsinálta az engedelmességi vizsgát is, tehát tök nyugodt és normális. A másik egy 17 kg-os keverék, de ő is teljesen normális. Az a gond, hogy az egyik kutyagyűlölő szomszéd panaszkodik, hogy amikor elmegy a kerítés mellett, a kutyák hangosan ugatnak. Ezzel a problémájával már másik szomszédot is megkeresett, hogy fogjanak össze ellenünk, mert ez az állapot már tűrhetetlen.

Nem értem, hogy miért csinálja ezt. Minden kutya ugat. Van akinél a kutya őrjöngve rángatja a láncot és van olyan család is, ahol egy összetákolt derékig érő kis drótháló tartja vissza az idegbajos kutyákat. A mieink azért ugatnak, mert sok kisgyerek, mikor elmegy a házunk előtt szándékosan hergeli a kutyákat (ezt az ablakból láttuk). Olyan is volt – mikor a német juhász még kicsi volt – hogy benyúltak a kerítésen és piszkálták. Ez ellen nem tudtunk védekezni.

A panaszkodó nő nekem is elmondta a baját, de úgy, mintha valaki más üzente volna és hozzátette: vigyázzunk, nehogy valaki lemérgezze őket.

Köszönöm szépen! Ilyenkor mi a megoldás? Műttessük ki a hangszálaikat, hogy ne tudjanak ugatni? Kössük láncra őket, hogy a nő örüljön? Esetleg zárjuk be őket egy kennelbe? Nálunk a kutya családtag és nem egy állat, akit ki lehet kötni egy fához.

Mit csináljunk?


2011. okt. 23. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Első körben jelentsd be a rendőrségen, hogy xy és xx megfenyegetett, hogy megmérgezik a kutyáidat. Ezt a papírt dörgöld a szomszédok orra alá, így ha esetleg meg akarnák tenni, nem fogják, mert ők lesznek az elsők, akiket megkeres a rendőrség.

Ezen felül ne foglalkozz velük, az hogy megugatnak a kerítés előtt elhaladó embereket, nem szabálysértés, a kutyáknak ez a dolga.

2011. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy arra is volt panasz, hogy kidugta a fejét és hozzáért az egyik gyerekhez. Megnéztük, mennyire fér ki a feje. 2 hely van, ahol ki tudja dugni valóban, viszont csak akkor ér el bárkit is, ha az szinte hozzádörgölőzik a kerítéshez, mivel van alul egy kiálló párkány. A mi kutyánknak nincs fél méteres feje, hogy kinyúljon a járdáig. Kovácsolt vas kerítés van. Tegyünk rá csirkehálót? Az biztos szép lenne :)
2011. okt. 23. 10:46
 3/17 anonim ***** válasza:
Az első jó ötletnek tűnik, bár nem tudom, hogy a rendőrség foglalkozik-e ilyesmivel, de egy próbát megér. Én még felszerelnék egy (akár kamu) térfigyelő kamerát, úgy hogy jól látható legyen. Még táblát is raknék ki, hogy "megfigyelt terület".
2011. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet. Végül is van rendőr ismerősünk, majd beszélünk vele. Most intézem, hogy minél hamarabb elkészüljön a figyelmeztető tábla: " Figyelem! Hangos kutyaugatás várható!"
2011. okt. 23. 10:55
 5/17 Akiteki ***** válasza:
52%

Tegyetek fel belülről nádat. Akkor nem látja, hogy jön a szomszéd és a fejét sem tudja kidugni.

Sajnos vannak ilyen idióták és nekünk kell alkalmazkodni, ha féltjük az állatainkat.

(Mellékesen: szerintem semmilyen állatot nem lehet kikötni a fához)

2011. okt. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Létezik olyan, hogy ugatásgátló nyakörv. Én még nem használtam, de állítólag jó. [link] Talán érdemes megpróbálni, ha az a tét, hogy megmérgezik-e a kutyáidat.

A nád vagy hasonló átlátszatlan borítás jó ötlet, a környékbeli hülyegyerekek legalább nem nyúlkálnak be, a kutyákat meg kevesebb inger éri.


És mindenképp tegyél ki "Harapós kutya" táblát, mert különben ha egyszer valakit elkapnak a kerítésen át, akkor megbüntethetnek téged. Egy ismerősöm vizsla szukája (!) belecsípett a szórólapozó bácsi kezébe, mikor benyúlt a kapu felett, az meg nagy patáliát csapott, de mivel ki volt írva, hogy harapós kutya, úgy vették, hogy a kutya gazdái elkövettek mindent, hogy figyelmeztessék.

2011. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A megoldás a kerítés átláthatatlanná tevése. Így nem fér ki a fejük sehol sem. Nem tudnak benyúlni és az elhaladók miatti ugatás is csökkenni fog.
2011. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sajnos az asszonyság akciója annyira jól sikerült, hogy egy órája már a szórólapos is sápítozva szállt le a bicikliről, hogy "jaj de megijedtem a kutyától!" Megjegyezte, hogy a kicsi kutyának a feje pont kifér a postaládánál. Megnéztük, de ott még egy tengerimalacnak a feje is nehezen fér ki. Mellesleg a kicsi 8 éve van a háznál és eddig nem volt gond, sőt még tetszett is az embereknek, a kis kócos feje, meg a görbe fogsora. Most megpróbálok valami színtelen hálót keresni a neten, amivel behálózzuk a szép díszes kerítésünket.
2011. okt. 23. 12:30
 9/17 A kérdező kommentje:
Tábla van kirakva 2 is, a kutyák saját fényképével.
2011. okt. 23. 12:32
 10/17 anonim ***** válasza:
Ideiglenes megoldásként egy apró lyukú dróthálót is kifeszíthetnétek a kerítésre. Jobb a békesség. A szomszédasszony meg nyaljon halat.
2011. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!