Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótetem? (többi lent)

Lótetem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha egy ló elpusztul, mit csinálnak vele? Eltemetik? Elvitetik? Ha igen, hová?
2011. szept. 1. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem soltra viszik a dögégetöbe
2011. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Több helyen van krematórium is és feldolgozó is. Az állatorvos tudja,hogy azon a környéken kit kell hívni.
2011. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 DannyZuko ***** válasza:
El kell szállítatni és a tetemet vagy megsemmisíteni vagy feldolgozni. Van erre szakosodott ember aki elviszi.
2011. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

általába "lovardán belül" eltemetik de hallotam már olyat is ,hogy valami medvefarmra vitték medve kajának

meg ugy tudom üllön az állatkorházba van egy ilyen temetö szerüség.

2011. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
a lovat temetni törvénybe ütköző, mert veszélyes hulladék. el kell szállítani a tetemet, kutyakaja, ilyesmi lesz belőle
2011. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
El kell szállíttatni krematóriumba vagy dögfeldolgozóba , mellesleg 60-80 ezerbe kerül.
2011. szept. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
vagy (gondolom) fel lehet ajánlani a Szent István Egyetem Állatorvosi Karának, és a hallgatók tanulnak rajta. legalábbis szerintem ez is egy megoldás, nekik is van valahonnan X lótetemük/tanév, biztos nem gyilkolásznak lovakat külön erre a célra!
2011. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem... És ti nem gondoltatok még bele, hogy van egy állatotok, akit imádtok, akár jobban, mint bárki mást a világon, és ha elpusztul, lehet pont a szomszéd néni kutyája kajálja?:S Az egyetemes kicsit "jobb" helyzet, bár azt sem szeretném, hogy ott boncolgassák...
2011. szept. 2. 13:00
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Mivel nem áshatod el a kertedben, ezért jobb krematóriumba küldeni és egy marék hamuként viszont látni, igaz ez sok pénz, de mégis azért ez a leghumánusabb megoldás. Sokan csinálják azt, ha nem beteg a ló, de a végét járja eladják vágóba, mert így keres rajta 60-100 ezret és neki nem lesz kiadás a hulla elszállítása.


Mellesleg ez is érdekes dolog, hogy a dögök, ahogy az emberi tetemek is veszélyes hulladéknak minősülnek, mégis az embereket a földbe ássák, míg a dögöket feldolgozzák, elégetik. Vagyis minden temető egy veszélyes hulladéklerakó.

2011. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 x) ***** válasza:
Hát vannak nem "hivatalos" dögkutak de ott elég durva környezetszennyezés megy, magyarul rohad minden nem ajánlom. Talán még törvénytelen is..
2011. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!