Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótetem? (többi lent)

Lótetem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha egy ló elpusztul, mit csinálnak vele? Eltemetik? Elvitetik? Ha igen, hová?
2011. szept. 1. 16:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
aztán ha kimegy az ÁNTSZ, vagy a rendőrség és megtalálják a ló chipjét,akkor fizetsz mint a katonatiszt...
2011. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Temetőben azért koporsóba tesznek, előtte szerintem le is kenik valamivel, de a lovakat nem hiszem, hogy koporsózzák, csak ásnak egy lyukat, és beleteszik... Egyébként szerintem végtisztesség azért, hogy elégettetik, nem vágdossák, rohadó törvénytelen undorító helyekre viszik, vagy ami a legdurvább, vágóba küldik... Nem magával a vágóval van bajom, de azért ma már szerintem nagyrészt aki lovat tart, hobbyból vagy szeretgetésből tartja, szóval nem munkaeszköz, így nyilván annak van lova, aki meg is teheti... Én ha megtehetném, tuti nem vágóba küldeném, mert belegondolni is rossz, hogy egész életében engem szolgált, erre öregkorára elküldöm egy rossz helyre, ahol elhanyagolják, talán enni sem adnak neki..:/
2011. szept. 2. 21:22
 13/14 DannyZuko ***** válasza:
Jogos a szereteted miatt a 2 pont, de azt is tudnod kell, hogy egy krematorium több 100ezer forintot elkér egy lótetem égetéséért. Egy közepes testü kutya szokott 30-50ezer lenni. A ló nyilván vagy 10x akkora súlyu + a kemencékbe sem fér be. Nem tudom van e akkora kisállat kremo, hogy ló elférjen benne. Szerintem az elszállíttatás marad. Bár nyilván jogos, hogy ne legyen belőle kutyakaja...
2011. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az történik, meg ez a rendje, de nekem akkor is durva, hogy én szeretem a (nem az enyém) "lovamat" akit lovagolok meg foglalkozok vele, mint egy barátot, vagy családtagot, és sem a szüleimet, sem a legjobb barátaimat nem szeretném kutyakajaként viszontlátni. Egyébként ha saját lovam lenne, és lenne annyi pénzünk, vagy pénzem később, akkor biztos ezt a megoldást választanám, akármennyibe is kerül. Ha megtehetem, akkor minden pénz megér, hogy legalább a lelki nyugalmam miatt tisztességesen legyen "eltemetve", vagy amit csinálnak aztán vele...
2011. szept. 7. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!