Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi miatt alakul ki a hasvízkór...

Mi miatt alakul ki a hasvízkór? Hogyan lehet megállítani a terjedését?

Figyelt kérdés
Gyógykezeltem a halakat, ki is gyógyultak, de most az egyik nőstény guppym ugy néz ki, hasvízkóros. Látom rajta,hogy lassan kezd felpuffadni szegény,meg a teste,ami eddig átlátszó sárga volt,most homályos sárga,nem átlátszó. Mit tehetnék? Most fogom kicserélni a víz nagyobb részét, az segít valamit? Teszek bele sót is. Gyógyszerem most erre való nincs sajnos itthon,nem tudom,a boltban van-e mert ott inkább darakórra, uszonyrothadásra való szoktak árulni, hasvízkórra valót nem láttam még.
2011. márc. 6. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehezen kezelhető betegség, mert több oka is lehet a kialakulásának.

Az egyik a rossz tartási körülmények és rossz etetés, a másik vírus, parazita és baktérium okozta megbetegedés. Tehát egyértelműen meghatározott gyógyszer nincs is erre, mert sok oka lehet a betegségnek.


Amiket tehetsz: Nem telepíted túl az akváriumot, nagyon jó szűrést használsz (az akvárium térfogatát 6X-or forgatja a szűrő óránként), heti rendszeres vízcsere (30%, pihentetett), sok növény. Az etetés legyen nyers fagyasztott szúnyoglárva, artemia, cyclops, plankton, reszelt főtt spenót, borsó. Szárított eleség kuka, lemezesből a tetra, sera, jbl használható hetente egyszer-kétszer.

Ezen felül különítsd el a beteg halakat és próbáld valamivel kezelni őket, például sera baktopurral, vagy dezinfekt-aquafuran kombóval, esetleg állatorvos által felírt antibiotikummal.

2011. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gfero ***** válasza:
hasvízkór az epe működésképtelensége miatt alakul ki. a legjobb gyógyszer ere a betegségre sera cyprinopur
2011. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!