Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 13 évnyi lovastudás, tapasztal...

13 évnyi lovastudás, tapasztalat elég ahhoz, hogy elkezdjek egy csikóval foglalkozni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 11:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha 13 évig heti egyszer lovagoltál, akkor nem, de ha lovak közt nőttél fel szinte, vagy kint voltál minden nap, és láttad ahogy születik, takarítottál alatta, stb, szóval minden téren tapasztalatot szereztél, esetleg láttál csikót felnőni, akkor mégjobb:) Ha minden megvan, nyugodtan:)
2011. szept. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg baromira nem attól függ, hogy mennyi ideje lovazol, hanem, hogy mennyire értesz a lovakhoz és mennyire sejted a lovaglást.

Nekem van ismerősöm aki fél éve intenzíven kijár, napi 4 órát tölt lóháton, és többet tud, mint aki 6 éve lovagol. Baromira nem ettől függ. Ha felmerül a kérdés nem vagy készen rá. Ennyi.

2011. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez így nem igaz. Nem nagyon lehet, hogy valaki jobban lovagoljon fél év után, mint más több ideje. Az oké, hogy sokat lovagol, és tehetséges, viszont nem szerezhet annyi tapasztalatot, mint aki 13 éve lovagol. Én ahova járok, a tulaj unokája lovagol, 19 éves, és kb mióta lóra ülhetett, azóta "le sem szállt", és oké, hogy nálunk is vannak olyanok, akik ügyesek és tehetségesek, viszont egyszerűen nem lehetséges, hogy több tapasztalatot szerezzen valaki fél év alatt, mint más több idő alatt. Gondolok itt megugrásokra, bakolásokra, esésekre, bármire. Lehet, hogy esett már, és maradt már fenn nagyon ügyesen a lovon, viszont lehetetlen pótolni azokat, mikor terepen télen elcsúszik, vagy terepen esik, egy villanypóznáról mászik vissza a lovára, vagy eltéved, stb... És az sem mindegy, hogy valaki úgy foglalkozik csikókkal, hogy lovagol három éve, és utánaolvas, vagy felnő a lovak között, és csikókkal együtt nő fel, majd ő lovagolja be őket, stb... Viszont ha tényleg elég tapasztalt a kérdező, akkor nyugodtan belevághat, főleg, hogy van segítsége is. Az, hogy felmerült a kérdés, egyáltalán nem visszatartó ok szerintem, mert csak bizonytalan magában, és legalább mer kérdezni, nem úgy, mint mások, akik azt hiszik, hogy három éve lovagolnak, és a világ legjobbjaik, akik bármit meg tudnak oldani...
2011. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet, oda járok és látom a különbséget a lovasok között. Mint írtam az intenzitás is más, a két lovaglás között. Én mos is ismerek olyat aki több, mint 10 éve "lovagol" és vicc amit csinál. Lehet, hogy ellötyög terepen, ugrott meg alatta ló, és mászott is vissza, jó lovas azonban nem ettől lesz.

Szerintem egy lovas tapasztalata nem attól függ, hogy másztál-e póznáról vissza lóra. Nálunk addig ki se mennek szőrén, míg nem tudnak segítség nélkül visszaszállni, ezek mind szokások... Nekem eszembe sem jutna. Noha lehet, hogy vicces, jót nevetnénk rajta, mégsem szerencsétlenkednék ezzel, de ez megint csak az én véleményem.

Az esés abban ad tapasztalatot, hogy fordulj, hogy használd a kezed tompításra...stb, nem arra, hogyan lovagolj, ne viccelődj. Egy csikó belovaglása nem attól függ, hogy vissza tudsz-e mászni póznáról.

Ha Ő nem biztos magába, akkor hogy akarja megtanítani egy csikónak, amibe nem biztos? Talán tudom? Akkor a ló is talán fogja elhinni. Én nem örülnék ha nem magabiztos lovas lovagolná be a csikóm.

Aki önmagában nem biztos annak más számára nincsen tanítani valója, nem lovaglásban, másban sem, amit nem tudok biztosra nem adhatom át másnak sem. De persze ez az én maximalista véleményem.

Utcsó előtti voltam.

2011. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem szőrén ment ki, csak magas volt a lova. Egyébként de igen, a tapasztalat ettől függ. Én még mindig nem tudom elhinni, hogy ugyanolyan, vagy jobb, mikr valaki egy év alatt akar 15 évnyi tapasztalatot szerezni, mint mikor valaki tényleg gyerekkorától a lovak között nő fel. És igen, van, aki tíz évig csak ellovagolgat, viszont hidd el nekem, hogy fél év alatt nem tud olyan természetessé válni az ülésed, meg bármi, akár ügetésben, akár vágtában, mint aki 13 éve lovagol nap mint nap. Tényleg lehet, hogy ügyes, és tehetséges, viszont fél év alatt nem tudsz annyi mindent megtanulni, mint aki tényleg egész életében ezt csinálta... És de igen, az is a tapasztalatszerzéshez tartozik, hogy mit csinálj, ha elcsúszol a lóval, ha megijed valamitől, mit csinálj, hogy ne féljen tőle, stb... Nem biztos, hogy fél év alatt minden olyan helyzet adódott neki, amiből tanulhatott volna. Lehet ebben a fél évben még nem volt tél, és igen, az is a tapasztalatszerzéshez tartozik, hogy szinte korizol a lóval... Szóval igen, lehet, hogy tanulékony, tehetséges, ügyes, szorgalmas, viszont időnek kell eltelni ahhoz, hogy minden természetes legyen, hogy reflexből fogd meg a lovat ha megugrik, hogy már ne gondolkozz rajta hogy irányítsd, vagy hogy ugrasd be, stb...
2011. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
65%

Leragadtál a számoknál. Lehetne szó 2 évről, meg 3-ról, 18-ról, 30-ról, tökre nem ez a lényeg. Rendben, hogy tapasztalatszerzés, de gondolom, hogy nem a csikóval fogja ezeket a tapasztalatokat megszerezni.

Egész egyszerűen arról van szó, hogy amit neki is meg kell tanulni, azt ne egy belovaglás alatt álló lovon tegye meg.

Teszem azt, x megkéri y-t, hogy magyarázza el neki az első fokú egyenlet megoldását, y pedig megkéri z-t, hogy magyarázza el neki, hogy ő elmagyarázhassa x-nek. Rendben van, z elmagyarázhatja kettőjüknek, de ebből x azt fogja látni, hogy y-nak köze nincs a dologhoz, ergo nem megbízható. Tehát y tanulja meg az egyenletet, és aztán tanítsa meg valaki másnak, amikor már ő is tudja.


Én nem kötekedni akarok, ez csak a véleményem. De nem arról van szó, hogy ki hány éve lovagol, hanem hogy nem adhatsz át olyan tudást, amit nem tudsz.

2011. szept. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy tanulnia kell még? Azért, mert megkérdezte, hogy 13 év elég-e? Igen, ha becsületesen csinálta, akkor elégnek kell hogy legyen.
2011. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!