Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanítsam meg a lovamnak,...

Hogy tanítsam meg a lovamnak, hogy merre menjen, vagy hogy elinduljon?

Figyelt kérdés
A nyerget,zablát jól tűri,fel lehet rá ülni.De csak akkor megy,ha vezetjük.Ül rajta a gyerekem,és ha nem vezetem,nem megy.Ha finoman próbálja irányítani,csak ritkán sikerül.Elindulni sem akar vele.Ő járt lovasoktatásara.Tudja mit kéne csinálni,csak a ló nem....
2011. szept. 12. 21:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

kár ,hogy a kérdéseket nem lehet pontoni.

az egészet végig olvasva azt mondom,hogy felejtsd el,hogy enyi tapasztalatal elfogsz érni valamit és 2 mondatal amugy sem lehet leírni ,hogy mit kéne csinálni.

2011. szept. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Szakedző vagyok, amit csináltok, az a legnagyobb felelőtlenség és adj hálát az égnek, hogy még nem lett baja a gyerekednek!!!! Kétéves lovon semmi keresnivalója lovasnak, háromévesen elkezdheti egy szakember a ló belovaglását és ha jó fejű a ló és ügyes a lányod (aki közben folyamatosan jár lovagolni, edzői irányítás mellett) akkor talán amikor a ló 5 éves lesz, megbízhatsz benne annyira, hogy ráülteted a gyerekedet. Hangsúlyozom: talán!! És csakis akkor, ha a gyerek már nagy biztonsággal lovagol egyedül lovardában és terepen is.

A kislányodnak még nem való saját ló, de ha veszel neki, akkor egy nyugodt, jól belovagolt, 10 év körüli heréltet vagy kancát válassz neki, valamelyik félvér fajtából és csakis edzői irányítás mellett lovagoljon! Per pillanat ugyanis a gyereked életével játszol. Én a magam részéről a lovat is sajnálom, de ebben az esetben a gyereked van nagyobb veszélyben.

2011. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
hát biztos van ilyen irányú rossz tapasztalatood,de tudod ez a ló nagyon nyugodt,és kedves.Nem vérszomjas,hogy veszélyben legyen a lányom.Több ismerősöm is 1-2 éves korában ültette fel a lovair a gyerekét,és azért mert így teljesen eggyütt cseperedik a gyerekkel,és természetes lesz neki,hogy lovagolják.Ez az ő véleményük,mert mint írtam nekünk ez az első lovunk.9 hónapos kora óta van nálunk,és azon kívül amit írtam semmi gond nincs vele.
2011. szept. 13. 13:49
 14/22 anonim ***** válasza:
70%

Mint említettem, ezt tanultam, edzői diplomám van, 25 éves lovas tapasztalatom, versenyzői múltam, stb. Nem rossz tapasztalat, hanem valóság, amiről beszéltem! Az meg, hogy olyan ismerősökre hallgatsz, akik 1 éves lóra gyereket tesznek, csak azt mutatja, hogy teljesen tudatlan vagy a témában.

Soha nem fog a ló megbízhatóan menni a gyereked alatt, ha nincs, aki megtanítsa erre. A lányod nem tudja megtanítani, te még úgy sem. Egy ló nem kismacska!!!

Rengeteg gyereket megtanítottam már lovagolni, rengeteg csikót felneveltünk, belovagoltunk a családommal, van némi tapasztalatom. A 3 éves lányom is lovagol, de amit ti csináltok, az a hazárdírozás magasfoka. Az egy dolog, hogy a lovat menthetetlenül tönkrevágjátok, de miért akarod, hogy a lányodnak is baja legyen?

Egy kérdés: védőfelszerelést legalább adsz a gyerekre?

2011. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

Persze most kezes bárány, na de meddig? Egyik ló sem vérszomjas vadállat, de ez fiatal még és néha minden rossz indulat nélkül játékból is csinálhat egy sor bakolást.

FELELŐTLENEK vagytok, mint lovasgazdák, de még mint szülők is.

Nem kell a hozzá nem értő ismerősökre hagyatkozni. Akármelyik lovas szakkönyvet felcsapod, mindegyikben ott van, hogy 3-4 éves kora előtt nem kezdjük el lovagolni a lovat.

2011. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 x) ***** válasza:
32%

Jaa... az meg ott milyen aranyos kis pitbull milyen nyugodt aztán meg lehet hogy szétszed -.- láttál már te lovat megbokrosodni? Engem 8 éves tapasztalattal is dobott már le ló pedig ahogy te fogalmaztál együtt cseperedtem föl a lovakkal. A legszelídebb ló is meg tud ölni hidd el nekem (nekünk.) Ha megijed és a gyerek nem tudja kontrollálni (mert gondolom hogy ilyen jellegű tapasztalata még nincsen) akkor könnyen baj lehet belőle ha senki se ért a lovakhoz. Amúgy nem mondom hogy mi nem raktuk még föl a gyereket páréves korában a lóra, mert fölraktuk de nálunk a családban 3 ember foglalkozik lovakkal és van 10 év lovastapasztalatunk. Nem mindegy. És én is a lovat sajnálom nem titeket mert ez tényleg olyan mintha a kislányodnak mondanád hogy csinálj egy triplaszaltót csukamozdulattal, nem fogja tudni megcsinálni mert gőze sincs mit kérsz tőle és hogyan csinálja meg. A ló nem annyiból áll hogy "jajj de aranyos kis állat" meg "majd elvan ő a legelőn" -.- (mert gondolom 0 lovastapasztalattal a táplálását sem megfelelően intézitek...) az meg hogy egy olyan lóra akarsz lovast rakni akin még soha életében nem ült senki már fölháborító. Ezzel a lóval még egy tapasztalt lovasnak is meggyűlne a baja nemhogy egy fél éve lovagoló 11 éves kisgyereknek. El fogjátok rontani! Aztán amikor bakol ágaskodik meg otthagyja a gyereket nézhetitek hogy mit csináltatok és csak a vágóba tudjátok majd eladni mert normális ember nem vesz viselkedésproblémás lovat.

Elnézést hogy ilyen felháborodott az írásmódom de egyszerűen nem hiszem el hogy ilyen emberek vannak.

2011. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én nem vitatkozom veletek,nem is vonom kétségbe a tudásotokat,sem a tapasztalatotokat!!!Sőt azt is vállalom,hogy nem értünk hozzá!Épp azért kértem itt tanácsot,mert hozzá értő emberek írnak vissza.És sajnálom,ha úgy gondoljátok felelőtlenek vagyunk.Hallgattunk olyan emberekre,akiknek szintén évtizedek óta vannak lovaik!Ők sem akarnának rosszat a gyerekemnek.És nam versenyezni akar vele a lányom csak egyenlőre néha felülni rá otthon.És jó minőségű szálas takarmányt kap,és abrakot,gyümölcsöket,répát ,stb....
2011. szept. 13. 17:41
 18/22 A kérdező kommentje:
És emellett legelhet amennyit akar!!
2011. szept. 13. 17:42
 19/22 x) ***** válasza:
35%
Még egy tanács akkor amit nem ártana megfogadni: egy 2 éves lónak rengeteg mozgásra van szüksége nem csak annyira hogy néha felülök rá. Ha nem mozog eleget rágcsálással meg kártékonykodással fogja levezetni a feszültséget. Mert a legelőn (főleg ha egyedül van tartva) nem mozog ám annyit hogy elég legyen neki. 2 naponta mozgatni kellene legalább egy 20 percet.
2011. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és minden tanácsot igyekszem megfogadni
2011. szept. 13. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!