Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanítsam meg a lovamnak,...

Hogy tanítsam meg a lovamnak, hogy merre menjen, vagy hogy elinduljon?

Figyelt kérdés
A nyerget,zablát jól tűri,fel lehet rá ülni.De csak akkor megy,ha vezetjük.Ül rajta a gyerekem,és ha nem vezetem,nem megy.Ha finoman próbálja irányítani,csak ritkán sikerül.Elindulni sem akar vele.Ő járt lovasoktatásara.Tudja mit kéne csinálni,csak a ló nem....
2011. szept. 12. 21:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
60%

Akkor most mondok valamit. Az ismerőseid - ha valóban 10 éve lovaznak - baromi felelőtlenek, és ezek szerint a sok év alatt nem ragadt rájuk semmi.

A ló nem kiskutya, hogy megvesszük 9 hónaposan és majd 3 éves korára az emberhez nő, és EZÉRT nem fog megbokrosodni. Hülyeség! És ezt én tudom a legjobban, mert:

8 éves koromban megkaptam az én egyetlen drága lovacskámat, aki fél éves volt mindössze. Azóta is nálam van, minden amit tud, annak én része vagyok, és minden ami hibája, az az én felelősségem. Kezdettől fogva én foglalkoztam vele. Körkarámoztam, szaladgáltam vele a karámban, etettem répával pucolgattam, mindent én csnáltam vele.

Három éves korában már vezetőszár nélkül követett, nem lehetett kikötve egyedül hagyni, mert kioldotta magát és utánam szaladt. Én akartam belovagolni 11 évesen, kb 4 éves lovasmúlttal, úgy, hogy akkor már elkezdtem kezdeni komolyabban ugratni is.

Elmondom, hogy az a szerencsém, hogy a szüleim nem engedték. Más lovagolta be. Nem volt rosszindulatú, soha egy rossz mozdulata nem volt, és teljesen higgadtan tűrte a lovast. Viszont, ha BÁRMI, BÁRMILYEN SZOKATLAN ZAJ, ESEMÉNY, vagy akár egy hirtelen fenyegető mozdulat történt a közelében, annyira megijedt, hogy az 190 magas, erőskezű lovast úgy elvitte, mint szél a sz@rospapírt. És nem ám csikózablával, hanem feszítővel! (Igen, a hozzáértőknek mondom, hogy módszeresen el lett cseszerintve a szentem, de mint minden kezdő - úgy ahogy a kérdezőnk is - mi is követtünk el FATÁLIS hibákat. És nem ez volt az utolsó hibánk.)

Namármost, ha teszem azt, a ti csikótok megindulna ILYEN sebességgel a lányod alatt, tuti hogy nem úsznátok meg a kórházba kerülést.

Mindez nem azért lenne, mert a ló nem szeret titeket. Az én lovamat is többször megcsodálják, hogy szár nélkül követ bárhová, csúszdázhatok a farán, miegyéb. Hanem azért, mert a ló és főleg egy csikó, annyira ösztönlény, és annyira félénk állat, hogy mindenre meneküléssel reagál.

Én nem azt mondom, hogy adjátok el a lovat, mert lehet belőle akármi is. De 3 éves kora előtt ne üljetek rá, és ne a gyerek lovagolja be, hanem egy VALÓBAN hozzáértő LOVAS, aki nem az első csikóján van túl, és aki nem agresszív módszerekkel igyekszik kijavítani egy 3 éves csikó nem létező hibáit.

2011. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
70%

Lehet h cuki meg minden h együtt nőnek fel, de ez a legnagyobb felelőtlenség amit csinálni lehet. Kezdő lóra kezdő lovas, és hozzá nem értő felnőttek.

Mázlitok van, h még mindig mindenki egyben van.

A csikónak se agya, se gerince nincs a lovashoz. Nem véletlen h a bár erre tenyésztett, de akkor is korán belovagolt telivérek nagy része is vágón végzi, mert szétmegy a gerincük, lábuk...

Nem kéne terhelni. A kislányod sem 20 kg-os táskával jár iskolába...

2011. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!