Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítséég!? (Kérdésed túl...

Segítséég!? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
egy 13 éves arab félvér kancát lovagolok. rajtam kívül még vagy 5-6an. és egyszerűen nem tudom hogy lehetne normálisan vágtára bírni. csak pálcával lehet indítani. máshogy nem lehet sajnos :S hogy lehetne normálisan vágtába ugratni? és nem csak én, de aki lovagolja mindenkinek csak pálcával megy, és úgy, hogy nem egy nagyot kell rácsapni. nem csak hozzáérinteni kell, hanem rácsapni. :S én ezt nagyon nem szeretem. nem tud valaki tanácsot adni?
2011. szept. 16. 22:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem akik lovagolják rajtad kívül a ló oldalához nyomva tartották a pálcát, és a ló ezt jelzésnek vette, de amikor beugrott leállították, így összezavarodott. Főleg mivel a gazdája egyből a kezébe nyomja a kantárszárat annak aki lovagolni szeretne, így érthető hogy kezdők is ülik.
2011. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
igen, kezdők is ülnek rajta, de először úgy, hogy vezeti. közben elmagyarázza mit szabad, mit nem. mindig mondja minden újnak aki odament, hogy a pálcát ne tartsuk a lónál. de én nem tudhatom, hogy más hogy lovagolja. sajnálom szegény lovat, mert egyáltalán nem ilyen volt :(
2011. szept. 17. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!