Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a lovardákkal és az oktatással kapcsolatban? Tényleg csak az a fontos, hogy kinek mennyi pénze van, meg milyen kobakot hord? Van saját lovatok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, nem az a lényeg. Lehet, hogy egy nagyobb helyen ez számít, de sztem nem ez a lényeg. Én a legolcsóbb kobakot vettem meg, utána közölték: ez egy gyerek ugrókobak. Ahova én járok az nagyon jó, rugalmasak időpontilag, képzetek a lovak, családias a környezet. Bevonnak a helyi versenyekbe, múltkor pályaszolgálatos voltam, másik pedig segédhajtó. Nincs saját lovam, de nagyon szeretem azokat, amelyeken lovagolok!
2011. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahol én elkezdtem lovagolni, ott egyáltalán nem számított semmi. Nem is igazi lovarda volt mondjuk, hanem ridegben a lovak, meg egy lakókocsi, és az volt a lényeg, hogy lovagoljunk. Akkor is, ha öreg nyergek voltak, és ha nem cserélte le a tulaj az összes ló felszerelését évente.

Nekem jelenleg saját lovam van, és a lovardában, ahol tartottam, ott igenis a pénz számított. Ha nem volt 200 ezres nyerged, kinéztek. De azért a kantáramat szétszedték, és használták. Szóval ott mindenki sznob lovas, pedig a hely annyira nem nagy durranás.

Jelenleg, a másik loviban, ahol tartom a lovat, nagyon jól érzem magam. Látszik, hogy senki nem milliomos, azt a tulaj is mondta, hogy előfordul, hogy van, aki nehezen tudja egy-egy hónapban kifizetni a tartást, de nincs gond. Meg lehet dumálni bármit. Ezen kívül, nekem például nincs zselés nyeregalátétem, pedig szükségem lenne rá. És azt mondták használjam csak, ami ott van, míg nem veszek.

Szóval szerintem helytől függ.

Az oktatásról annyira nem nyilatkozom, mert ahol elvileg tanultam, ott igazából annyi volt, hogy jobbra húzod, jobbra megy, balra húzod balra megy, ha mind két szárat, akkor megáll. Meg hogy hogy indítom. De utána ismerősöm is tanított, aki versenyzik, és én lovagoltam a lován, míg ő sérülésből lábadozott, és ott derült ki, hogy baromi sok minden hiányzik. De az meg ugye nem olyan oktatás. Nem fizettem érte, hanem kölcsönös szívesség volt.

2011. szept. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!