Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek, mik a...

Fancy917 kérdése:

Mi a véleményetek, mik a tapasztalataitok a szilikátos macskaalommal kapcsolatban? Megéri megvenni, hamar rászokik a cica?

Figyelt kérdés
4 hónaposan hozom el augusztusban a cicámat, a tenyésztő agyag almot használ, de engem ez a szilikátos alom érdekelne mert nagyon dícsérik. Viszont nem tudom, hogy egyből használná-e a cica.Vélemény, tipp?:)
2011. jún. 19. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Használni használja majd a cicád a szilikonos almot, azonban én azt mondom, felesleges pénzkidobás. Ha egy közepes minőségű hagyományos almot használsz, és rendszeresen üríted, az is tökéletes. Ha egészséges a cicád, ha nem megy a hasa, ha ivartalanítva van, és nem büdös a pisije, ha jó minőségű eledeleket eszik, akkor az olcsóbb alommal sem lesznek gondjaitok. A szilikonos alom sem csodaszer, és az sem fogja neked szagmentesen elzárni az ürüléket. És ha tele van, ugyanolyan undorító, mint a másik...


Ha rám hallgatsz, nem alomra költesz, hanem inkább az eledelt választod meg nagyon igényesen, arra költesz többet. Mivel ha fajtájának, nagyságának és adottságainak megfelelő prémium eledellel etetsz, adsz neki szőroldót, rendszeresen orvoshoz viszed, beadatod az oltásait, stb., attól javul a cicád életminősége, hosszabb lesz a várható élettartama, kevésbé lesz beteges, stb., míg a szilikon alomtól semmi pluszt nem kaptok sem ő, sem te.


Ettől függetlenül persze, ha "pénz nem számít", lehet neki szilikonos almot venni, de közel sem ez a legfontosabb, csak egy sznob butaság. :)


Üdv,

egy cicatenyésztő

2011. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szilikátosat én nem használtam, az viszont, hogy áttértünk a prémium almokra, jó döntés volt. Leginkább a por miatt, ami gyakorlatilag szinte megszűnt, illetve ebből kevesebb kell. Drágább, de több ideig is tart.


Azon ne izgulj, hogy egyből használni fogja-e, a cicák okosak, ha egyszer-kétszer megmutatod neki, beleteszed, amikor nyávog, látszik rajta, hogy pisilnie kell, meg fogja érteni, hogy annak ez a helye. Ebből a szempontból nem számít, hogy szilikátos-e vagy nem.

2011. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Acana tápot fog kapni, mert tápból biztosan megési a drágát megvenni, ezt már tudom. Nem vagyunk eleresztve pénzzel..sajnos(bár úgy vagyok vele, hoyg fontosabb számomra egy állat mint az én"luxusom", szóval amit tini fejjel megspórolok szívesen költöm rá), de úgy voltam vele, hogy anniyt fényezik,hogy nem kell annyit cserélni meg több ideig elég mint más almok, ezért kérdeztem, hogy megéri e.Ha azt mondjátok, hogy nem, természetesen hallgatok a tapasztalt állattartókra:).
2011. jún. 19. 22:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, hogy nem...

Szerintem egyszer nyugodtan kipróbálhatod. Ha bejön és bírjátok anyagilag, akkor megtartod. Mi is próbálgattuk az almokat. Sajnos csak elég későn jöttünk rá, hogy a drágábbat jobban megéri megvenni.

2011. jún. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedvs utolsó válaszoló!

Leírnád a nevét annak a drágábbnak? Privibe is jó:) Köszi

2011. jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ide is leírhatnád annak az alomnak a márkáját, mert akkor én sem a szilikátosat veszem, hanem ha megéri azt, amit te veszel akkor veszek olyat:) Köszönöm
2011. jún. 20. 10:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Én keverve használom a szilikagélest a hagyományos kavicsossal. Így másfél hetente bőven elég cserélni és jobban megköti a szagokat mint a sima. Persze a kakit minden nap kiszedem belőle.
2011. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én használtam már szilikonosat. Egy zacsi elég volt 1hónapra egy cicának. Jó volt, csak arra kell ügyelni, hogy olyan helyen legyen ahol nincs pára. Pl. fürdő, mert akkor azt a nedvességet is megköti.

Most már inkább sima almot használunk, eddig a sparos vált be. Olcsó (2-300ft), és tényleg rendesen összecsomósodik. Van mér azt hiszem a Katzor, az is jó.

2011. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A szilikás a legjobb, hidd el, csak sajnos valóban drága. 18 éve van macskám, sokfélét próbáltam, de mindig visszatérek. Csak az ürüléket kell kikapni belőle (szaga persze hogy van, amikor üríti, csak-csak száll a szag, de elkaparja és kész).Egynél valóban elég egy hónapig, időnként meg kell keverni. Ám azt mondom, tapasztalj és meglátod.
2011. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos már nem emlékszem a nevére, márkájára, mert már régen volt, vagy 6 éve már nincs macskám. De nem 200-300 forint volt, hanem inkább 2000-3000.

Nagyobb darabokból állt, mint az olcsóbbak és a zacskó aljában is szinte alig volt por. Az olcsóbb almoknál előfordult - főleg nyáron, amikor allergiás voltam - hogy szinte befulladtam, köhögtem, mint az asztmások ha használta a cicc a vécét, olyan port csinált. A macskának is fehér volt a pofija a portól. A drágábbnál ezek megszűntek. És kevesebb is kellett belőle, mert jobban szívta a nedvességet, egyszerre kevesebb nedvesedett át, kevesebb ragadt rá a kolbászra, kevesebbet kellett kidobni belőle. Az anyagi részére már nem emlékszem pontosan, de ha drágábbra is jött ki egy kicsivel hosszabb távon, akkor is megérte. De lehet, hogy ugyanannyiból is kijött, mint az olcsóbbaknál. Mindenesetre az biztos, hogy nem került tízszer annyiba, mint ha csak egy zacskó árát nézzük.


Én mindenkinek azt javaslom, hogy adjon magának esélyt és legalább egyszer próbáljon ki drága almot. Vegyétek meg az egyik legdrágábbat a kereskedésben. Persze ne azért legyen drága, mert francia parfüm van benne. Hanem amelyik normális anyagból van. Ha nem jön be, akkor buktatok egy kis pénzt és visszaálltok egy olcsóbbra. De biztos, hogy be fog jönni.

2011. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!