Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek, hogy rosszul tanulok...

Félek, hogy rosszul tanulok meg lovagolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szóval anyukám nem nagyon támogatja, hogy lovagolni tanuljak, illetve a közelben lovarda sincs. A barátnőmmel rájöttünk, hogy ha 2,5 kilométert kibicajozunk a város felé, és lekanyarodunk egy mellékútra, ott van egy ember, aki tart lovakat. Hozzá szoktunk járni, segítünk az istállómunkákban, és cserébe lovagolhatunk. Először lépésben vezetett minket, másodszorra, mi mehettünk lépésben, hogy megtanuljuk úgy irányítani a lovat, hogy értsen minket, illetve ne okozzunk fájdalmat. Harmadik alkalommal tanügettünk. Még nem megy tökéletesen, de azért haladok, néha egészen kényelmes, és úgy érzem el találom az ütemet :) Igazából nem tudom, hogy jó-e a sorrend, ahogy tanulunk, szóval, hogy már második alkalommal szabadon lépegettünk, vagy hogy a tanügetéssel kezdtük, és utána majd a könnyű. De leginkább attól félek, hogy rosszul tanulom meg. Rossz tartás, lábállás akármi. Persze a bácsi magyaráz nekünk, meg minden, de hát ő akkor sem hivatásos lovasoktató :) Ne hogy azt higyjétek, én nagyon örülök, hogy enged lovagolni, csak félek a fenti okok miatt.
2011. szept. 19. 17:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

én lovardákban tanultam, de nagyon rossz helyeken (az ilyenekkel jól el vagyunk látva :S)

Most végre egy normális helyen vagyok, és nagyon sajnálom h nem itt kezdtem, mert így olyan kb mintha előről kezdeném ...

Szóval ha egy kicsi lehetőséged is van, néha néha menj el egy olyan helyre is, ahol jól oktatnak

Egyébként meg tök jó h találtatok ilyen lehetőséget, nagy mázlitok van :)

2011. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!