Kezdőoldal » Állatok » Lovak » S. O. S! Mit tanácsoltok?

S. O. S! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Előzőleg egy hihetetlenül puha szájú lovat lovagoltam. Mindenre érzékeny volt, a zablára és a csizmasegítségre is, és én is ahhoz alkalmazkodtam. Vele nem is volt baj, megtanultam nagyon puha kézzel lovagolni. De most egy másik lovat lovagolok, ami iszonyatosan kemény szájú és nagyon temperamentumos. Szeret menni. Csikózablával lovagoltam elég sokáig, de szinte semmit nem ér. Próbáltam vékonyabbal is, hogy azért ne rögtön a legdurvábbal lovagoljam, de szintén eredménytelenül.. Végül csak rászántam magam, hogy megpróbáljam a feszítőzablát, de ennél is majd leszakad a kezem, más részt meg, ha tovább használom, akkor feltöröm vele a ló száját. Ez meg nem megoldás! A lónak is baja lesz, meg én sem fogom tőle jobban érezni magam.

A gyakori kérdések oldala nem egyenlő a fordulj szakértőhöz, kérdezd meg az edződ oldala! Nem csak az itt elhangzottakra fogok alapozni, de kíváncsi vagyok, hogy ti mit tennétek a helyemben. Tippeket, ötleteket várok, nem miattam, hanem a lovam miatt! Kérlek ezt vegyétek figyelembe.


2011. szept. 26. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Nehéz kérdés... Mivel van pontosan baj? A felvételekkel? Esetleg nagyon visz? Alkalmazz minden segítséget, vagy "ellensegítséget", ha így tetszik. Tehát ha pl fel akarod venni ügetésbe, akkor húzd meg a derekad, taposs a kengyelbe, és a szárral is próbáld felvenni. Ha nehéz megfogni, reszeld meg picit a száját. Egyékbént én inkább megpróbálnám az egyenes zablát hosszútávon, szóval nem a feszítőt, de nem is a csikót, azzal talán lehet könnyebb, és hosszútávon is megfelelő lehet... Esetleg orrfék, ha megpróbál kitérni a zabla hatása alól, akkor martingál. Tudom, nem a legjobb megoldás mindenfélét rátenni, de szerintem már mindent megpróbáltál, és látszik, hogy foglalkozol vele. Ha nagyon bepörög vedd kiskörre, esetleg mozgasd többet, hogy jobban kifáradjon, vagy futószárazd le picit lovaglások előtt! Több hirtelen nem jutott eszembe, remélem valaki okosabb tud nálam majd segíteni:)
2011. szept. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Az a baj, hogy nagyon visz.
2011. szept. 26. 16:59
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
nekem is ilyen volt a lovam... rohant, felvenni nem volt könnyű, fordulni meg katasztrófa... egy szlalomot nem tudtunk megcsinálni. én csikózablával lovagolom. próbálltaam feszítőt én is úgy jártam ahogy te. ha fűrészeltem a száját azért ist ment meg emelte a fejét. szörnyű volt:S nekem a alakzatok kis körök beváltak. szépen lelassított végre normális tempóba megyünk, jól is fordul szlalomtó a fésűig minden megcsinál :) és végre a feje is lentebb van. nem volt kevés munka, de megérte. Te is kipróbálhatnád az alakzatokat meg ilyeneket hátha. fűrészelheted is a száját hátha neked beválik vagy ahogy elöttem írták egyenes zabla. remélem segítettem egy kicsit sok sikert:)
2011. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Smiley cat, a fűrészelés nekem sem vált be, csak még jobban ment. Köszönöm, hogy írtál!
2011. szept. 26. 17:35
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod szerint én azt hiszem, hogy a lovad "ráfekszik a szárra". Vagyis fél a zabla erejétől és ettől előrefele menekül. Tehát minnél jobban húzod, feszíted a szárat, annál inkább ellenkezni fog: befeszül és csak rohan. Próbáld meg a lehető leghosszabb száron lovagolni és ha elsiet, finoman hosszú száron hajlítsd meg körön.Ha jól csinálja, ne felejtsd el megdicsérni :) Legyél hozzá türelmes, mert ez nem egy olyan dolog, amiről egy két nap alatt leszoknak.

Használj egyszerű csikózablát! Feszítőzablát semmiképpen sem ajánlom, mert az nem belovaglásra találták ki.

2011. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Most olvastam el a többi választ. Feszítőzablát kemény szájú lónál SOHA NE HASZNÁLJATOK! Felvételek, hajlítgatások segíthetnek, de minnél nagyobb fájdalmat okoztok a ló szájában, annál inkább idegesebb és kezelhetetlenebb lesz!

remélem segíthettem :)

2011. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nekem pontosan ilyen lovam van:) a megoldás: Kétszertört csikózablát használj és rengeteg kiskört lovagolj... ha nagyon rohan kiskör... hidd el lehet hogy beletelik pár hónapba de abbahagyja... ha ugrásra lovagolsz akkor nagy felvevő mozdulatokat végess elötte és reagálni fog :)
2011. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
zz*
2011. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezt én is figyelembe vettem! Nem akartam rögtön durva zablával kezdeni, nehogy az őt ért fájdalom hatására még jobban meginduljon. Azt még hozzáteszem, hogy nagyon jó kondiban van, és nagyon szeret menni. Amikor kicsit elfárad, jó néhány km után, akkor magától lelassul, de csak kb. egy 2-3 percre. Utána ismét szeretne menni. Felvételeket és hajlításokat is csináltunk, de őszintén szólva nem sok haszna van.
2011. szept. 26. 18:03
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 26. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!