Kezdőoldal » Állatok » Lovak » S. O. S! Mit tanácsoltok?

S. O. S! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Előzőleg egy hihetetlenül puha szájú lovat lovagoltam. Mindenre érzékeny volt, a zablára és a csizmasegítségre is, és én is ahhoz alkalmazkodtam. Vele nem is volt baj, megtanultam nagyon puha kézzel lovagolni. De most egy másik lovat lovagolok, ami iszonyatosan kemény szájú és nagyon temperamentumos. Szeret menni. Csikózablával lovagoltam elég sokáig, de szinte semmit nem ér. Próbáltam vékonyabbal is, hogy azért ne rögtön a legdurvábbal lovagoljam, de szintén eredménytelenül.. Végül csak rászántam magam, hogy megpróbáljam a feszítőzablát, de ennél is majd leszakad a kezem, más részt meg, ha tovább használom, akkor feltöröm vele a ló száját. Ez meg nem megoldás! A lónak is baja lesz, meg én sem fogom tőle jobban érezni magam.

A gyakori kérdések oldala nem egyenlő a fordulj szakértőhöz, kérdezd meg az edződ oldala! Nem csak az itt elhangzottakra fogok alapozni, de kíváncsi vagyok, hogy ti mit tennétek a helyemben. Tippeket, ötleteket várok, nem miattam, hanem a lovam miatt! Kérlek ezt vegyétek figyelembe.


2011. szept. 26. 16:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ügetésbe lasabban állj föl etöl megváltozik a ló egyensulya,a feszítöt énsem ajánlom,maximum a D zablát mondanám ,tartsd meg a külsö szárat a belsöt meg engedtesd el vele a külsön legyen a suly és akkor nem fog rohanni így látatlanba csak enyit tudok mondani ez csak TANÁCS nem kioktatás mielött a sok gyökér ugatna!
2011. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

nyulbarát, köszönöm a tanácsot. Megfogom próbálni.

Szerintem itt senki nem veszi kioktatásnak. A hasznos tanács különben sem kioktatás.

2011. szept. 26. 20:21
 13/16 anonim ***** válasza:
rendben látom vannak rendes emberek is csak van aki annak veszi.
2011. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én nem tennék a szájába semmit. Egy jól beállított hackamoret használnék. Tehermentesíted a száját, viszont így az orrára hatsz. Szerintem egy próbát megérne.
2011. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Feszítőzablát én sem szeretnék használni. Próbáltam, de nem sokat segített, és tuti, hogy széttépném vele a száját előbb utóbb. Az meg kinek jó? Beszerzek még egy kétszer tört csikózablát, meg egy egyeneset, amit ajánlattok a biztonság kedvéért, de először is mindenképpen megpróbálom amit smiley cat és nyulbarát mondott. Nagyon sok hasznos válasz érkezett, köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 27. 12:47
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló: Megfontolom a dolgot. Hackamore-val még nem volt dolgom.
2011. szept. 27. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!