Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szokjam meg? Mással is...

Hogyan szokjam meg? Mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Eddig iskolalovakon, tehát lovardai lovakon lovagoltam, amióta az eszemet tudok, és lovakon ülök (8 éve). Most jött egy lehetőség, hogy átkerültem egy sportlovardába, ahol egy magyar sport lovat raktak alám. Eddig csak annyit vettem észre, hogy pálca egyáltalán nem kell, olyan szépen megy, mint az álom (eddig ez is szokatlan volt, szegény iskolalovakat, úgy kellett nyüstölni). Az utóbbi időben, viszont edzőm úgy fogalmazott elkezdett "kóstolgatni". Bakolászik, elrohan, én pedig nem bírom visszafogni. Az önbizalmamat (ami eddig sem volt sok) sikerült jó mélyre leásni. Az edzőm nagyon türelmes, azt tanácsolta, hogy nem szabad feladni, jönni kell, és majd megtanulom kezelni, össze fogunk szokni. A legutóbbi alkalomkor azonban estem egyet (semmi komoly), de sírva fakadtam, és még mindig úgy érzem, hogy nem fog menni. Abbahagyni nem akarom, de most úgy vagyok vele, hogy ez a 8 év, ez semmi nem volt. Ide nagyon kevés vagyok, és sosem fogok rendesen, szépen lovagolni.
2011. okt. 17. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem fogsz, kitartás! Csak úgy megy. Egyet estél, húúha, fogsz még többet is, de ne aggódj, nem lesz bajod. ;) Inkább ess/ugorj le, ha olyan a helyzet, minthogy megpróbálj mindenáron fennmaradni, és valami rosszabb helyre ess. Viszont ha parázol adott lovon, lehet, hogy érdemes lenne kérned egy nyugodtabbat, amíg kialakulnak a reflexek amik kellenek egy 'igazi' lovon.
2011. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

de fogsz, mert most van lehetőséged jó lovon, jó edzővel lovagolni :)

Nem szabad rögtön feladni, amint egy kis nehézségbe ütközöl, hanem kitűzni egy célt, és teljesíteni. olyan feladatokat keresni, amit még nem tudsz csinálni, de meg is kell dolgoznod érte, ebből lesz a sikerélmény :)

Kicsit keményebben, határozattabban bánni a lóval, mert ha hagyod neki h azt csináljon amit akar, akkor a fejedre fog nőni. Mivel tudod h miket szokott csináálni, már amikor érzed h elkezdi, megakadályozod.

Sok sikert hozzá!

2011. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Igazából az a baj, hogy teljesen eluralkodott rajtam. És ő még a nyugodtabb lovak kategóriába tartozik (tehát nem ijedős, stb.) Amikor viszont lerakja a fejét, és érzem, hogy bakolni fog (mindig egy helyen csinálja, egyébként), akkor hiába húzom vissza a fejét, utána újra, és újra csinálja. Egy ilyen közben estem le, mert egyszer nem csak lerakta a fejét, hanem konkrétan lerántott. Már arra is gondoltam, hogy az a baja, hogy túlságosan erősen húzom meg a szárat, és megrántom a zablát a szájában. Az edzőm viszont azt mondta ő nem veszi észre, hogy rángatnám. Szóval igazából nem értem miért kezdte ezt el, amikor előtte már ugrattam is vele (nem nagyot- 50cm).
2011. okt. 17. 11:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

így főleg meg tudod előzni! Ha tudod h hol fog bakkolni, előtte már megtartod a fejét, és folyamatosan hajtod előre! Kicsit hátrébb is jöhetsz a válladdal, arra az esetre, h ha nem tudod megakadályozni, akkor ne pottyanj.

Én is jártam hasonlóan egy lóval, az ő bakkolásait is előre ki lehetet számítani. 2x egymás után lerakott, de utána minden egyes bakolási lehetőség előtt pálca, csizma, jól megfogtam a fejét, nem könnyítettem ki az ügetést, és még másnap 1x bepróbálkozott, aztán többször nem is. :)

Szóval hajrá, előzd meg.

(2. voltam)

2011. okt. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mielőtt ráülsz, lefutószárazhatnád.
2011. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha te ugy mesz oda a lohoz hogy jajistenem nehogy megint csinaljon vlmit, akkor azt o pontosan tudja es aszerint cselekszik.
2011. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudom, ezzel tisztában vagyok. De egyszerűen nem tudom legyűrni magamban, ezt a bizonytalanságot. Félni, nem félek. Legalábbis azt hiszem, különben egyáltalán soha nem ülnék fel. Most is leestem, és (hála Istennek) semmi komoly bajom nem lett. Szóval az eséstől nem félek. Csak olyan borzalmas, hogy semmi értelme nem volt ennek a 8 évnek, és olyan, mintha elölről kellene kezdenem mindent. :S
2011. okt. 17. 14:11
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha mész lovagolni, akkor határozottan ülj fel, te vagy a lovas, veled nem lehet csak úgy kicseszni és persze legyen nálad a pálca is. Egyszer kell neki megmutatni ki a főnök, utána már meglesz a tisztelet.

Nem hiába lovagolsz 8 éve, ne fogjon ki rajtad egy ló. Ha úgy ülsz fel, hogy jajj megint bakolni fog, akkor igen is megcsinálja, de lehet legközelebb már nem bakol, hanem leblokkol az akadálynál vagy ilyenek. Ez fejben dől el, kellő türelemmel és határozottsággal lehet csak lovagolni.

Nekem is volt egy ilyen időszakom, volt egy ló, amelyik szívatott. Egyszer kellett kicsit durvábban hozzányúlnom, pedig nem szokásom és nem is szívesem tettem.

Szóval légy határozott és nem lesz probléma, tudod mikor mit fog csinálni, légy okosabb és előzd meg.

2011. okt. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ezér baj hogy azokon a befásult iskolalovakon tanultál.. :S

de próbálkozz tovább és légy határozott menni fog.. :)

2011. okt. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ezt hívják lovaglásnak,ha csak egy iskola lovon mész körbe körbe az nem akkora feladat de amelyik nem "automata ló" annak minden egyes mozdulatát ki kell lovagolni és nem lehet "aludni" rajta mert rögtön kihasználja.


idövel megszokod ne félj.

2011. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!