Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szokjam meg? Mással is...

Hogyan szokjam meg? Mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Eddig iskolalovakon, tehát lovardai lovakon lovagoltam, amióta az eszemet tudok, és lovakon ülök (8 éve). Most jött egy lehetőség, hogy átkerültem egy sportlovardába, ahol egy magyar sport lovat raktak alám. Eddig csak annyit vettem észre, hogy pálca egyáltalán nem kell, olyan szépen megy, mint az álom (eddig ez is szokatlan volt, szegény iskolalovakat, úgy kellett nyüstölni). Az utóbbi időben, viszont edzőm úgy fogalmazott elkezdett "kóstolgatni". Bakolászik, elrohan, én pedig nem bírom visszafogni. Az önbizalmamat (ami eddig sem volt sok) sikerült jó mélyre leásni. Az edzőm nagyon türelmes, azt tanácsolta, hogy nem szabad feladni, jönni kell, és majd megtanulom kezelni, össze fogunk szokni. A legutóbbi alkalomkor azonban estem egyet (semmi komoly), de sírva fakadtam, és még mindig úgy érzem, hogy nem fog menni. Abbahagyni nem akarom, de most úgy vagyok vele, hogy ez a 8 év, ez semmi nem volt. Ide nagyon kevés vagyok, és sosem fogok rendesen, szépen lovagolni.
2011. okt. 17. 10:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az iskolalovakkal nincs semmi kihívás. Most érzem csak igazán, de tök ki vagyok akadva, hogy ez volt a vágyam, most pedig egyszerűen csődöt mondok. :S Köszönöm a biztatásokat, én is remélem, hogy idővel menni fog. Két nap múlva megint megyek, kíváncsi vagyok megint annyira béna leszek-e, mint szombaton.
2011. okt. 17. 16:12
 12/14 anonim ***** válasza:
54%

Először is soha ne állj úgy hozzá, hogy milyen béna leszel, mert akkor valóban azzá válsz, egyszerűen bebeszéled magadnak.

Másodszor: ha már azt is tudod, hol fogja a ló a hülyeséget csinálni, előzd meg! Adj neki valami feladatot, amivel eltereled a figyelmét! Csinálj egy kiskört, egy megállítást, bármit, amire nem számít a ló. Tégy úgy, mintha teljesen véletlenül kérnéd pont ott tőle a dolgot. El fogja felejteni a hülyeséget, ne félj! Jó lovaglást!

2011. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam megint, egyelőre visszamentünk a kisebb karámba (kis visszalépés), de sokkal jobban ment. :) Most kicsit elkezdtem bizakodni, és a pacival intenzívebben kezdtem barátkozni :P Köszönöm a biztatásokat, és a támogató sorokat! :)
2011. okt. 19. 19:13
 14/14 anonim ***** válasza:

szia ! tudom mit érzel régebben én is igy voltam most kaptam egy amugy is hülye lovat :P aki bakol és mendentől fél de nagyon szerettem és megtanultam ezeket a dolgokat h kell kiülni le is estem többször egyszer megis rugott mikor leestem de engem nem érdekelt :) akkor is küzdöttem vele és már sokkal jobb de a bakolások azért még vannak egyszer kétszer xd de általában csak röhögök barátnőmmel ezeken ^^ http://www.youtube.com/watch?v=ekVFMMc6LbU itt látszik h kirug :) de nem nagyon ültem ki :S


sok szerencsét !!! :D

2011. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!