Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 19 éves lovat érdemes megvenni?

19 éves lovat érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Készülünk lovat venni és tetszik egy 19 éves ló, díjlovagoltak rajta versenyszerűen én még csak most kezdek el díjlovagolni (lovagolni tudok) csak még nem versenyeztem, a ló jó állapotban van, szép, nem nézném ki 19 évesnek, viszont versenyekre gondolom már nem lehet vinni, viszont olyan 2-3 éven belül szeretnék versenyekre járni, de hobbi lónak attól még jó lenne? Vagy ráülni se nagyon szoktak az ilyen idős lovakra? Ezekben nem vagyok jártas, ahol most van ott lovagolják még, de versenyre nem hordják én se vinném, csak gyakorolni, edzeni, szóval hobbi lónak még jó lenne?
2011. okt. 20. 23:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

Jó lenne tudni, miért lát gyengén az egyik szemére. Ha születésétől így van, kevésbé gond, de van egy lovam, aki azért lett nyugdíjazva 10 évesen, mert egy balesetben megsérült a szeme (még azelőtt, hogy megvettük, tudtunk a sérülésről, megnézettük szemésszel, azt mondta, nem lesz gond, jól lát a ló, esztétikai hiba rajta a szaruhártya elszíneződése). Aztán egyik napról a másikra - évekkel később - begyulladt az a szeme és hiába a gondos kezelés, megvakult. Soha nem tudta megszokni annak a szemének a hiányát. Én is le tudom fotózni támaszkodva, de csak egyik kézen, másiknál tekereg, mert be akarja látni a teret.

A rossz szokás meg nem túl bíztató.

2011. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
37%
Ja és még valami: nyitott csánkok, hosszú csüd, burkolt fej - ez a ló nem gyönyörű, nem ez a lényeg, de ha az előbb felsorolt hibák valóban létező problémák, nem csak rossz fotó, akkor díjlovaglásra nem alkalmas a ló.
2011. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hmmm...a burkolt fej mióta hiba???:DDDD
2011. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az csak nem szép. De nyitott csánkokkal, hosszú csüddel nem sok díjlovas karriert jósolok a lónak.
2011. okt. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, bocsánat, hogy nem írtam, nem voltam internet közelben, hát egyértelműen rákérdezünk majd, hogy mi a rossz szokás és ki is akarom majd próbálni, hogy hogy megy. :) Köszönöm a válaszokat. :)
2011. okt. 23. 19:44
 16/17 anonim ***** válasza:
Tizenkilenc éves ,ráadásul nemlát az egyik szemére,ijen lovat nemveszünk,ha csak nemtalálsz jobbat.
2011. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem te a 8 éves nem lát a fél szemére! A 19 éves ló meg díjlovaglásban versenyzett! De semmi baja azon kívül hogy már kezd öreg lenni. :D Kicsit össze keverted a dolgokat! :)
2011. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!