Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartásról, illetve a lovak...

Bértartásról, illetve a lovak etetéséről van szó. Csak én nem tartom ezt normálisnak?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 5 éves ügető kancám, jelenleg bértartásban van.

Ma nagyon sokat dolgoztunk, nagyon leizzadt, elfáradt a paci. Miután végeztünk, gondoltam adok neki egy kis zabot. Fél-egy fánglival. Csak udvariasságból megkérdeztem a lovászt, hogy adhatok neki? Erre rávágta, hogy NEM! Mert hogy attól bekólikázik, és megszokja, hogy munka után kap enni. Adjak neki lócsemegét.

Ezzel az a probléma, hogy az én lovam, és az én pénzem, amiből etetik. Ha én minden edzés után zabbal akarom etetni, akkor azt fogom tenni.

Ezek után megkérdeztem, hogy mennyit kap enni. Kiderült, hogy reggel, és este is háromnegyed fángli zabot kap. Felhívtam a lovardatulajdonost, aki azt mondta hát igen, ennyit kap, két napja, mert akkor szóltam, hogy sovány a ló, és szeretném, ha többet kapna enni. Tehát két napja másfél fángli zabot kap! Emellett este egy kis kupac lucernát a boxban, de tényleg olyan kevés... hogy miután jóllakott, azzal még elnyammoghat, de jóllakni nem tud vele. Amúgy pedig nap közben legelőn van, ahol meg már nincs mit enni, és nincs is kirakva nekik semmi.


Szóval egyetértetek, hogy ez így nagyon nincs rendben, és nem elég ez egy lónak? Sovány is. Segítsetek, kérlek!


Jövő héten viszem el innen, mert ma végleg eldőlt, hogy itt nem maradhat. Még szerencse, hogy pár napja lefixáltuk már az egészet, legalább is az új lovival.


2011. okt. 31. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha lucernával és zabbal etetik, az úgy nagyon nem egészséges. A lucerna-diéta ráadásul patairha-gyulladást is kiválthat.


Nekem is volt dolgom ilyen lovardával, de ott még durvább dolgok is voltak. Ezért elhoztam. Fél éven keresztül ugyanis nem javult a helyzet. Sajnos, néha csak ez az egy megoldás van. És ilyenkor időben kell cselekedni, mert a ló egészsége is bánhatja. (Nálunk pl. mérgező növény is volt a szénában, illetve, úgy porzott a széna, hogy a ló folyton köhögött, így az orvos tanácsára elhoztuk.)

2011. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam. Nem lucernát, hanem annyi szénát kap enni. Rosszul írtam.
2011. okt. 31. 19:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk másfél fándli zabot kap a ló reggel is és este is. Én nem is értem ezeket a lovikat, még azt is nehezen nézem el, hogy a saját lovaikon spórolnak, de a bértartott lovakon egyenesen pofátlanság. Ráadásul ezzel csak saját maguk alatt vágják a fát, mert ennek előbb utóbb híre megy, a meglévő lovasok elpártolnak, és újak sem érkeznek.


A lucernával semmi gond addig míg ledolgozza, réti szénát pedig lehet "korlátlan" mennyiségben adni, kivéve a lucerna tartalmút. Sok helyen, ha látják, hogy fogynak a lovak elkezdik nyomatni a kukoricát. Ezt sem szabad túlzásba vinni, mert bekólikázhat a ló.


Ajánlom az emelt zab adagot + kis lótáp etetését. Ha továbbra is munkában van a ló, akkor ez elegendő lesz neki.

2011. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ahol én tartom a lovaim, ott pont az ellenkezője van. Széna egész nap van a lovak előtt, e mellé kapnak kb annyi lucernát, amennyi szénát kap egy ló egy átlag lovardában... és naponta 3x3 fángli abrakot!! igaz, hogy az egyik lovam új és még sovány és őt tényleg hizlalni kell, de a másik már gurul... úgy kell könyörögni, hogy ne adjanak annyit...
2011. nov. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3*3 adag? Az nem semmi! Akkor gondolom annyi energia van, amivel nem könnyű megbirkózni. Én azt már sportlónál is soknak tartom. LOL, hol tartod a lovaidat?:)
2011. nov. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, főleg a # 2/5-nak.

Most szóltam, két napja, hogy emelt adagot szeretnék, azért kap kétszer háromnegyed fáglival, eddig féllel kapott!!!

Úgyhogy ezt így nem csinálom tovább, még a héten költözünk!

Nem vagyok egy eleresztett lótartó, nem tudok 70 meg 100 ezres lovardák közt válogatni, de úgy gondolom, hogy 45-50-ért pont ugyan úgy el lehet tartani a lovat, szóval nem marad ott.

2011. nov. 1. 09:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Valóban kaphatna több abrakot, takarmányt a lovad, de az adott pillanatban a lovásznak igaza volt: komoly kólikát okozhat, ha munka után azonnal abrakolsz! Egy órát minimum várni kell! Sajnos ezt én annak idején a saját káromon tanultam meg, nagyon durván kólikázott a lovam, az állatorvos magyarázta el, hogy az én hibám volt, soha nem szabad a lovat közvetlenül azután megetetni abrakkal, hogy mozgott. Szénát természetesen kaphat.
2011. nov. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy elvitted onnan a lovadat, mert ez nagyon-nagyon nem egézsésges, csak spórolnak a lovadon,és mi az, hogy nem te mondod, meg, h mennyit kapjon?!

Te meg fizeted a drága bértartást?

2011. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy jó lovardában figyelnek arra, hogy melyik ló mennyit dolgozik és úgy is mérik ki neki az abrakot. Ha egy heti 1x lovagolt lóról van szó annak elég a fél fándli zab, de ha rendes munkában van az állat, akkor napi 2x másfé-2 fándli simán elmegy. Ehhez nem kell más csak egy kis plusz odafigyelés a lovi részéről.


Amúgy milyen az új loviban?

2011. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma költöztünk, és nagyon, nagyon örülök, hogy eljöttem onnan.

Első körben, elénk sem jöttek kaput nyitni, a tulaj késett, annyira nem vette a fáradtságot, hogy odafigyeljen.

A pacit alig tudtam kikötni a lószállítóban, mert egyből ráugrott a szénára. Mert ma is a homokos legelőn voltak, nulla kajával...

Nem is sírt a többiek után, de azok sem utána, szóval nagyon jól viselte, szerintem örült is, hogy elhoztuk.

Bevittük a boxba az új loviban, és egyből szénát evett, úgyhogy nyugi volt. Megbeszéltük, pár hétig 2x1 fánglival kap, utána növeljük 2x1,5-re, és megkérdezték, hogy egy kis lucernát kaphat-e, szóval eddig jónak tűnik.

Remélem így marad :)

2011. nov. 5. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!