Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartásról, illetve a lovak...

Bértartásról, illetve a lovak etetéséről van szó. Csak én nem tartom ezt normálisnak?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 5 éves ügető kancám, jelenleg bértartásban van.

Ma nagyon sokat dolgoztunk, nagyon leizzadt, elfáradt a paci. Miután végeztünk, gondoltam adok neki egy kis zabot. Fél-egy fánglival. Csak udvariasságból megkérdeztem a lovászt, hogy adhatok neki? Erre rávágta, hogy NEM! Mert hogy attól bekólikázik, és megszokja, hogy munka után kap enni. Adjak neki lócsemegét.

Ezzel az a probléma, hogy az én lovam, és az én pénzem, amiből etetik. Ha én minden edzés után zabbal akarom etetni, akkor azt fogom tenni.

Ezek után megkérdeztem, hogy mennyit kap enni. Kiderült, hogy reggel, és este is háromnegyed fángli zabot kap. Felhívtam a lovardatulajdonost, aki azt mondta hát igen, ennyit kap, két napja, mert akkor szóltam, hogy sovány a ló, és szeretném, ha többet kapna enni. Tehát két napja másfél fángli zabot kap! Emellett este egy kis kupac lucernát a boxban, de tényleg olyan kevés... hogy miután jóllakott, azzal még elnyammoghat, de jóllakni nem tud vele. Amúgy pedig nap közben legelőn van, ahol meg már nincs mit enni, és nincs is kirakva nekik semmi.


Szóval egyetértetek, hogy ez így nagyon nincs rendben, és nem elég ez egy lónak? Sovány is. Segítsetek, kérlek!


Jövő héten viszem el innen, mert ma végleg eldőlt, hogy itt nem maradhat. Még szerencse, hogy pár napja lefixáltuk már az egészet, legalább is az új lovival.


2011. okt. 31. 18:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ámen:) Örülök, hogy jó helyre került a pacó.
2011. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!