Kezdőoldal » Állatok » Lovak » S. O. S Hosszú száron? De hogyan?

S. O. S Hosszú száron? De hogyan?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt mondják, hogy a lovat hosszú száron kell bemelegíteni, vagy legalább is azzal kezdeni a lovaglást. Azt nem értem, hogy mit kell csinálni akkor, ha a lovad menőkés, és ahogy felülsz rá, máris menne, máris dolgozna. Az olyan lovat mégsem lehet hosszú száron lovagolni.
2011. nov. 8. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha menős, akkor akkora szárat kell fogni, hogy meg lehessen akadályozni, ha ügetni akar, de a saját lépése ütemét és a mozgását ne korlátozzuk, ne kezdjük el a besétáltatáskor rögtön összeszedni és összelovagolni, hagyni kell időt neki.
2011. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is van menőkés lovam, nála nekem pl. az vált be, hogy hanggal is segítem, csitítom. Sőt, olyan is volt már, hogy hagytam hosszú száron hogy azonnal ügetgessen, ehhez mondjuk nem rossz, ha nem az istállóból hozod, hanem karámból. De bizony előfordult, hogy hosszú percekig ügettem és vágtáztam körbe hosszú száron a karámban, mire hajlandó volt fújni egyet és tisztességgel lépni.

Egyébként ha következetesen mindig ugyanúgy kezded a munkát, a ló is rájön, hogy mit vársz tőle. Na meg az is igazság, hogy a nagyon menőkés lóval tovább vagyok kinn, hogy kiszaladja a fölösleget. Egyik arabommal pl. mindig el kell mennem egy rövid terepre szaladni egyet, akkor is, ha előtte idomítóedzést tartottam a lovardában. De meló végén muszáj vagyok kigaloppoztatni. Vagy megfordítva: terepen melegítem be, s egy jó kis vágta után kezdek csak dolgozni vele, amikor már beértünk.

2011. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
ha nagyon visz a derekadal tudod egyrészt lassítani másrészt meg lehet azt csinálni,hogy meghajlítgatod kintre és bentre folyamatosan és utána engedsz neki nekem beszokot ez válni általába.
2011. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted, nyulbarát?


Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 8. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:
mit hogy értek? nem írtam olyan bonyolult dolgokat
2011. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
... meghajlítod kintre meg bentre -erre gondoltam
2011. nov. 8. 18:36
 7/7 anonim ***** válasza:
9%

azt jelenti ,hogy változtatod az állítást egyszer meghajlítod kifele utána meg befele ezzel elazitod a lovat,"megfogja" mind a 2 szárat és nem fog rohani ,gondolom az állítás és a hajlítással képbe vagy de ha nem akkor leírom:állítás:amere néz a ló feje

hajlítás:a csizma köré hajlík bordából a ló + az állítás irányába hajlik a nyaka.

2011. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!