Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Volt már olyan, aki szeretett...

Volt már olyan, aki szeretett volna lovat, de a szomszédok nem adtak rá engedélyt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Miért, ahhoz kell a szomszédok engedélye?
2011. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hogy otthon tarthassa, ahhoz kell (no meg az is kell, hogy olyan területen lakjon, ahol engedélyezett a lótartás)


De én úgy tudom h olyan területen is csak a szomszéd engedélyével lehet.

2011. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Én olyan helyzetben voltam,hogy mi voltunk az egyik szomszéd,és nem írtuk alá az engedélyeket,ahogy a másik 3 szomszéd sem..Így nem lett ló a szomszédban
2011. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
De szemét dolog volt így kicseszni a szomszédokkal!
2011. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:13

Nem csesztünk aki a szomszéddal,hanem megmentettünk egy lovat.

Tudni kell hogy a szomszédunk egy semmirekellő alak,akinek csak pénze van,de semmi felelősségérzete nincs.Volt 3 kutyája.Mindhárom vasláncon volt kikötve,és mivel a szomszéd csak hétvégente járt le a telekre(volt amikor hetekig nem is jött) a szerencsétlen kutyákat mi szomszédok etettük.Sebesek voltak a lánctól,és vadak is..Minket azért nem bántott,mert mi adtuk a kaját..Sokszor szóltunk neki,de nagy ívben tojt rá.Az egyik szomszéd értesítette a megfelelő szerveket is,de valahogy le tudta őket is fizetni,és nem foglalkoztak az esettel.Az egyik kutya úgy pusztult el 2 éve hogy a vaslánccal szó szoros értelemben saját magát fojtotta meg.(addig tekeredett,forgolódott szerencsétlen,hogy valahogy így alakult..A szívem szakadt meg amikor láttam a kutyákat..A macskájuk egyszerűen át költözött a kertvégi szomszédjához az öreg nénikéhez..Ő etette a macskát,és ott maradt.

Na ez az alak akart lovat.Bár én nem értek a lovakhoz,de laikusként ha lovat akarnék tartani akkor előbb a megfelelő életkörülményeket biztosítom a ló számára.Feltételezem hogy kell neki egy megfelelő karám vagy istálló(nem tudom mi kell neki) gondolom kell élelem,és sok-sok törődés..Feltételezem hogy a lovat minden nap tisztán kell tartani,hiszen halottam olyat hogy a ló annyira tiszta állat,hogy koszos edényből nem is iszik..Na ennél az alaknál még edénye sem lenne..

Ha egy normális állatbaráti emberről lenne szó,akiről tudod,hogy az állatok jó helyre kerülnek mindenki aláírta volna az engedélyt,ahogy én is..Akkor semmi kifogásom nem lett volna..De képtelen lettem volna végig nézni egy ló lassú haláltusáját..

2011. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt a helyi állattartási rendelet határozza meg, hogy kell-e a szomszédok engedélye vagy sem, illetve közlik, hogy a település rendezési terv szerint hol és mekkora területen lehet nagy haszonállatokat tartani.

Nálunk pl nem kell megkérdezni a szomszédot. Nagymamámék is tartanak lovat, és a kutyát sem érdekli. Tiszta az istálló, rend van az udvaron, nincsenek szagok, legyek, szóval még normális indokuk sem lehetne, hogy megkérdőjelezzék a lótartást.

2011. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
engem nem érdekelne, kinek tetszik, kinek nem. Állatbarát vagyok, tudom, mi kell egy lónak. Nekem is van olyan szomszédom, akinek 3 birkája van, hát nemtudom, hogy azok mit esznek, hol alusznak. A gazdájuk feszt a kocsmában van
2011. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 20:47

Ha állatbarát vagy,akkor feltételezem hogy megfelelően gondoskodnál a lovadról ha lenne.Ha állatbarát vagy akkor feltételezem hogy nem tűrnéd el ha látnád hogy a szomszédod a lovát kínozza,és a szerencsétlen állat gebe,és látni rajta hogy szenved..

Ha állatbarát vagy akkor igenis érdekelne,hogy az állat milyen körülmények között él..

2011. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Be kell menni a polgármesteri hivatalba, vagy jegyzőhöz, és megkérdezni mit mond az ott érvényes helyi állattartási rendelet. Ha ilyen nincs, akkor az országos van érvényben, ami engedélyezi a nagyállatok tartását.

Persze nem árt megkérdezni a szomszédokat, mert senkinek se hiányzik, hogy zsilettpengés almát kapjanak a lovak...

2011. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha megtudnám, hogy valaki ilyet etet a lovammal rágyújtanám az illetőre a házát.
2011. nov. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!