Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás a kertek alatt?

Lótartás a kertek alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mi egy olyan övezetben lakunk, ahol engedéllyel lehet lovat tartani. Mi szükséges az engedélyhez? Mekkora lóbox? Mekkora terület? Hogy megy ez? A lóbox 4x3 méteres lenne, a terület viszont csupán 15x30... Egy kislovat tervezünk (140-150 körüli marmagasság) és minden nap mennénk vele lovagolni, illetve ha mást nem is, akkor csak vezetni egy kicsit a mezőn.


Kérdés kettő:

Ugyan a lótartás legkisebb zugjaival tisztában vagyok, de egy alapvető dologgal nem: Mennyi széna kell egy lónak? lemérni nem tudnánk, így egy lóhoz viszonyított méretre gondolok, mint pl egy akkora kupac, mint amekkora a hasa, vagy nemtom... xD


2011. nov. 22. 19:23
 1/9 A kérdező kommentje:

Jahm, egy fontois részletet lehagytam:

A paci félridegben lenne, 3 és fél oldalról zárt boxban, aminek az alja beton lenne, rajta gumiszőnyeg.

2011. nov. 22. 19:24
 2/9 anonim ***** válasza:
engedéllyel lehet lovat tartani -> magyarul nem tarthatsz ott lovat. Ez olyan, minthogy engedéllyel lehet tigrist tartani, aztán meg lehet számolni hányan kaptak engedélyt.
2011. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyilván bonyolult, hiszen a szomszádok beleeggyezése kell, és tökéletes ellátás a lónak... De semmi probléma, vannak forrásaim. xD
2011. nov. 22. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Pfff. Úgy értette, hogy abban a körzetben lehet, de engedély kell. Nyilván engedély kell mindenkinek, de a panel 2-ben nem tarthatsz lovat engedéllyel sem, valszeg engedélyt sem kapnál rá. Nem tudom egyébként, hogy mekkora kupac kaja kell, menj el egy lovardába, és tudakold meg, hogy ennyi mozgással, ekkora lónak mennyit adnak.


Engedélyt amúgy valószínűleg az önkormányzattól kaphatsz, vagy nem tudom, odamész, elmondod, hogy szeretnél lovat tartani, elmondod, mid van, erre majd mondanak valamit. Bár nem hiszem, hogy bárki foglalkozna vele, mert sajnos kismillióan tartanak úgy lovat, hogy vettek egy telket, odab*sztak (jobb esetben) két lovat, kaja, fű, víz nélkül, konkrétan a sárban és a sz*rban taposnak fedél és minden egyéb nélkül. Szerinted ők kaptak engedélyt? Mégsem érdekli a kutyát sem, hogy ő hogy tartja a lovait..:/

2011. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként oké, hogy beton az alja, de valami földet tegyél rá, hogy ne a betonon álljon, mert az nagyon nem tesz jót neki, még akkor sem, ha bealjazol alá. Az sem lenne baj szerintem, ha nem beton lenne az alja, egyenes föld is jó, ha a falak alapját jól megcsinálod, szerintem víz nem szivárog be, vagy legyen beton az alja, de akkor vagy 15 cm-vel lejjebb betonozzatok, és a földszintig tegyetek földet, tényleg nem tesz jót neki a beton... És valami társ sem ártana... Legalább egy kecskét, vagy valamit, de az sem lenne baj, ha két lovat vennétek... Akár egy pici pónit mellé...
2011. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedves utolsó előtti! Igen, nálunk rengeteg lovaskocsi jár, gondolom tippeled kik ülnek a bakon, bár ezt nem emlegetném, ha nem gond. Én sem hiszem, hogy van engedélyük. De én nem tudnék tiszta lelkiismerettel lovat tartani, hiszen ha egy szomszédnak például ez nemtetszik, feljelenthetnének minekt, és volt paci, nincs paci... :(


Kedves utolsó! Egy shetlandi póni fog mellé kerülni, és mint említettem: A betonra gumiszőnyeg megy. (Ez olyasmi, mint ami a játszótereken van.)


---

Igazából a hivatalos határokra lennék kíváncsi, amiket persze sehol sem találtam...

2011. nov. 22. 20:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Menj be az önkormányzathoz, polgármesteri hivatalba, és ott érdeklődj. Ők meg tudják mondani, mit mond a helyi állattartási rendelet, és azt is, hogy honnan, milyen engedély kell, és hogy kell intézni.

Nekem mondjuk nagy böszme lovaim vannak ketten, így 8 nap alatt esznek meg egy 4 mázsás nagy bálát(130x150-es). Egy kisebb lónak elég lehet akár 20 napra is egy nagy bála. De a kisebb, 120x120-as méretűből 15 napra számolnám.

2011. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15x30m-en vagyis 450 négyzetméteren tartanál lovat, amiből 12 a box?

Egy lónak minimum 1500 négyzetméterre van szüksége vagyis

3x ekkora terület szükséges, akár kicsi a ló, akár nagyobb. Ennél kisebben felénk nem is engedélyezik nagy állat tartását. Kell neki a terület bóklászni, hiába lovagolsz meg sétáltatod a mezőn, ez olyan mintha egy szobában ülnél egész nap, helyed sincs futni két kört.



Széna mennyiség: nálunk 1 ló nyáron 1 kis téglabála szénát eszik naponta, mert félridegen vannak tartva, napi 2X-i etetéssel, a többit legeli (mert bazi nagy terület áll rendelkezésére) télen 2-vel számolunk. Ha kisebb a terület akkor nyugodtan számolj 1,5-2 kisbálával nyáron. Ne egyszerre add oda neki, hanem pl negyedét reggelire valamennyit napközben, és estére egy nagyobb adagot.


Mi így etetünk, kerekek a lovaink, de hozzá kell tenni, hogy van nagy legelőnk is.

2011. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Utolsó: Tudom hogy nem az igazi... :( Végesetben egy 60x20 m megoldható, bár az már nagyon sok költség lenne, hiszen azt a romos részt ki kéne takarítani...

2011. nov. 23. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!