Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Még ügetek, de mit csináljak...

Még ügetek, de mit csináljak ha beugrik alattam vágtába?

Figyelt kérdés
Én szívbajt kapok ha ez megtörténik....:)

2011. nov. 26. 08:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, másik lovardát nem tudok, de azt tudom hogy lefogok esni meg minden ..de ha egyszer eltörik valamim akkor tiltanak el ..ha komolyabban esek le..persze ha esek egyet úgy hogy felpattanok attól nem történik semmi...amúgy is az első órán nem tudtam normálisan leszállni és akkor is a földre huppantam és anya is ott volt. Másik szülőt nem keresek :D De ha önmagában szeretnél lovagolni mint én de mégis kicsit félsz a nagy lovaktól persze hogy félsz a vágtától is...:)nem tudok mit csinálni de amikor tapasztaltabb leszek biztos élvezni fogom,mert mindenki azt mondja hogy annál nincs jobb...:)
2011. nov. 26. 20:37
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Egy 7 éves "lovaglásával" (pónizásával) ne hasonlítsd össze magad!!!!!!!!! Ha futószáron vagy az oktató megoldja. Leesel. És? Ha picuri vagy, menj haza. Ha elmúltál pl. 15 akkor meg nem gond. Ha bicajoznál (korcsolyáznál, fociznál, kosaraznál, stb) ott is eleshetsz. Szülő nem fog eltiltani ilyesmi miatt. Az elkövetkezendő évek során rengeteg helyzet lesz amikor olyat tesz a lovad amire nem számítasz. És akkor abbahagyod a lovaglást? Kérdezd az oktatód! Nem a semmiért fizetsz. Vagy ha igen, akkor keress más lovardát!
2011. nov. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
köszi..13 vagyok
2011. nov. 26. 21:15
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
El kell kötelezned magad. Az is lehet, hogy eltörik valamid, történik ilyesmi, de ez ezzel jár. Vagy elfogadod, a szüleiddel együtt, hogy bármi történhet, vagy ez van, itt a vége. Az, hogy nem bírsz leszállni, az már bocs, a te bénaságod valamilyen szinten, ennyi erővel eldőlhetsz biciklivel is, ennek nincs köze a lovagláshoz. A sérülésekről meg annyit, hogy nem lehet mindig szerencséd, ha komolyan fogod csinálni, akkor rengeteget fogsz esni. Láss példát: Estem már 11x, azon kívül, hogy kicsit megütöttem magam, semmi bajom nem lett. Van ismerősöm, akinek volt agyrászkódása, és ismerek olyat is, akinek egymás után kétszer tört el az ujja, először a kezén az egyik, aztán három lábujjacska. Történik ilyen, nem a világ vége. Emellett van, hogy beleesnek olykor az akadályba, esetleg rádesik, vagy rádlép a ló. Az, hogy elcsúszik, vagy megbotlik, és rádesik, az nem az ő hibája, úgyhogy ez megint csak egy szerencsétlen baleset. Viszont vele jár, el kell fogadnotok, hogy előfordul az ilyen. Minden szülő félti a gyerekét, de nem óvhat még a széltől is. Az már nagyobb baj, hogy félsz, ezt magadban kell leküzdened, egyrészt mert az idegességet a lóra is ráragasztod, másrészt meg ha félsz, élvezni sem tudod, és mindent túlparázol majd, akár az első esést is...
2011. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem kell bepánikolni. ha futószáron vagy akkor nincs semmi gond, hiszen futószáron a ló nemtud száguldozni max vágtázni. ha ez megtörténne nem kell tenned semmit csak ülve maradsz, a comboddal szorítod a lovat és követed a ló mozgását. az oktatód pedig tudni fogja hogyan kell lelassítani a lovat - pl kisebb körre veszi így nem tud vágtázni. :)
2011. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
köszi, értem ,tudom, oké, de én szeretnék lovagolni ;)
2011. nov. 26. 22:21
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Dőlj hátra, feszülj bele a nyeregbe és told előre a lábad, ja és szoríts térdel, és nyilván kapaszkodj is valamibe! Volt már hogy futószáron beugrotta ló vágtába mert megijedt valamitől. Van ilyen. Ilyenkor fel kell rá készülni végig kell gondolni és ha oda kerül a helyzet alkalmazni nem megijedni. Mert jobb félni mint megijedni! :)
2011. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
köszii... ez hasznos volt, segítettél :)
2011. dec. 9. 21:13
 19/21 anonim ***** válasza:
14:51-es vagyok! Nm! :) Ezt kell majd alkalmazni amikor szabadon vagy és terepen vagy a pályán megijed a ló. Van ilyen, ez természetes a részéről, mert menekülő állat. Így ilyenkor neked kell megőrizned a hidegvéred, és cselekedni. Szabadon majd nem kapaszkodhatsz a nyeregben viszont a szárakat se dobhatod oda a lónak. Meg kell tartani a szárakat, akkor már nem lesz mibe kapaszkodnod. De nem is nehéz így megtartani az egyensúlyod mert a ló előre megy te meg visszatartod. Ezzel módszerrel kell megfékezni ha nem tudod felvenni majd szabadon. És ha nem sikerül felvenned ügetésbe vagy lépésbe, finomabb segítségekkel! :)
2011. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A jobb hely alatt azt értettem, hogy nem a pusztában lovagolsz csődödörökkel körbevéve az első lovaglóórádon szabadszáron.
2011. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!