Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem vagyok elég határozott,...

Nem vagyok elég határozott, és tudja hogy velem megcsinálhatja? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy nem vagyok elég határozott.

Van egy kedvenc lovam , akit mindenki utál mert szemétkedik.

Szóval az van hogyha megpróbálom felemelni a bal mellső patáját akkor meg akar harapni, azért se adja oda, és ránehézkedik. Egyszerűen nem is tudom, verjek a hasa alá pálcával? Vagy mit csináljak? Ha ezt csinálom akkor elkezd kaparni, és annál jobban meg akar harapni. A lovász meg csak oda megy, megrángatja a vezetőszárat, megkopogtatja a lábát és a ló már emeli is. De nekem nem jön be. Ugyan ez van nyergelésnél. Amikor megpróbálnám megigazítani, felhúzni a nyeregalátét a markamrába azonnal hátra harap. Az edzőmnek nem csinálja. Olyan idegesítő... Én úgy érzem hogy határozott vagyok, de a ló mégis palira vesz? Amikor először lovagoltam rajta még nem volt ilyen gond. De úgy érzem elvesztettem a tekintélyem.


2011. dec. 7. 19:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Paci.hu-n van egy topik, ami pont ezzel foglalkozik, hogy mennyire is "erőszakmentes" az erőszakmentes. Végeredményben az lett kihozva, hogy a lóra muszáj valamilyen szinten nyomást gyakorolni és van hogy ehhez erőszakot kell alkalmazni, akár egy pofon vagy csapás. Nem arra kell gondolni, hogy nekiállok és addig verem a lovat míg meg nem törik.


Nekem pont egy parellis (aki nem ma kezdte a szakmát) mondta azt, hogy ha rámfordul a lovam és betámad futószárazás közben, akkor fogjam az ostort és játsszam le vele. Igaza volt, azóta se próbálkozott és nem félelemből, hanem azért meg rendeztük a hatalmi viszonyokat, ezáltal más téren is javult a kapcsolatunk.

2011. dec. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezeket a nagyon hasznos válaszokat, tényleg nagyon hálás vagyok! :)) De nyilván ha adja akkor megdicsérem nem? Akkor jár neki egy simogatás, paskolás...:)


Utolsó a futószáras dolog nálunk is jelen van. Nem is engedik hogy futószárazzam, pedig szerintem nem lehetetlen. Ha a hátsókkal lenne gond akkor könnyebben boldogulnék, mert van olyan ló aki edzőmtől (ő egy nő, mert kettő van) húzza a hátsó lábát és kirúg vagy rátapos a lábára, nekem meg adja. De az elsőktől félek, mert hát ott vannak a fogai, de össze fogom szedni magam, és a hétvégéig hatszor elolvasom a a kommenteiteket. :)

2011. dec. 8. 07:43
 13/14 anonim ***** válasza:
Pont, mint a gyerek nevelés!
2011. dec. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem megverni kell, csak keményebbnek lenni. Igen, én is sajnálnám verni a lovam, nem is verem, de azért mikor hasontérdelt, szivesen ütöttem volna egyet. Nem tudom miért, de mikor mentem át előtte a boxban, és ki volt kötve, fogta a lábát, és felemelte teljesen, mint ahogy azok a lovak lépnek, amelyiknek súlyozzák a lábát. De ha engem megcsíp, igenis odacsapok a szájára, nem úgy hogy fájjon, de olyankor tudja, hogy rosszat csinált, mivel már a legkisebb mozdulatomra is "megijed", mikor meg angyalka, akkor ugrálhatsz meg táncolhatsz mellette, a pillája nem rezzen. Az csak egy dolog, hogy határozottan nyúlsz hozzá, de ha megcsíp, nyugodtan üss oda, ha nem adja a lábát, akkor ha hátrakap üss oda, határozottan dőlj neki, és vedd fel a lábát, ha feladja, dícsérd meg. Sajnálod megütni, de ő nem sajnál megharapni? Ilyenkor gondolj erre, mert ha ő odakaphat, te megütheted, ennyi. Neki közel sem fog úgy fájni, mint neked, ha belédharap.
2011. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!