Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A rövid vágta végre hajtásához...

A rövid vágta végre hajtásához muszáj támaszkodni a lónak?

Figyelt kérdés

Egy olyan lovat lovagolok, aki nem tud támaszkodni. Valószínűleg a rossz belovaglás miatt van, de azt mondta edzőm, hogy ne erőlködjek nem fog támaszkodni. Mondta edzőm, hogy volt már, hogy a segédszárból is kitépte magát!

Meg hát elég rövid is a nyaka, a vastagságához és a testéhez képest.

Szóval lehet röviden vágtázni támaszkodás nélkül, úgy hogy mégse úgy nézzen ki, mintha ki akarnám tépni a száját? Vagyis hogy ne nézzen ki hülyén?


2011. dec. 9. 16:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Az lehet! Na ez lehet nyulbarát! Lehet rakok fel videót, de nem akarom youtubra rakni. Majd keresek valamit!


Leírom:

Először, elindulok hosszú száron lépébe! Ezt az ötletet is tőled vettem amikor írtad az egyik kérdésre! Lépek 10 percig. Közben megyek fél pályákat, kis köröket. Próbálgatom a hajlítást de nem nagyon megy mert nagyon merev. Átlóváltásokat.

Elindítom hosszú száron ügetésbe. A feje fent van. Átlóváltás, kis körök, kígyóvonalak. Ügetés lépés átmenetek. Állásból ügetés.

Beugratom vágtába amikor már eléggé felpörgettem ezektől.

Vágtában nem sok mindent tudok csinálni, mert kiskörön nem bírom vágtába tartani. Félpálya, pálya. Sok ügetés vágta átmenet. Lépés vágta ha fel van pörögve.

Leügetem és lelépem. Ilyenkor elnyúlik, de egész edzésen nem támaszkodott! Majd lesz róla videóm!

2011. dec. 10. 18:51
 12/17 A kérdező kommentje:
Ügetésnél fokozatos rövidebb szárat fogok!
2011. dec. 10. 18:52
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát ez így nagyon nem jó ha jól értem csak akkor dolgozik a ló ha felvan pörögve ez nem jó! A lépés vágtát is úgy kéne megcsinálnia,hogy szépen finoman beemelődik és nem belerohan.Merev a nyaka ezért nem tudod hajlítani Megoldás:Belső csizmát odazárod jó erősen külső szárat megtartod és a belsővel pedid a térded felé hajlítod ha kell erősen,határozottan ha ezt sokat csinálod nála akkor nem lesz merev.Ha indítod ügetésbe viselkedjen a kezed úgy mint egy kikötőszár,tedd le mélyre ,tartsd meg erősen a szárakat és belső állításból índitsd el ,célszerű az indítást sarokban elkezdeni mert könyebben meglehet hajlítani a lovat.Az átléptetéseket azért javasoltam mert ha sokat van csináltatva akkor beleenged a támaszkodásba és rendesen kézbe lesz.A futószárazás is jó ötlet volt Gabka részéről!
2011. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam,hogy azért nem tudod vágtába tartani mert fenn van a feje ezért beejtett háttal megy innentől kezdve kimarad a hátulja viszont a segítségadások (csizma) hátulról előre mennek át rajta de ha nem dolgozik a hátulja akkor leblokolodik az egész és nem veszi a segítségadásokat.
2011. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Értem! Most már értem hogy miért mondják hogy mindennek az alapja a támaszkodás. Igen jól érted. Tényleg csak akkor megy jól ha fel van pörögve. Úgy indítom vágtába, hogy leállok lépésbe vagy állásba kanyar előtt. Ilyenkor nagyon benne van a mehetnék és egy kis csizmára is az első dolog az hogy beugrik vágtába. Hajlításkor a külső csizmával mit csináljak?
2011. dec. 10. 19:30
 16/17 anonim ***** válasza:
heveder mögött egy kicsivel támaszt.
2011. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Holnap megpróbálkozom.
2011. dec. 10. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!