Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mének lovaglásával tapasztalat?

Mének lovaglásával tapasztalat?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta nekem,hogy sokkal érzékenyebb egy mén, mint egy kanca.

2011. dec. 10. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lova válogatja. de nem kezdő alá való egy fed mén..

És most ménről beszélünk (aktívan fedez minden papírja megvan (fed engedély ilyesmik))

Ha csődör és soha nem fedezett akkor én nem ültetnék rá kezdőt, de minden ló függő!

2011. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pont ,hogy a kancák érzékenyebbek,hisztisebbek általába de azért ménbe is akadhat ilyen eset,oda vissza működik a dolog.
2011. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
heréltet minden gond nélkül lehet lovagolni?
2011. dec. 10. 13:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindegyikkel adódhat gond de az nem sárlik és ha már jó ideje kivan herélve akkor a kancákkal sem foglalkozik különösebben .
2011. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudok mondani semmit a ménről, de nálunk egy herélt, egyzer * egy kancát, pedig jó ideje ki volt herélve. Azóta nem csinált ilyet, tök jól lehet lovagolni, szerintem a heréltek nyugisabbak mint a kancák.
2011. dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Volt nálunk egyszer egy csődör, nagyon keménykedett futószárazáskor. Herélés után én ültem rá először (nem vagyok nagy tudású lovas), nem volt gond, csak jobban kellett fogni, mert kicsit még ideges volt. Utána nem sokkal már kezesbárány lett belőle.
2011. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lova válogatja. A heréltek között is van rakoncátlan, túl élénk ló, csak a heréltekkel nincs akkor probléma, ha a kanca sárlik. Nos, azt tudni kell, hogy a herélés után a csődör még nincs nagyon tisztában azzal, hogy a golyók most már csak dekorációk. Kell egy kis idő (fél év, egy év is), amíg csökken a hormonszint. Utána viszont nem lesznek a nemhez kötött raplijai.


A kancáknál sárláskor van a probléma. Valamelyiknél észre sem veszed, valamelyik meg olyankor sokkal érzékenyebb, rúg, csiklandós,bakkolósabb, meg minden baja van.


A méneket személy szerint jobban szeretem lovagolni. Ha jól képzettek, és nem azok a túlzottan csődörös mének, akkor nagyon szépen lehet őket lovagolni. Azért nem hiába kezdők alá nem adnak mént. Nagyon észnél kell lenni, és előre látni a dolgokat, ami azért nagyjából mindenféle lónál igaz.

2011. dec. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Sokkal bonyolultabb lovaglásúak. Sokkal több tapasztalat kell és határozottság mint egy kancához. Érzékenyebbek is mivel hát sokkal éberebbek, és sokkal határozottabban akarják érvényesíteni saját álláspontjukat, ha fogalmazhatok ilyen durván! :p Ha tüzelő kanca van a közelbe vigyázni kell mert elveszíthetik a fejüket. Még sokkal jobban oda kell figyelni mert ilyenkor még hisztisebbek. Nem való kezdő ,de még haladó lovas alá se mén , profi lovas kell hogy lovagolja.
2011. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
lova válogatja. az enyém ha lovaglás közben látja a kancákat, nyugtalan. de amúgy megbizható.
2011. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lótól függ, ahogy azt már előttem írták. De a határozottság mindegyikhez kell, mert átveszi az irányítást ha egy kicsit se figyelsz. De nekem most olyan ménem van, hogy lazán sétálgatok a kancák mellett egy kis ideig, nem is érdekli őket 1-2 hörgés vagy nyerítés és ennyi semmi egyéb hiszti szerencsére.
2011. dec. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!