Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinálnál az edzésen?...

Mit csinálnál az edzésen? Hogy érnéd el nála a támaszkodást? Részletesen leírva, mert nagyon kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

Van egy ló, akiről azt állítják, nem tud és nem is fog támaszkodni bármit csinálsz. Felültetnek erre a lóra. Azt mondják nem fog támaszkodni. Egy profinak se adta be a derekát aki már több mint 40 éve van a szakmában mint versenyző és felsőfokú edző.

Egy olyan ló aki nem fogja neked leadni a fejét ha hosszú szárat adsz neki max. akkor ha már végeztél a vágtával és odaadod aszárakat. Ja és egy héten csak kétszer lovagolhatnád de egész héten nem ül rá senki!

Mit csinálnál a edzésen, az elejétől a végéig?!

Amúgy a ló hajtós és nem kell visszafogni.


2011. dec. 10. 17:14
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Ez tényleg jó ötlet lehet!
2011. dec. 10. 18:42
 12/34 anonim ***** válasza:
Én is egyet értek velük: a legjobb az alapoktól kezdeni. De azt hozzátenném, hogy előbb nézessétek meg az állatorvossal. Lehet hogy reszelni kell a fogát vagy talán valamilyen hátproblémája van. A rosszul beállított felszerelés is okozhatja: rossz méretű vagy túl erős zabla, túl szoros/laza kantár, kényelmetlen heveder, rosszul felhelyezett alacsony kápájú nyereg. Viszont általában tényleg a rossz tapasztalatok miatt nem támaszkodik a ló.
2011. dec. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Nem ezek nem lehetnek.

Gumis zablája van, a hevederrel nem lehet gond, a nyeregnek a kápája magasan van,bár elég kemény a nyereg, de más nyergeknél se viselkedik máshogy. A fogai rendben vannak, nem érzékeny a háta. [link] Ilyen filc nyeregalátéte van, ez nem nyomhatja.

2011. dec. 10. 19:34
 14/34 anonim ***** válasza:

Én is olyan lovat lovaglok most, aki nem jól volt lovagolva, 10 év körüli, és támaszkodásra végképp nem tanították.

Mi is úgy kezdtük mint egy csikóval, csak kicsit gyorsabban haladtunk. Mostmár eljutottunk oda, hogy néha támaszkodik, de egyre jobb lesz.

Mondjuk itt heti 5-6 nap dolgoztunk.

Sajnos edzéstervet nem tudok írni, nem vagyok elég jó hozzá, ezért lovaglok edzővel. De sokat megyünk körön, íveken.

2011. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a kis cikket: [link]


Az első két pontot főleg, amíg az nincs rendben, nem is fog támaszkodni.

2011. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Értem! Igen, igen edzés tervre gondoltam vagy valami hasonlóra. Ilyen téren az edzőmre nem számíthatok!
2011. dec. 10. 22:16
 17/34 A kérdező kommentje:

"A merev tarkó, a mérgesen hátracsapott fülek, a ló ’boldogtalan’, elégedetlen arckifejezése, a fogak csikorgatása, a merev hát és farok tekergetése..."

Pontosan így kell elképzelni ahogy lovagolunk!

Mondjuk a fogait nem csikorgatja!

2011. dec. 10. 22:25
 18/34 anonim ***** válasza:
56%

Ez a kezdjük elölről a kiképzést szerintem is jó ötlet. Csodálkozom, hogy a 40 éve szakmájában lévő "profinak" ez nem jutott eszébe...

A ló feszessége nem csak a rossz idomítottságtól, hanem a lovashibából is eredhet.

2011. dec. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Valószínű igen! Valószínű azért nem jutott eszébe mert nem foglalkozott vele. Na mindegy, kimegyek megkérdezem, de szerintem nem fog érni a szavam semmit mert ő is nagy én meg csak egy tanuló vagyok!
2011. dec. 11. 08:30
 20/34 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de semmiképp nem lehet "nagy" az, aki nem tud és nem is akar egy lovat helyretenni.
2011. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!