Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacsi kutyusomnak kéne olyan...

Tacsi kutyusomnak kéne olyan enni való amit egyfolytában ehet és nem hízik tőle? Dagi pedig alig eszik és sokat mozog. Nagyon rossz döntést hozztam amikor ivartalanítattuk, nagyon megbántam.

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 16:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem az ivartalanítás miatt van, ilyenek a kutyád génjei valószínűleg. Amúgy meg minek kéne szerencsétlennek egyfolytában ennie?
2010. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi,de ez azóta van.Mert éhes.Megszakad a szívem amikor én eszek és ő sír,hogy ő is kér.
2010. febr. 1. 16:24
 3/18 anonim válasza:
29%
A kutyáknak naponta 2x kell kapniuk enni! Mi reggel adunk nekik száraz tápot,vagy konzerves tápot. Délután meg vagy főtt kaját, vagy nyers csontos húst (általában csirke aprólék).
2010. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak bántani, de én sem hiszem, hogy az ivartalanítástól hízik. :S Nekem is iv. kanom van, napi 2x kap enni, happy dog száraz tápot, és tök normális a súlya, persze úgy hogy rendszeresen van mozgatva. :))
2010. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás nem hizlal

Két probléma van:

1, ivartlanítás után megváltoznak az igényei, és bizony a kevesebb felé

2, műtött kutyát sok gyenge ember megsajnálja!

Neked nem étel kell hanem egy jó kutyanevelési könyv! A kutyádnak naponta egyszer kell enni ha már elmúlt egy éves, de oszthatod az adagot kétfelé is! A legjobb ha valami közepes/prémium tápot adsz neki. Abból nem kell sok, igaz drágább de ez kicsi kutya, sokáig elvan vele. Néha főzhetsz neki, vagy adhatsz a maradékból de nem a táp mellett hanem helyette, hogy ne legyen nagyobb az adagja. Rakd elé a kaját, hagyd ott 15 percig, majd vedd el és csak következő etetési időban add vissza. Ha napközben eszel, és kér akkor ne dőlj be neki, mert nem éhes csak akar valamit, és most úgy táncolsz ahogy ő akarja! Te vagy a főnök, akkor eszik a kutyád amikor te akarod. Nincs nass napközben, csak ha neveled.

És egy kis logika. Azt állítod állandóan koldul. Akkor most gondolj bele mindig adsz neki egy kicsit abból sok lesz! Egyértelmű hogy a gyengeséged miatt hízott meg!

És foglalkozz vele sokat, gyakorold hogy ki a főnök. A tacsi okos kutya és makacs, könnyen irányíthat téged.

2010. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudom,de ha megkapja azt a adagot ami rávan írva a tápos zacsira akkor már gurulna .Ígyis már nem sok kell hozzá.
2010. febr. 1. 16:34
 7/18 A kérdező kommentje:
Én nem adok neki,akkor .Naponta 2-szer eszik pillanatok alatt megeszi.8 dkg kap naponta.De utána még éhes.
2010. febr. 1. 16:36
 8/18 A kérdező kommentje:
Én vagyok a főnök.
2010. febr. 1. 16:37
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért mert az életéből egy fontos dolog kiesett, a párkeresés, hormonok, tüzelési időszak. Ezért sokkal kevesebb energiára van szüksége! Az amúgysem szentírás, csak hozzávetőleges. Nem tudom milyen tápot adsz, de nekem 15 kg-os kutyám van és egy pohár az adagja egy jobb tápból...
2010. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb gazdi azt hiszi, ő a főnök, de közben meg a kutya...

Ne sajnáld meg, azért kunyerál, mert rájött, hogy ezzel eléri a célját. Nekem is ivartalanított kutyáim vannak, de nem híztak el. Egy nap egyszer van kaja, de sok mozgás! Ha nem bírod nézni, hallgatni, ahogy sír, akkor ki kell zárni a konyhából, míg esztek.

Akárhogy is nézzük, tudom, hogy ez neked fáj, de abból amit leírtál egyértelmű, hogy a kutyád az úr a háznál.

A kutyának nem kell egyfolytában ennie! Ha mindig előtte van az étel, akkor megerősíted benne, hogy ő a vezér, mert ő döntheti el, mikor egyen és mennyit. A falkavezér rendelkezik az étel fölött, ha te vagy a főnök, akkor te döntöd el, mikor és mennyit eszik, nem ő neki kell a kunyerálással, sírással kikényszeríteni tőled az ételt.

2010. febr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!