Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pontosan mit eszik a ló?...

Pontosan mit eszik a ló? Mekkora ló való nekem?

Figyelt kérdés

Jóóóóh, a rövid kérdés hülyén hangzik, de pontosítok 2 részben. xD


1.: Diót, mogyorót, szotyit, és hasonlókat ehet? Cerbona müzliszeletet, vagy kekszeket? (Igen, azt gondolom hogy utóbbi 2 nem túl hasznos neki, de kifejezetten nem árt, igaz?)

2.: Mondjuuuk... 100 kilónként mennyit eszik egy ló? (Széna, átlagosan. A plussz takarmány már más kérdés)


MÁSIK:

Én vagyok most elméletileg 158 cm, 12/L. Hány cm marmagasságú ló való nekem?


2011. dec. 17. 16:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%

Kislány, menj már el egy tisztességes lovardába, nyisd ki a szemed, hogy ott hogyan gondozzák a lovakat, mit és mennyit esznek a lovak (mikor és miért annyit!!), meg hasonlók. Amúgy elég érdekes a kérdésed első fele, megkérdeztem a hároméves lányomat, hogy mit esznek a lovak, tudod mit válaszolt? Szénát, zabot, sárgarépát, almát és néha kockacukrot, de azt nem szabad sokat, mert elromlik a foguk. Nos ennyit erről. :-)

Ami a kérdésed másik részét illeti: azt hiszed, nagyon okos vagy, hogy elmondod, hogy a "lábsegítségek" (megjegyzem: ilyen kifejezés nincs is) nem megfelelőek túl magas vagy túl alacsony lovon, de ki kell ábrándítsalak, mindez nem abban a korban igaz, ahol te most vagy. A hároméves gyerekemnek valóban nem lennének helyén a csizma- és combsegítségek az én 175 magas kancámon, nemes egyszerűséggel azért, mert nem érne le a lába a nyeregszárny aljáig sem. Ez rád 12 évesen már nem áll, tehát ott a pont, amit előttem írt valaki: éppúgy megfelelő lehet egy magas növésű, normális nagy ló mint egy lovaglópóni. Nálad nem a magasságfaktor döntene.

Van egy tanítványom, 9 évesen kapta a kisbéri lovát, ma 18 éves, hidd el, baromira nem akkora, mint 9 évesen volt, de a ló egyszerűen tökéletes neki, díjugrató versenyeken szépen szerepelnek.

Ja és amit írtál, hogy ezek a dolgok könyvekben nincsenek leírva, dehogyisnem, csak nem olvastál még elég könyvet. Kifejezetten még az is le van írva Ócsagi Imre könyvében, hogy testsúlykilogrammonként mennyi takarmányt kell kapnia egy munkát nem végző egészséges lónak, hogy sem el ne hízzon, sem alultáplált ne legyen, hogy az alapvető életfunkciói működni tudjanak.

Hány lovas könyvet olvastál életedben? Nem hiszem, hogy eleget...

Azt írod, lómániás vagy. A lómánia miben nyilvánul meg nálad? Abban, hogy lovas képekkel van tele a szobád és plüsslóval alszol? Mert akkor ne vegyél lovat. Majd ha a lómánia úgy néz ki, hogy csak azért, hogy lóközelben lehess, napi több órát képes vagy istállómunkát végezni iskolaidőben is, ha képes vagy egész nap a karám mellett állva figyelni, hogyan dolgoznak a profik a lovakkal, ha hajlandó vagy akár egész nap körmölésben-patkolásban segíteni, fogni a lovat, ha gond nélkül végig tudnál csinálni egy napot az istállóban úgy, hogy minden munka és felelősség rád maradna és senki sem lenne, aki segít, vagy akitől kérdezhetsz valamit, akkor visszatérhetsz erre a kérdésre - de akkor meg már nem lesz kérdés, mert pontosan tudni fogod a válaszokat.

2011. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Műzliszeletet nem jó adni neki. Én törtem a lovamnak kb egy 2cm-nyi darabot, de nem ízlett neki, beleragadta fogába, stb. Inkább maradok a természetes, vagy lovak számára kitalált jutaolmnál. Amúgy én sem alánlom neked a lovat, főleg nem otthonra, mert nem tudod mit kell vele csinélni, akkor könnyen átveheti feletted az uralmat.
2011. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Én azt értem, hogy a kérdésemet inkább így kellett volna feltenni: Olajos magvakat, illetve magvakból gyártott szeleteket lehet adni a lónak? Mennyi széna kell naponta a lónak? Mekkora ló való nekem, ha 158 cm vagyok?


Ha nem írom oda a korom, illetve néhány ember képes lett volna elolvasni a pontos kérdést, esetleg az eddigi hozzászólásokat, akkor valószínüleg kaptam volna értelmes választ.


A baromi okos utolsónak mondanám, hogy lovas ismeretterjesztő könyvet rendszeresen olvasok. Csakis a kedvedért megszámoltam: 32... Ebből 5 valami nyomi pony clubbos, azokkal nem sokra mentem... Mindegy, így is marad még elég, ám igenis létezik lábsegítség, ezzelben combsegítség nem... >< A lábsegítség nem kitalált szó, hanem a csizmasegítség szinonímája, és úgytűnik nem ismered.

2011. dec. 17. 19:21
 14/19 A kérdező kommentje:

Pontosítok, előző üzenetemet a 17:02 -nek küldtem.

19:21: Én ezt megértem, de elméletileg (mint már írtam) nem igazán látom, hogy mondjuk egy kutyársa valaki évekig felkészül, ha venni akar. Azt, hogy pl mennyit egyen, kitapasztalják... :/

2011. dec. 17. 19:26
 15/19 A kérdező kommentje:

Amúgy elolvastam újra a kérdést, és rájöttem mi a probléma... Elég hülyén jön ki ez a két kérdés: "Diót, mogyorót, szotyit, és hasonlókat ehet?", és a "Pontosan mit eszik a ló?"


Szóval így értették sokan: Vajon mit ehet a ló...??? Talán diót, mogyorót, vagy szotyit??? :O


Holott így értettem, és én hülye azthittem, hogy több értelmes ember van, aki képes válaszolni: Szabad diót, mogyorót, szotyit, adni a pacinak? :)


---

Most feltenném én szívesen újra a kérdésem, de az tiltva van, akkormeg mindkettőt törlik... :P

2011. dec. 17. 19:31
 16/19 anonim ***** válasza:
Pont most rendelt az oktatónk a tanyára egy zsák szotyit a lovaknak. Gondolom szabad adni nekik akor, de nem hiszem hogy olyan nagy mennyiségben egészséges lenne.
2011. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne akarj már kioktatni, kicsi vagy te még ahhoz! Combsegítséget nem ismered? Akkor tévedtem, még annyit se tudsz a lovakról, amennyit jóindulatúan megszavaztam magamban neked. :-(

Jobb, ha nem kezdünk vitát, szakedző vagyok.

2011. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti! Azt nálunk is adtak. Csak egy marokkal ugyan, nasiként... De kaptak. :)


Utolsó... Te is voltál kezdő, esetleg más lehetőségekkel... Így jártál, egyszerűen nem érdekel.

2011. dec. 18. 14:18
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerinted a 2.kérdésre ki tud válaszolni? Az függ a ló méretétől tömegétől munkavégzésétől időjárástól korától a széna fajtájától minőségétől beltartalmi értékétől. Ezeket összevetve lehet megmondani mennyi szénát eszik is egy ló. Nos mivel ezekből egyet sem ismerünk kétlem hogy valaki is meg tudná mondani. Megjegyzésként annyi: a lótartás nem a lovaglásnál kezdődik. A lótartás a ganézásnál és több ényi gyakorlatnál amit egy istállóban töltöttél. Ja és könyvekből nem tudod elsajátítani a különböző trükköket praktikákat és nem lesz tapasztalatod sem.
2011. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!