Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a két...

Mi a véleményetek erről a két felszerelésről? Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

a gerincvédő:

[link]


és a kobak:

[link]


2011. dec. 18. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kobak véd eleget, abból ez is jó. A gerincvédőt én nem ismerem, de ennyiért lovas boltban is kapnál, és ott több segítséget nyújtanak a választásban.
2011. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is horok gerincvédőt és nem feltétlenül tudnak lovasbortban több segítséget adni,mert gereincvédőt,nem csak lovasok hordanak.
2011. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megéri.
2011. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
olyan van hogy mondjuk az egyik gyerek kobak a másik meg nem? vagy több méretben szokott lenni?
2011. dec. 18. 11:07
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Ez most komolyan kérdés??

Millió történetet hallottam már, amikor leesett a lóról a gyerek, és a kobak mentette meg az ÉLETÉT.

A gerincvédő meg ha a hátadra esel, és nincs rajtad, és pont olyan szerencsétlenül esel, hogy kitörik a gerinced, de ha ez rajtad van, akkor nem leszel hátralevő életedben mozgássérült.

KÖTELEZŐ FELSZERELÉSEK!!

2011. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kobak egy kicsit gagyinak tűnik, de a gerincvédő az jó:) Nézdd meg mit írtak róla véleménybe, hogy könnyen törik.
2011. dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kobak tényleg fura picit, de szerintem azért minden kobak megteszi, hiszen azért egy zacskót csak nem adnak a fejedre, szóval szerintem ezek mind ilyen bevizsgált dolgok... A gerincvédő nagyon jó szerintem, bár ezt a fajtát még pont nem láttam, ilyen pikkelyeset kismilliót, de azoknak nem voltam még oldalt is olyan védőbigyók, szóval szerintem jó.


Egyébként lehet tényleg jobban járnál, ha lovasboltban vennéd meg, netről ne rendelj, ha decathlonosat is veszel, menj be, és próbáld fel! Kobakból egyébként körméret van, szóval nem ilyen S, M, L, hanem 55, 56,57, 58, stb centiméter. De menj be, próbálj fel egyet, segítenek, de arra se hagyatkozz, hogy az egyikből jó az 57-es tegyük fel, akkor a másikból is jó lesz, mert nem. Legalábbis én jártam már úgy, hogy 55ös a kobakom asszem, aztán felvettem egy kislányét, alig jött rá a fejemre, közbe meg vagy 58-as volt... Szóval mindig próba vétel előtt!

2011. dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettőt érdemes megvenni, a saját érdekedben a leginkább.
2011. dec. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

az a gond hogy kiderült hogy az a gerincvédő elfogyott ezért most erre gondoltam:

[link]

ez a gerincvédő 2.es szintü. a 3as szintu meg 20.000 lenne. szerintetek elég a 2.es szintü mert én csak hobbiként űzöm a lovaglást.

és gondolkoztam rajta és igazatok van a kobak tényleg gatyi ugyhogy abból meg erre gondoltam:

[link]

2011. dec. 18. 15:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az teljesen mindegy, hogy milyen szinten lovagolsz, ha csak futószáron, hevederben, akkor is tud bakolni a ló, meg akkor is ha nagyon komoly díjugrató vagy. A ló nem gépezet, ezt szerintem Ti is tudjátok, de nem merüljünk ebbe bele :)

Az első gerincvédő, amit linkeltél, sz*rt sem ér. Egyszer egy kicsi X-et ugrottam, tél volt, és hát a "teknős" (a másik védőmellény neve) nem fért volna a kabát fölé, sem alá, így hát a gerincvédőt vettem. Rohadt messziről ugrott el a paca, így én pont az ugrásra estem rá, és az edzés többi részére nem emlékszek, csak arra, hogy a kórházban fekszek, és infúzión vagyok. Belső vérzésem volt, és megrepedt a lengő bordám. Ha leveszek mondjuk olyan 2 réteg ruhát, akkor fel tudom venni a teknőst, így elkerülhettem volna ezt a balesetet.


a védőmellényt vedd meg! :)

2011. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!