Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás ismerősnél, ridegtart...

Lótartás ismerősnél, ridegtartásban? További költségek?

Figyelt kérdés

A 15 éves lányom nagyon szeretne egy saját lovat. Már évek óta gondoz és foglalkozik egy lóval, de szeretnénk neki sajátot venni, ez lenne minden álma.

Mi városban lakunk, a közeli lovardákban elég borsos a bértartásnak az ára. De a közeli faluba (10 percnyire van körülbelül) van egy kedves lovas ember. A lányom barátnője oda jár segíteni a lovak körül. És megengedi, hogy ott tartsuk a miénket is.

Kérdésem az lenne, hogy mennyibe kerülnének havonta a költségek? (A bértartás árán kívűl). Ridegtartásba lenne szóval nem kell szalma alá. Oltásokból mit kell beadatni? Milyen időközönként? Egy bála széna meddig elég egy lónak? Zab szükséges?

Nagyon megköszönném ha valaki rendesen levezetné így pontról pontra a költségeket.

(Vidéken élünk).

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!


2011. dec. 23. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. dec. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A bértartás az arról szól, hogy nem neked kell venni a kaját neki. Bértartásban a legelő van benne, a széna meg a zab. Legalább is jó esetben.


Ezen felül az orvost kell fizetni, meg a kovácsot. Én most oltattam és féregtelenítettem a lovam, összesen 11 ezerért, illetve körmöltettem 4-ért.

2011. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt a tulajdonossal kéne megbeszélni. Ő szabja meg az árakat.
2011. dec. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Oltás, körmölés ára helyfüggő is, de én is 4000-ért körmöltetek, kb 8000 az oltás, és 3-4 körül volt a féreghajtó.

Zab az a lótól és a használatától függ h kell e, szénát sajnos nem tudom hogy mennyi kell :(

2011. dec. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék, hogy patkolni a talaj minőségétől kell. Nálunk erdő, homokos a talaj, és patkóra egyik lovunknak sincs szüksége. Nem azért nem patkolunk, hogy spóroljuk, hanem egyszerűen nincs rá szükség. Csak amikor versenyeztem, akkor kellett.


Amúgy a bértartásban benne szokott lenni az abrak, széna, karám és legelő használat, trágyázás, lóápolás, stb. De viszont minden megbeszélés kérdesse.

2011. dec. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!