Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szüleim mért nem engedik,...

A szüleim mért nem engedik, hogy saját lovam legyen?

Figyelt kérdés

Több évig gondoztam, lovagoltam egy lovat. Tudom mivel jár és nem csak "fellángolás" az egész. Folyamatosan segítettem, szénát pakoltam, kazlat raktam, istállót ganéztam, lovat leápoltam, futószáraztam stb.

Szeretnék egy saját lovat. Mert okés, hogy több helyen is besegítek és van kedvencem de teljesen más mint egy saját. Mind 3 jármódban el tudok lovagolni. Ők azt mondják, hogy nem a ló megvételével van a baj hanem a tartásával. A környékbeli lovardákba 30 ezer körül vam a bértartás plusz még a további költségek. De ismerősünknél tudnánk tartani 15 ezer körül. Plusz állatorvos, körmölés. A felszerelés nagyja már meg van. (Azokon a lovakon használtam ahol segítettem).

Jó megértem.. sok kimondani ezt a havi x ezret de ha belegondolunk akkor napi párszáz forintba jönne ki.

Lovardába is járok mellette, hogy haladjak (mert ahol besegítek nincs oktatás) ott meg 2000ft/óra heti 1x-2x . Mikor, hogy. Plusz még a benzin mert busszal elég nehéz megközelíteni és amúgy is elhagyatott hely.

Meg versenyezni szeretnék. Távlovaglásban. Ott meg nem úgy van, hogy no majd a lovardából adnak néha költsön lovat.

Gimibe vagyok elsős.

Hogyan vegyem rá őket? Jó tudom ez hülye kérdés de akinek már van lova annak, hogy sikerült?


2011. dec. 24. 17:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg őket hogy mért nem szeretnék. Én is sokat dolgoztam lovak körül (pénzt nem kaptam érte, de legalább lovak körül voltam)

Mi sajnos az anyagiak miatt nem tehettük meg, meg amúgy is utálják azt hogy lovazok.

Ezért vettem meg abból, amit eddig kerestem.

Ja, első voltam.

Egyébként sok sikert, de ha most mégse jön össze, akkor ne csalódj nagyon, hidd el, később sikerülni fog.

Én is végignéztem ahogy az összes barátnőm kap/vesz lovat, és nekem még mindig nincs, aztán egyszer csak, amikor már majdnem feladtam, sikerült!

2011. dec. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
És ezt amúgy ők is tudják? Szóval hogy konkrétan beszélgettél velük erről, elmondtad azt, amit itt nekünk, vagy csak odáig jutottatok, hogy "- anya lehet lovam? - nem"? Sajnos nem tudunk jobbat mondani, ezt velük kell lerendezned, beszélgess el velük felnőtt ember módjára, kérd meg, hogy fogalmazzák meg, hogy pontosan mi is a bajuk a lótartással, és próbáld meg észérvekkel, higgadtan elmondani nekik, hogy rosszul gondolják, járjanak utána ha akarnak, kérdezzék meg az ismerősödet, akinél lakna a ló, biztos szívesen felvilágosítja őket.
2011. dec. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%

Valószínűleg anyagilag nem engedhetitek meg magatoknak. Az a baj, hogy oké, hogy megveszitek, de igen, a tartással van a legnagyobb baj. De még ha azt is mondják, hogy oké, tudunk rászánni 30ezret havonta (15 tartás, plusz a többi), de mi van, ha valami baja lesz? Ha gyógyszer kell neki hirtelen? Most gondolj bele, december végén, mikor minden pénzetek elment ajándékokra meg karácsonyra, esetleg két ünnep közti nyaralgatásra, és bekólikázik a lovad, mit kezdesz vele, ha éppen ki van számolva minden forint a következő fizetésig? Saját ló szerintem azoknak való nagyrészt, akik nagyon megtehetik, hogy bármikor rá tudjanak szánni akár fél millát.


Egyébként az hülyeség, hogy összegyűjtöd rá a pénzt, mert megvenni a legkevesebb, tartani kell... Esetleg ha összegyűjtenéd valahogy a pénzt a lóra, meg egy kicsi pluszt tartásra évente? Tehát most sétáltatnál kutyát, eladnál megunt ruhákat, a tízóraipénzed inkább félretennéd, és ennél egy vajas kiflit, szülinapra, névnapra, karácsonyra pénzt kérsz, aztán nyáron dolgoznál? Szóval a lovat megveszed "zsebpénzből", és azon kívül nyáron pl keresnél 50ezer forintot, és akkor az pár ezer forint beszállás így a havi tartásba? Egyébként hidd el, én is tudom, milyen ez, én is nagyon örülnék neki, de tudom, hogy nem kib*szásból nem lesz lovam, hanem mert nem tehetjük meg. És azóta rátaláltam életem szerelmére paciban, úgyhogy már teljesen le is tettem a sajátról, nekem ő a tökéletes. Egyébként lehet most kiröhögsz, de mi lenne, ha most csak hobbyznál, ismerősnél, akár ingyen, ahol tartanátok a lovad, jól megtanulnál lovagolni, aztán kimennél külföldre? Németországban rengeteg lovas munka van, ott kamatoztathatnád tudásod. Esetleg vállalhatsz lovaglást, valahogy vizsgázz le, bár nem tudom, távlovagláshoz kell-e ilyesmi, és aztán lovagold valakinek a lovát... De erre elég kicsi a lehetőség, úgyhogy én inkább még mindig azt tanácsolom, hogy keress így valakit, akinél lovagolhatsz egy lovat, és inkább legyél hobbylovas, de nagyon sokan lovagolnak így, és úgy tök olyan a ló, mintha a sajátod lenne, más nem nyúl hozzá, csak te lovagolod...


De tényleg hidd el, nem kicseszésből nem vesznek neked lovat, főleg ha látják, hogy mennyire szeretnéd, és mennyi mindent megteszel érte... Szerintem hagyd is inkább, mondd, hogy jó lenne, de leteszel róla, ha esetleg mégis úgy állnátok valamikor, örülnél neki, de most hagyod a témát. Hidd el, nekik is frusztráló, hogy nem tudják megadni neked, amire vágysz..:/ Egyébként boldog Karácsonyt:)

2011. dec. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nem nevettelek ki ezen a külföldös dolgon. Úgyis németül tanulok szóval hasznát is venném így a németóráknak ami általánosba volt meg most középiskolában. Szóval 2 legyet ütnék egy csapásra, ha mondhatom így.. :D

Köszönöm! Neked is boldog karácsonyt és a többi válaszolónak is!

2011. dec. 24. 19:25
 15/22 anonim ***** válasza:
Nekem se vették meg a lovat, pedig 7 évig dolgoztam ismerősnél lovak körül, mindent megcsináltam, trágyáztam, meg mindent, 10 évesen megcsináltam ezeket, csak, hogy megkapjam azt a lovat, amit kinéztem, nem kaptam, most 17 éves vagyok, jövőre egy ló tulajdonos. :) Suli mellett diákmunkázok, jól tanulok, lovazok. 1 feltételt mondtak, ők megveszik a lovamat, ha én a bértartást kifizetem, meg ha véletlen nekik kell kifizetni az állatorvost, akkor nekem a következő havi pénzemből vissza kell nekik adnom. Ne mondogasd nekik. Hidd el sokkal nagyobb lesz az öröm, mikor egy ilyen hírrel odaállítanak, ahogy megtehetik úgyis megveszik. Én majdnem kiugrottam a bőrömből. :) Kellemes ünnepeket.
2011. dec. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
8%

Azt gondolom, a szüleid nagyon is jól számolnak azzal a havi 50 ezerrel és valószínűleg az kicsit sok a családi költségvetésetekben. Hiába tartod olcsón a lovat valahol, millió járulékos költség jön még, ráadásul attól, hogy saját lovat kapsz, nem szűnik meg a szüksége az edzővel való munkának, sőt, még nagyobb szükség lesz rá.

Aki a fősulival/egyetemmel példálózott, azzal nem értek egyet, ha valakinek annyit kell tanulnia hogy " örül hogy lyuk van a s..gén" az nem való egyetemre. Én napi több órát lovaztam fősuli mellett, igaz, direkt úgy választottam, hogy levelezőn tanuljak, mert még dolgoznom is kellett mellette. Egy kedves ismerősöm pedig nappalin (állatorvosi) tanult úgy, hogy naponta bejárt vonattal 60km-ről és neki is volt komoly hobbija, amit napi több órában űzött. Szóval ezt nem venném akadálynak.

Szerrintem egyedül a pénz lehet a szüleid indoka, amit meg is értek, főleg, hogy még előttetek a középiskola legköltségesebb része, főleg utólsó évben lesz kemény anyagilag, meg azt sem tudni, hová mégy továbbtanulni, oda lesz-e lehetőséged lovat vinni, vagy olyan elképesztő összegért tudnál csak ott lovat tartani, ami tényleg nagyon sok, kell-e tandíjat fizetned, mennyibe fog kerülni a bejárásod, vagy kollégium, netán albérlet....

Szurkolok, hogy legyen saját lovad, de meg tudom érteni, ha a szüleid nemet mondanak.

2011. dec. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Gabka, nem tudom hogy te hova jártál, de nekem, pedig tényleg nem vagyok hulye, igenis volt olyan félévem az egyetemen, amikor a heti, kétheti egy lovazásnak már örültem. Mondjuk nem egyszerű egyetemet választottam, hanem a műszakit, és mérnöki szakot csinálok. És a legjobbak, akik OKTV-t nyertek (több tárgyból is), ők se tudnak heti 5-ször 4-5 órát felszabadítani. (mert mondjuk pestről kimenni a lovardákba, autó nélkül, az nem két perc)

Ja, meg dolgozok is mellette, úgyhogy amég nem ismered a pontos körülményeket, kérlek ne hulyézz le.


Kérdező!

Megkérdezted már a szüleidet? :)

2011. dec. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet h kicsit hosszan fogom elmondani.Bocsi.

Sok éve lovaglok.Egészen picike korom óta.Volt egy ló akiért mindent odaadtam volna( 10 éves voltam).Magyar sportló.Nagyon összenőttünk.Ő megbízott bennem én megbíztam benne.Csak hogy egy nap elszakadt a bizalom kötél.Kimentem lovagolni.Valamit nagyon nézett a távolban,én meg ugyebár hosszú száron(angol nyeregbe)kényelmesen léptette.És egyszer csak elkezdett bakkolni alattam.Én kis idő múlva leestem.Súlyosan megsérültem.Utána amikor kimentem hozzá rám sem hederített.Ez így ment 2-3 napig.Akkor még nem ülhettem lóra a sérülésem miatt,de azért kijártam hozzá(mindig vittem neki almát) .Aztán egyszer megszerettem volna a nyakát simogatni és megharapott! Elmentünk abból a lovardából.A ló ott maradt.(Most is jönnek róla a hírek h mindenkit ledob)Mos egy új lovardába járok.Nem olyan puccos ,de sokkal jobban odafigyelnek az emberre.A lovak rettentő nyugodtak.(pl.terepmotorosok jöttek.én meg a lovon ültem.a motorosok rettentő hangosak voltak.a ló meg rá se hederített a motorosokra csak rám öszpontosított)de a többi ló is a lovardában.Most kaptam ott egy lovat.Még csikó de már felismer hangról és látásról is és szaglásról is.:) Így sokkal boldogabb vagyok!Majd én segítek belovagolni.De rendesen megdolgoztam érte :)!!!És most is én látom el :)

2011. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nekem tudod hogy sikerült?

Összegyűjtöttem az összes felszerelésére és az árára a pénzt és mivel nálunk csak 20000 ft a bértartás ez már nem volt gond!A lóvásárlásnál abból indultunk k hogy makk egészséges paci legyen! 5-6 hónapig semmit nem fizettünk érte csak a bértartást!Az hogy drága az sok mindentől függ biztos sok helyen más pénzt kérnek az állatorvosok is!

2012. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

1) Nincs rá pénzetek.

2) A ló nem plüssmaci, hogy félretedd a sarokba, ha megunod!

3) Nyaralás vagy ló. Döntsd el.



Na és ami nagyon fontos!

1)Legyen egy jó hely ahol tartsátok.

2) Legyél tapasztalt lovas.

3)Ha nyaralni mész / KÓrházba kerülsz, legyen aki gondozza a lovat!

4) Gondolkozz távlatokban! Lesz-e rá később pénzetek? Etetés? Állatorvosi költségek? Patarendezés, körmölés? Versenyzés, a ló edzése?

5) Egy ló rengeteg időt vesz el. Van elég időd és pénzed a lóra?



Nekem 2 saját lovam van. Nem győzködtem a szüleimet. Ők mondták hogy szeretnél valamilyen állatot MÉG? azt mondtam igen jó lenne pár paci. azt mondták, ha lesz rá pénz, jövő nyáron megbeszélhetjük. megkérdezték: nyaralni mennél vagy ló? erre én: majd megkérem a nagybátyámat hogy gondozza a lovat amíg nyaralunk. keresgélni kezdtünk ismerősöknél, interneten. így találtam rá 2 gyönyörű lóra: egy fekete melegvérűre és egy pej ügetőre. ez kerek 8 éve volt, amikor 10 éves voltam. most a lovaim még megvannak, tökéletes állapotban.


DE a legjobb, ha tényleg távlatokban gondolkoztok. ha sokáig puhítod a szüleidet, menni fog.


nem lenne jobb neked valami kisállatka? Van állatod? Mert jobb lenne egy cicus, vagy egy kutyus.


ha felnősz, annyi lovad lesz, amennyit akarsz. de bírjad szusszal.


sok sikert kívánok neked és a lovaidnak! de ne feledd: ha megunod, akkor majd írd ki, és jön tőlem az üzenet: ÉN MEGMONDTAM!


gondolj bele. 15 000 a bértartás. gondolj bele! ez nem egész életre szól. nap, hét, hó vagy év! az is valami. 10 évig él a ló és pl. havonta kell? 120x15 000. Számold csak ki, mennyi pénz!

Add hozzá az etetést, az állatorvost, a körmölést, a verseny nevezési díját, a benzinárt, meg hogy fizetsz a lovaglóórákért.


a szüleid így is téged tartanak el. hiányozni fog oda egy ló?


(Mellesleg, vannak kivételek. pl.mi, mert nem akarok kérkedni de gazdagok vagyunk, azért lehet lovunk meg kutyánk meg kígyónk meg ilyenek.)


Gimi elsős, az 15 év. Szüleidnél laksz. Ruhát vesznek neked, törvény kötelezi őket hogy etessenek, ott van az iskolai menza pénze, beirattak a gimibe. hiányzik abba a nagy összegbe még egy ló a mai világban? hiányzik egy ilyen háztartásba egy állat?


ha idősebb leszel és félig-meddig el tudod már tartani magad, talán. vagy ha hirtelen megnyeritek a lottót. de a szelvények sok pénzt vesznek el.


tarts inkább cicát vagy kutyát. nem kerülnek olyan sok pénzbe, könnyebb őket gondozni. ha nem vagy bolondja az ilyen állatoknak, tengerimalac, hörcsög, degu, papagáj, halak, nyuszik, egerek, kecske, malac, tyúkok... annyi állat van még, amit tarthatnál. lehet, téged PONT a lovaglás érdekel, de hidd el, később örülni fogsz, hogy mégsem választottál lovat. volt már valaha saját állatod? úgy értem hogy lovászok meg ilyenek nem gondozták helyetted ha nem értél rá, nem pont a tiéd, az nem számít annak.


mert a szülők tudják hogy neked mi a jó! ők tudják, hogy van-e pénz, nincs-e pénz. mert ők távlatokban gondolkoznak. lehet még nem hiszed el, de később még hálás leszel nekik hogy nem engedték meg.


gondolj bele. versenyezni máshogy is tudsz. menj el nagyobb szintű versenylovardákba, ott bérelhetsz lovakat.


legjobb választás egy kölcsönló, akit elviszel e megadott helyre, pár hétig ott tartod, aztán meggondolod az ügyet. de gondolkozz TÁVLATOKBAN, mint már 123-adszorra írom le. nem arra kell gondolni hogy megveszem holnapra a szénát és elviszem dokihoz, itt van rá a pénz! mi lesz a lóval 10 év múlva? Nem fog három év múlva elszállni. Elhiheted.

2013. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!