Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tenni, hogyan kell esni?

Mit kell tenni, hogyan kell esni?

Figyelt kérdés
Szóval a többiek elmentek lovagolni, és kikísértem őket pár méteren, szőrén. Utána úgy gondoltam megyek egy sétakört, ott ahol lesétáltatni szoktuk a lovakat. Ez kb olyan 5perces út. El is indultam, de amikor a pusztára értem elkezdett ügetni a lovam, nem tudtam visszafogni, ezét úgy döntöttem ügessünk egy kicsit. Beugrott vágtába. Nem tudtam visszafogni, egyre gyorsult. Úgy döntöttem, le kell esnem. Nem volt bemelegítve se , se semmi ezért nem akartam vele vágtázni. Bátorságot gyűjtötem, és leesetem. Közben a szárakat fogtam. Így megállt a ló, nekem se let bajom. Nagyon megbántam, főleg, hogy még kobak sem volt rajtam:( Ha legközelebb leesek, és nem kell attól félnem, hogy elrohan a lovam, akor hogy kell esni? El kell engedni a szárat, vagy nem?
2011. dec. 27. 18:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Karámban természetesen elengedheted, de terepen SOHA. Ha én is elengedtem volna a lovam amikor terepen, több kilométerre az istállótól leestem, akkor igencsak izgulós perceim lettek volna, elüti-egy autó épségben hazaér.

Ha többen vagytok, akkor leesel még vágtat 10m-t aztán visszafordul a többi lóhoz, ott nem para ha elengeded, de ha egyedül vagy ne enged el.


Amúgy ha vágtában elvisz a ló, akkor nem az a megoldás, hogy leesel, hanem hogy megállítod (befordítod, megreszeled. stb).

2011. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Áh többet nem megyek nyereg nélkül sehova. Főleg nem egyedül.
2011. dec. 27. 19:21
 13/19 A kérdező kommentje:
Amúgy mindennel próbálgattam, húz-enged, főrészeltem, hátradőltem, pisszegtem neki, az mindig hatni szokott, de most nem :/
2011. dec. 27. 19:22
 14/19 anonim ***** válasza:
Főleg ki se mész remélhetőleg..
2011. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
De látod? Ebből látszik tökéletesen, hogy TAPASZTALATLAN VAGY. Ha nem vagy az, aki minden probléma nélkül felül bármilyen lóra, és nincs dolog amitől leesne vagy olyan helyzet amit ne tudna megoldani, akkor ne próbálgasd a szárnyaid, mert ezek a tényezők egyesével is elég veszélyesek voltak, nemhogy így együtt...
2011. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én viszont azt mondom, hogy a körülményekhez képest mindent jól csináltál. Talán egy kicsit felelőtlen voltál, az igaz, de ami megtörtént, az megtörtént, a szárakat nem eresztetted el, ez nagyon jó. Ez igazából nem is esés volt, hanem leugrás, bár tisztelem, hogy úgy sikerült végez vinni, hogy tényleg meg tudtad tartani a szárakat.

Esést tanítani csak a ló tud, 2-3-4 esés után már megvan benned az érzés, meg az ösztön, de olyanod, hogy majd kigondolod, hogyan esel, sosem lesz, annyi időd nincs, az esés váratlan.

Az meg a másik, hogy két pont ugyanolyan esés sincs, tehát már csak ezért sem lehet elmagyarázni.

Viszont a balesetek elkerülése végett tényleg legyen rajtad kobak, a saját érdekedben, máskülönben a következő esésednél akár szét is loccsanhat a fejed egy akármi kis szaron, és akkor már jó esetben sem a mentők fognak darabonként fölszedegetni...


Egyébként meg "elkezdett ügetni a lovam, nem tudtam visszafogni, ezét úgy döntöttem ügessünk egy kicsit"

Ez így nagyon nincs rendben. Ne a lovad diktálja a tempót, te gondolj ki valamit, és az legyen, addig nyúzd, húzd, amíg a saját akaratod nem érvényesül, ezzel, hogy engedtél neki, elismerted, hogy Ő a főnök, ez pedig nagy hiba, ezt újból és újból meg fogja veled csinálni, amíg meg nem mutatod neki, hogy de igenis, a rangsorban FÖLÖTTE állsz és neki kell együttműködnie VELED.

Ilyenkor, amikor el akar vinni, próbáld meg kiskörre venni, ilyenkor ne számítson semmi, ha kell, rángasd be a fejét tőből, de akkor is az legyen, amit te akarsz.


Ha karámban vagy, nem kell félned attól, hogy elrohan, mert ha ott is hagy, nem tud messzire menni. Ott lehet viszont jól gyakorolni azt is, hogy terepen se hagyjon ott, ha a szárak véletlenül nem maradnak a kezedben:

Fogod magad, és egyszer csak menet közben a karámban leugrasz lóra, a szárakat elengeded, minden, mintha rendesen esnél, annyi a különbség, hogy direktből csinálod. Ha azonnal megáll, és ott marad melletted, akkor sok simogatás, dicséret, így rögzül benne, hogy jó az, ha melletted marad.

Ha elrohan esetleg, akkor csalogasd magadhoz, fogd meg, és utána jöjjön a sok dicséret, ezzel is azt erősíted benne, hogyha veled van, odamegy hozzád, akkor csak jó lesz neki. :)

2011. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A lényeg hogyha nem tudsz talpra érkezni akkor a legjobb ha gurulsz. http://www.youtube.com/watch?v=WgjVORA9LIE Oké hogy párnára meg lassú meg minden, de még mindig ez a legbiztonságosabb.
2011. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hát én asszem gurultam :P De nem ilyen szépen.
2011. dec. 27. 19:35
 19/19 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy ha lépés kéne, hogy legyen, és a ló üget, akkor az edző általában int a kezével, meg kacsint, hogy csináljam. (ilyenkor jelzi hogy legyen az, amit a ló akar, de ne addig, amíg a ló akarja). szóval, ha lépésnek kellene lennie, és üget a ló, akkor hagyom, hagy ügessen, viszont amikor fárad, nem hagyom, hogy sétáljon. Előbb ügetni akart, ügessen még. :) Szerintem így is tanul v.mennyit a ló.:D
2011. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!