Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet ilyen kengyelben lovagolni?

Lehet ilyen kengyelben lovagolni?

Figyelt kérdés
Vesezk egy új kengyelt és láttam olyat, ami csak egy fél kengyel. Ilyen biztonsági. Nincs külső oldala. Abban nehéz lehet lovagolni? mert én már tudok elég jól szorítani, szerintetek nagyon nehéz lehet? Mert a lovamon más is lovagol (kicsit önző vagyok), és ezzel a kengyellel lehet, hogy mggyűlne a bajuk.
2011. dec. 27. 20:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Hűűha! Most nézem. hogy nincs is ilyen, csak egy gumisról le volt szedve a gumi. Ha veszek egy gumisat, és terepen elveszik a gumi attól még tudok benne lovagolni?
2011. dec. 27. 20:24
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem más benne lovagolni mint sima kengyelbe, a gumi nem esik le, úgy van az kitalálva:)
2011. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert hallottam sok olyan történetet, amiben kilazult a gumi, folyton leesett. Terepen ha elhagynám, akor tudnám folytatni az utat gumi nélkül is?
2011. dec. 27. 20:50
 4/8 anonim ***** válasza:
A gumis biztonsági kengyel ritkasz*r, hidd el. Nem véletlen van két oldala a kengyelnek, és a gumihoz elég éppen hozzáérni, és leesik, nagyon utálatos találmány. És egyébként ha annyira nem bírnák a kengyeled, akkor tetetnének más kengyelt, ezen nem múlna. Ha meg nem birod, hogy más is lovagolja a lovad, akkor kérd meg az edzőt, hogy ne ültessen mást rá... És az is tény, hogyha te meg tudod szokni, akkor más is, úgyhogy ez nem akadály, csak a saját életed bonyolítanád vele...
2011. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elvileg a kengyelnek elég csak a talprésze, nem muszáj, hogy legyen külső, mivel ha helyesen lovagolsz, akkor csak minimális súly van benne, hogy ne lifegjen. Ha zavar akkor vegyél sima biztonsági S kengyelt.

Ismerek olyat aki gumi nélkül ugrat, mert neki úgy kényelmes.

2011. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem jó az a gumis kengyel, mert a gumi leheletnyi mozdulattól kiesik. Jobb az a görbe oldalú-bocs, de fogalmam nincs mi a rendes neve, mert én egyszerű sima kengyelt használok.

Lehet megnehezítik a dolgukat az önkéntes lovasaidnak, de a te felelősséged lesz ha valami bajuk történik. Nem tudom hány éves vagy, de egy ismerősöm csinált hasonlót, és baleset lett belőle. Bíróság, majd akkora büntetés, hogy mind a 4 lovát el kellett adnia, fizetni a sérült kezelési költségét (medence törés, láb törés, kéz törés, és megannyi zúzódás). Szinte inge gatyája ráment. Úgyhogy szerintem ne bonyolítsd, és mond meg nekik, hogy nem szeretnék ha a lovadat lovagolnák. Ha meggondolod, kell ez neked vagy a szüleidnek?

2011. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan kengyelt akarsz aminek nincs kulső fele vegyel free jump systestemes kengyelt ahoz olyan csizma kellami a hozza valo kengyelhez hozza kapcsolodik es nem nagyon edik ki a lapad en soha nem hasznaltam ilyet nem tetszik az itlet es csak csunya csizma van hozza , innen vegyel www.jinstirtup.it
2012. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia Én biztonságival lovagolok nem ilyennel ha nem hajlítottal viszont ez amit te mondassz sokkal jobb és a gumi elvileg nem esik ki de legyen nálad tartalék. Ugrani is lehet vele viszont a hajlítottal borzalom.
2016. júl. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!