Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját lóval kezdjek lovagolni,...

Saját lóval kezdjek lovagolni, vagy sem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tavasztól elkezdek lovagolni,tapasztalatom nem igazán van(egyszer 7-8éves koromban lovagoltam),az a kérdésem,hogy érdemes saját lóval kezdeni,vagy inkább először a lovarda lovaival tanuljak?Mennyibe kerül egy hobby ló kb?

15éves vagyok.:)


2011. dec. 14. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha nincs tapasztalatod, akkor nem tudod mit kell tenni, így nem fog "működni" a ló. (7-8 évesen meg gondolom futószáron voltál és csak mosolyogtál hogy egy nagy élő plüss hátán ülsz)
2011. dec. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Amíg nem tudsz lovagolni, honnan tudod, hogy tényleg kell neked saját ló? Mi van, ha nem is tetszik, akkor mihez kezdesz a lóval? Én ezért is, meg másért inkább lovadrás lovakat javasolnék elsőre.
2011. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképpen lovardain, kivéve ha van arra időd, pénzed hogy fizesd egy ló bértartását, állatorvos, körmölés, felszerelés, kijárj hozzá heti 5-6 alkalommal, no meg egy edzőt, ami szintén nem olcsó.

Így első ránézésbe havi 100 körül fájna neked a ló. MMint a szüleidnek.

Aztán lehet h kiderül, h ja, ez mégse tetszik.


Szóval mindenképpen lovarda.

Ha megmondod h merre laksz, lehet ajánlani is tudunk.

2011. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Mindenképp lovardaival. Tegyük fel, vesztek egy lovat, bár nagyon drága... Van ilyen ismerősöm, egy kezdőhöz más ló kell, mint egy haladóbbhoz. Ha most vesztek egy lovat, az vagy olyan halál nyugodt, hogy később elalszol a hátán, vagy jó, de kezdőként elcseszed, úgyhogy később ugyanúgy nem fog menni. Ezért érdemesebb lovardaival tanulni, max úgy működne a saját lovas dolog, ha később eladnátok, bár pont ezért normális ember nem vesz szerintem lovat elsőre, tényleg lehet, hogy nem is tetszik, a másik meg, hogy később úgysem lenne már jó, és másik kéne. Úgyhogy inkább szeresd meg, szerezz tapasztalatot minél több lovon, és aztán ha tényleg komolyan gondolod, jöhet egy saját...
2011. dec. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lovardai lovon érdemes megtanulni lovagolni. Ráadásul egy idő után nem csak egy lovon fognak oktatni, hanem mindig más lovat fogsz kapni. Ez tapasztalat szerzésnek is nagyon jó! Minél több lovon lovagolsz, annál jobban érzed majd a különbséget és egy idő után kialakul benned a kép, hogy milyen lovat is szeretnél majd (mármint milyen tulajdonságokkal rendelkezzen). Persze amíg futószáron tanulod az alapokat addig inkább az állandó ló ajánlott.

U.I.: Csak győzd kivárni a tavaszt! :))

2011. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat.

Igazatok van,inkább lovardaival kezdek elsőre akkor:)

+ elolvasok pár könyvet:)

2011. dec. 14. 21:37
 7/7 anonim ***** válasza:
2-3évig lovagolj lovardába aztán vegyél sajátot sztem . egy átlag hobby ló ára pedig 150 000-300 000 körül van
2016. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!