Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi tartozik a középszintű...

Mi tartozik a középszintű lovas tudáshoz?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez már középszintű vagy még csak kezdő tudás:

karámban már egyedül tudok lovagolni , és ügetni is tudok .. de vágtázni még nem .. ?


2011. dec. 30. 11:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%

E még a kezdő szint legeleje. :-)

Középszintű tudás: minden jármódban problémamentesen lovagolsz, terepen is, képes vagy helyes segítségeket adni a lónak, az alapvető díjlovas feladatokat szépen végre tudod hajtani, gond nélkül körbeérsz egy méteres ugrópályán. Ez a középszint.

Gyakorolj még egy kicsit - lehetőleg másik lovardában, ahol nem engednek szabadon anélkül, hogy megtanítanának vágtázni - és nem is lesz olyan nehéz a középszintet elérni.

2011. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
0%
Ajjj. Megint jönnek a kis csajok hogy ők milyen szinten lovagolnak. Azt hittem már kikopott erre újra. Nem mindegy. Rohadtul kezdő vagy még. Szinte semmit se tudsz, ne akarjál már haladó lenni (vagy mi).
2011. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
51%
Gabka nálunk egy csaj úgy jött ki terepre, hogy még nem tudott vágtázni. Teljesen ügyes volt. Ha megijedt a ló azt csinálta amit ellett. Nem feltétlen kell tudni vágtázni. Olyan lovat meg akkor ne rakjanak egy kezdő alá, aki kirohan a világból ha megijed.
2011. dec. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Sehol nem írta a kérdező, hogy haladó lenne..
2011. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek .. és nem tudom ki írta azt az egyik választ nem azért írtam mert haladó akarok lenni .. hanem tényleg nemtudtam hogy most mivan .. és ha nemt udsz normálisan válaszolni a kérdésemre akkor minke kell írni ??? .. de most komolyan ezt úgyutálom olyan írjona ki tud is rá normálisan válaszolni nem rögtön lehülyéznia másikat .. a többieknek pedig nagyon köszi :)
2011. dec. 30. 11:28
 6/35 anonim ***** válasza:

És mit érdekel ez téged?? A lovaglást folyamatosan tanulod. Még csak most kezdted. Olyan messze vagy a középszinttől mint innen Kína. Majd ha tanulsz ugratni és már túl voltál rengeteg terep vágtán és esésen akkor majd megfordulhat a fejedben hogy akkor most hova is tartozok? Na de minek is? Miért is érdekel ez téged? Élvezni kell, nem szintekbe sorolni magad. Gondold azt hogy te vagy a legjobb és kész. Nekünk a lovardába is ezt mondják. "Gondold azt hogy te vagy a legjobb, a többiekkel meg ne foglalkozz!"


Üdv: Az a bizonyos egy válaszoló.

2011. dec. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
..nah csak ennyire voltam kíváncsi, nagyon köszönöm .. ezt már az elején is lehetett volna így megfogalmazni !
2011. dec. 30. 11:38
 8/35 anonim ***** válasza:
Bocsi! :) Előző voltam!
2011. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nekeme lég nehéz mert nem tudom hogy általában azoknak könnyű akika lovardához közel laknak .. csak sajnos nekem baromira messze van :S és ezért a szüleim ritkábban engednek .. és gondolom ez is baj . Próbáltam közelebbit találni de nem találtam .. :S köszi mindenkinek
2011. dec. 30. 11:41
 10/35 anonim ***** válasza:
63%
11.20-as: lehet, hogy a csaj nagyon ügyes volt, de az oktató olyan felelőtlen, hogy be kéne zárni a lovardát, ahová az ilyet odaengedik! A legnyugodtabb ló is csinálhat nemvárt dolgot, terepen pláne bármi előadódhat, messzemenő tudatlanság és óriási felelőtlenség olyan lovast terepre vinni, aki nem tökéletes biztonságban vágtázik! Még így is leeshet, így is történhet baj, ezek ugyanis lovak, érző és gondolkodó élőlények, nem biciklik!!
2011. dec. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!