Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi tartozik a középszintű...

Mi tartozik a középszintű lovas tudáshoz?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez már középszintű vagy még csak kezdő tudás:

karámban már egyedül tudok lovagolni , és ügetni is tudok .. de vágtázni még nem .. ?


2011. dec. 30. 11:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
49%
Vannak akik terepen tanulnak meg vágtázni.
2011. dec. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
43%
Tiszteltetem az edzőjüket, az ecserin vett képesítésükkel együtt.
2011. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy nem lehet terepen megtanulni vágtázni, hanem arról, hogy oltári nagy felelőtlenség az edző részéről! Nálunk is ez ment egészen addig, amíg meg nem történt a baj. Kórház, kóma, bíróság, stb. stb. ... Azt hiszem most már megérted, hogy miért mondta Gabka azt, amit mondott.
2011. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Ti profik vagytok, de nem mindenki akar az lenni. Ti itt sulykoljátok szerencsétlen kérdezőkbe hogy profi tudás nélkül ne is lovagoljon senki. Ha kérdezni mer valaki,

akkor jönnek a leoltások és megszégyenítések.

Léteznek szabadidő-lovasok, ők remélhetőleg nem hordják az egekben az orrukat, csak egy-két infóra lenne szükségük, nem leoltásra. Sajnos úgy látom, egyesekkel itt nagyon elszaladt a ló...Nekik ez az oldal nem való, ugyanis itt általában hétköznapi emberek próbálnak segítő szándékkal válaszolni, amit itt a "nagy lovasok" művelnek, nem a gyakorira való, hanem egy szakmai fórumba. Ott csillogtathatják a tudásukat.

2011. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utólsó, baromira tévedsz. Az, hogy szabadidőlovas az ember vagy nagyobb tervei vannak, nem befolyásolja, hogy az alap tudást csak bizonyos feltételek mellett tudod megszerezni. És tök mindegy, hogy szabadidőlovas akarsz-e lenni, vagy nemzetközi szintű versenyző, ugyanott kezded, márpedig a legalapvetőbb, hogy a biztonságra mindenekfelett törekedni kell!!!

Ha elmégy autóvezetést tanulni, először te is a rutinpályán gyakorolsz, majd akkor mégy ki a forgalomba, ha már bizonyos szinten képes vagy uralni az autót, ami mellesleg pont azt fogja csinálni, amit te "kérsz tőle", nem lesznek önálló ötletei, mint egy lónak, plusz ott az oktató, aki bármikor bele tud nyúlni a pedálokba, kormányba. Ez egy lovon nincs meg, ott egyedül kell boldogulnod onnantól kezdve, hogy levették a futószárat.

Hány embernek kell még csúnyán megsérülnie, ne adj isten meghalnia, hogy végre komolyan vegyék, hogy a lovaglásban vannak szabályok, amiket be kell tartani????

2011. dec. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Autót vezetni nem az oktatótól tanul meg az ember, hanem gyakorlással, önmagától jön bele egyre jobban. Azért nézzük meg, mennyi autós baleset történik nap mint nap, én hány lovasbaleset. Ne hasonlítsuk már össze.
2011. dec. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Öregem, te nem látod a fától az erdőt, szánalmas... De rendben, te úgy töröd ki magánszorgalomból a nyakadat, ahogy akarod, de hátha más inkább meggondoltabban cselekedne.... Csakhogy az a helyzet, hogy a hozzád hasonlóan gondolkodó, abszolút hozzá nem értő emberek elhülyítik a szegény tapasztalatlan kezdőt, akinek esélye sincs tisztességesen információhoz jutni, azt meg ugye nem anyánk hasából hozzuk magunkkal, hogyan is kéne lovagolni tanulni. Aki kezdő, az megbízik az állítólag "tapasztaltabbakban" aztán ha rossz helyre fekteti a bizalmát, lehet, hogy nem lovagolnia, hanem járnia sem kell többé. Szuper.

A lovaglás a világon az egyik legszebb sport, de egyáltalán nem veszélytelen, viszont a jó hír, hogy normális gondolkodással és odafigyeléssel a veszélyek minimalizálhatók. Világszerte millió lovasbaleset történt már, de 99,9% lovashiba, illetve oktatói hiba volt.

Edzőként nem csak profikkal foglalkozom, sőt, ők vannak sokkal kevesebben, ami természetes. Jobbára szabadidőlovasokkal van dolgom. De ez nem jelenti azt, hogy nem igyekszem nekik nagyon biztos alaptudást nyújtani! Sőt, pont a szabadidőlovasnak kell nagyon jól megtanulnia az alapokat, mert ők azok, akik nem fognak egy életen át edzőhöz járni, előbb-utóbb szert tesznek egy saját lóra, akivel a saját örömükre lovacskáznak. Ez jól is van így, de fontos, hogy amit tudnak, azt jól tudják, helyesen sajátítsák el, mert ez a záloga a hosszú és boldog ló-lovas kapcsolatnak.

2011. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Senki sem született profiként, és épp az a lényege, hogy folyamatosan, éveken át bővíted a tudásodat. Megannyi lovas év, versenytapasztalat áll a hátam mögött, és még annyi minden van, amit nem tudok. Nem is az a lényeg, hogy egyből profi légy, hiszen sokkal szórakoztatóbb magát a tanulási folyamatot végigcsinálni... egy életen át. Egy hobbilovasnak is illik jól és biztonságosan lovagolnia, nem értem, nem érted, de még az amerikai elnök kedvéért sem, hanem a SAJÁT MAGAD, A LOVAD ÉS A KÖRNYEZETED BIZTONSÁGÁÉRT!

Igazad van abban, hogy nem kellene senkit letolni, mert kérdez valamit, és nem szabad egyből előítélettel lenni mások iránt! A megfogalmazás, a diplomácia kevés emberek erénye. De mondjuk itt volt máskor nyulbarát, x) nevű felhasználók, és Gabka is, akik mindig nagyon jó tanácsokat adnak. Velük illene tisztelettel beszélni, és akkor ők is úgy válaszolnak vissza. Nem beszélve arról, hogy sokak érzékeny pontja a megfogalmazás. Erre csak azt mondhatom, hogy aki akar normálisan válaszolni, az fog is, aki meg nem, az úgyis csak kötekedni fog.

2011. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Gabka-n látszik,hogy ért a lovakhoz és van is neki,ugyanis mindig szinte szakértelemmel válaszol,például nekem is válaszolt már,és mindig jó választ adott
2011. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez kedves volt, utólsó! :-)

Lehet, hogy nagyon vesszőparipám ez a biztonságosság kérdés, de sajnos saját bőrömön tapasztaltam meg sok mindent. Nekem szerencsém volt, aztán pedig jó edzőkre akadtam, de láttam magam körül, hogy mások megsérülnek, meghalnak olyan dologért, amit baromi egyszerűen el lehetett volna kerülni. Ráadásul a férjem, aki nem egy gyáva ember, mindent kipróbál és mindenben benne van, de annyi rosszat látott lovazás terén, hogy sem ő maga nem nagyon akar lovagolni, sem annak nem igazán örül, hogy a gyerekeinket tanítom. Naponta harcolok azért, hogy bizonyítsam, rajtunk múlik, hogy egy életen át élvezzük-e a lovazást - és velünk együtt még nagyon sokan - vagy megsérülünk, megsérülnek miattunk mások...

Én nem tudnék együtt élni azzal a gondolattal, hogy azért esett komoly baja valakinek, akit tanítottam, mert nem voltam elég gondos, körültekintő... Az is nagyon nehéz lehet, ha az ember nem hibázik, mégis baj történik, de legalább ott talán az önvád nem marcangol, bár egy ilyen esetben is biztosan ezerszer végigzongoráznám, hol hibázhattam.

Lovagolni tanítani nem ördöngösség. Csak ahogy jó kiképző, lószerető ember betartja a kiképzési skálát a lovak esetében, úgy a jó edző is betartja a szabályokat, amiket nem hülye emberek és nem véletlenül hoztak, a tanítás során.

Ha valaki lovagolni tanulni jelentkezik nálam, akkor ha piros hó esik, akkor is futószáron, voltizshevederrel fog addig lovazni, amíg meg nem tanul elengedett kézzel lépni, ügetni, vágtázni. Ha jó edző vagyok, akkor ez néhány alkalom csupán és nem kell, hogy kiemelkedően tehetséges legyen a tanuló. Ezek után ültetem - még mindig futószáron - nyeregbe, megtanul így is mindhárom jármódban menni, megtanulja a könnyű- és tanügetést, könnyített vágtát is. Majd a kezébe adom a szárat és úgy lovagol, még mindig futószáron, hogy ráérezzen, hogyan tartsa, hogyan irányítsa. Önállóan indítja és állítja meg a lovat minden jármódban!! Ha ezt is tudja az illető, akkor már nagy biztonsággal engedem el egyedül a lovardában, mert képes egy szintig uralni, irányítani, megállítani stb. a lovat. Nem fog bepánikolni attól, hogy beugrik alatta a ló vágtába, mert megelőzi egy másik, stb. Tudni fogja a dolgát. És az sem mellékes, hogy az ilyen szinten lévő lovas kevésbé fog a ló szájába kapaszkodni, kevésbé fogja a lovaimat meggyötörni, a ló kevésbé fásul el, nem lesz tipikus széthajtott, szétcseszett iskolaló, talán még örömöt is találhat a munkájában, amit így a lovas is jobban fog élvezni.

Terepre akkor megyünk, ha a lovardában már biztonsággal csinálja a lovas az alapfeladatokat, be tudja ugratni a lovat vágtába, tudja fokozni/csökkenteni az iramot, képes a lovat felvenni, nem okoz gondot egy kiskör, egy átváltás és társai. Ilyenkor is kis csoporttal viszem ki és magam mellett tartom, elöl. Egyszerre max. két kezdő terepezőt viszek ki akkor is, ha több rutinos lovas segítő van velem. A terepet fokozatosan nehezítem, addig, amíg kellő tapasztalata és önbizalma nem lesz a lovasnak. Ez nagyon fontos.

És jöhetne hozzám maga az Atyaúristen is azzal, hogy ő terepre akar menni, mert már x ideje hűdelovas, addig nem megy ki senki, amíg meg nem nézem magamnak odabenn a karámban, hogy valójában milyen lovas is.

Ragaszkodom a kobakhoz, támogatom a gerincvédő viselését, adok is kölcsön, ha nincs saját, nálam tuti senki nem lovagol lógó fűzőjű edzőcipőben, stb.

Vaskalapos vagyok? Lehet. De tiszta a lelkiismeretem és tudok tükörbe nézni. Ha valaki ezt megérti, rendben, ha nem, vigye máshová a pénzét és törje magát össze ahol akarja, de nálam nem fogja.

2011. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!