Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovasnak számítok?...

Milyen lovasnak számítok? (hosszú)

Figyelt kérdés

Tudom hogy utáljátok ezt a kérdést de elég nagy oka van annak hogy feltettem: lovat szeretnék venni és a kiszemelt egy eddig még nem fedezett mén amit ugyebár nem ajánlanak kezdőknek.

Tudásom: mindhárom jármódban tudok lovagolni kengyellel vagy anélkül, tehát (lépést nem említem) könnyű és tanügetés, munka és hosszúvágta (galopp), ezen felül ugrottam is párszor bár nem hibátlanul (eddig max 120 cm-es akadályon). Sokszor voltam terepen, volt hogy rúgott alattam a ló és nem estem le. Volt hogy a ló velem együtt esett és miután felkelt én még rajta voltam. Viszont amitől tartok az a bakolás, nem hinném hogy kiülöm (a kisebbeket biztosan). A másik gond hogy a ló 5 éves lesz és még nem indult versenyen (bár fel van rá készítve) és én sem, nem tudom mennyire jó párosítás a kezdő lovas kezdő ló (díjugratás).


2012. jan. 2. 11:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A heréléstől nem lesz semmi baja egy lónak, millió lovat láttam már, nálunk is volt nem egy, akit heréltettünk, tisztességes állatorvos és normális utógondozás kell, gyorsan helyrejön, nem szokott baj lenni.

Amit nem értesz, az, hogy hiába akarod te fedménnek, alattad nem lesz az. Ezzel nem lenézlek, de igen komoly saját teljesítmény vizsgát kell tennie egy lónak ahhoz, hogy fedmén válhasson belőle. Ezt nem kezdők szokták egy lóval megcsinálni... Még úgy is fedengedélyt kaphat, ha megfelelő eredményeket ér el (mondjuk military felnőtt OB első helyezettje), ezt ugye megint csak nem veled fogja elérni. Ehhez nagyon komoly lovas kell. Az, hogy teljesen kezdőként te majd néhány év múlva A3-as ugrópályákon magyar bajnok legyél, vagy military kétcsillagban ugyanez, abszurd feltételezés. Lehet, hogy leszel, majd úgy 10-15 év múlva. Szóval ez ne tartson vissza a heréléstől, mert nem létező opció.

De még mindig azt mondom, hogy olyan lovat keress, amelyik legalább B2 szinten eredményesen ment.

2012. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igazad van, általában egyetértek a válaszaiddal. Azonban azt azért megjegyezném hogy ez a ló most, ahol van fedezőmén-jelölt, már vitték volna vizsgára csak 2 másikat is vittek és így későbbre halasztották őt (a lószállítójuk 2 lovas). Tehát megvan mindene ahhoz hogy az legyen, az országban 4 kiemelt gidrán-lótenyészet van és azok közül ez az egyik. Válaszaidból tudom hogy értesz hozzá, ha megírnám hogy ki tenyészti a lovat lehet ismerős is lenne a neve. De ezt inkább csak privátban ha esetleg érdekelne.

Viszont mondhatom meggyőztetek, ha megveszem nem tartom meg ménnek semmiképp, de nagyon sokat kell még magamat győzködnöm hogy ne őt vegyem meg mert "beleszerettem". Tudom, hülyeség és lehet hogy megbánom de nehéz ellene tennem, talán ha látnék a "piacon" más tetsző lovat akkor könnyebb lenne.

2012. jan. 2. 15:07
 13/20 A kérdező kommentje:
Jah és köszönöm az eddigi válaszokat :)
2012. jan. 2. 15:08
 14/20 anonim ***** válasza:

igaza van ez előttem szólóknak, érdemes lenne az edződet elküldeni versenyekre vele először. gabka tanácsát támogatom, inkább nézegess már versenyeredménnyel rendelkező lovakat.


persze jóval drágábbak, de az a fél-egy év, amit a képzésére költesz, talán még többre is jön ki.


mindenesetre tetszik a hozzáállásod, hogy nem gondolod, hogy te már nyáron letudod ezzel a lóval a rajtengedélyt :) úgy érzem, már nagyon bele vagy szerelmesedve ebbe a lovacskába, ami nem baj, csak maradj reális. menj el, próbáld ki, idomíts vele kicsit, az edződ ugorjon vele, ő tudni fogja, hogy milyen érzést ad ugrás felett, érdemes-e vele foglalkozni

2012. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A kezdo lo kezdo lovas parositas semmikepo nem jo foleg ha mencsikorol van lehet hogy nem is szandekosan de komoly seruleseket tud okozni kezdoknel neked egy oreg lo kell 14-15) vagy annal idosebb aki lehet hogy 120on mar nem tud menni de minden segitene neked es a versenyen vagy lovaglas kozben nem a loval kene kuzdened vagy neked segiteni ot ha nem o segitene nekedte meg csak a helyes ulesre kell hogy figyeljj , de itt sem okos dolog ment venni mert o mar ismer minden trukkot es hasznalna is oket ellened szerintemm neked egy oreg herelt kell akit lehet szeretni nem csinal semmit es kihuz minden ugrasnal ha kozel ersz ha tavol !! Dok sikert !! szerintem
2012. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A másik kérdésedben láttam, hogy 1 millára tartják a lovat, annyiból mondjuk tudsz venni olyat is, ami már bizonyított B2-ben. De ott is úgy láttam, hogy hiába minden, te ezt akarod és kész. :D
2012. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nehéz a szerelemmel vitába szállni. :-)))

Azt azért ne felejtsd el, hogy sok éven át az a ló lesz a társad, azzal a lóval fogsz vagy nem fogsz versenyeken eredményeket elérni, amit most megveszel. Ha rosszul választasz és nincs pénzed másik lóra, akkor vagy a szíved szakad meg, mert eladod ezt az elsőt, vagy az elkövetkező 15 évre lemondasz a terveidről, álmaidról, már ami a sikereket illeti. Érdemes átgondolni.

Persze az is lehet, hogy szuper kis lovad lesz belőle, amit az edződ jól belő alád és mehettek - ha őt választod, kívánom, hogy így is legyen.

2012. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Igen, arról a lóról van szó.

Nagyon idős lovat nem szeretnék venni, amíg nem láttam meg ezt a lovat addig úgy gondoltam hogy 6-12 éves ló jó lesz (edzőm azt javasolta hogy olyan 7-10 év körülit vegyek). Amúgy neki azért nem tettem fel ezt a kérdést mert ismerem annyira hogy tudom mi lenne a válasza (nem). De általában megyek a fejem után :D

Viszont belátom hogy nem a legjobb megoldás lenne, így nem zárom ki annak lehetőségét hogy nem ezt a lovat veszem meg, nézelődök még (úgyis márciusban venném meg).

Nem ide való de ha tudtok nekem való lovat ajánlhatnátok. De ne lovasok.hu-ról, azt már vagy 100-szor átnéztem.

A válaszokat nagyon köszönöm :)

2012. jan. 2. 18:40
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm Gabka77, ha mégis megveszem akkor gondolni fogok a jókívánságra :)
2012. jan. 2. 18:42
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha lovat keresel olyan lovasokhoz menjj akinek sok b2-b3as lova van de ugye az nekik nem jo szinte semmire de viszonylag olcsok es szerintem semmikepp ne lovasok.hurol valassz ami jo lo azt nem.kell hirdetni magatol is van ra vevo ! Ott olyan lovak vannak aniket nem nagyon tudnak eladni
2012. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!