Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovasnak számítok?...

Łovas kérdése:

Milyen lovasnak számítok? (kezdőnek, haladónak vagy profinak? )

Figyelt kérdés
3,5 éve lovagolok. Futószáron 1 évet lovagoltam (9 éves voltam). A lovardában már minden lovon ültem. Estem már lóról, 2x. Egy csikóval is foglalkozom, de róla még nem estem le. Már ágaskodott, bakolt alattam ló. Vágtáztam már, terepen is, de még nem ugrattam, csak rudak fölött. Nos szerintetek milyen lovasnak számítok?:O
2011. dec. 16. 10:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megállapítani, ahhoz látni kéne, meg ismerni a lovat, amint ülsz.

Én már nem tudom hány éve vágtázok terepen, de azóta rengeteget fejlődtem :)

Szóval mindig van hova fejlődni...

2011. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
A "rudak fölött" -t úgy értem, hogy földön volt 3 rúd amit átkellet volna lépni, de az én lovam az egészet egybe átugratta.
2011. dec. 16. 10:45
 3/44 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, hogy mindig van mit fejlődni.:D Én úgy érzem, hogy minden egyes lovaglás alkalmával okosabb leszek, még akkor is, ha nem vágtázok, nem tanulom a díjlovaglás alapjait, csak egy egyszerű óra van. Amúgy már elég ijedős lovakon is ültem már. Az elég ijedős az azt jelenti, hogy egy farezzenéstől is megijed. Múltkor egy ládától félt a lovam.
2011. dec. 16. 10:48
 4/44 anonim ***** válasza:

Nemrég néztem a videót amiben az x faktoros csajszi lovagol. Ő is önállóan vágtázik, terepen. Mégis a kezdő kategóriát is csak alulról súrolja.

És tényleg senki nem fogja megmondani neked videó nélkül :)

Van olyan ismerősöm aki lovagolt már be csikót, túrákat vezet, mégis olyan pocsékul lovagol, hogy nem engedném a lovam közelébe.

2011. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
Kezdőnek, ha meg kell kérdezned :)
2011. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Sajnos videót nem tudok mutatni.:/
2011. dec. 16. 10:59
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdőnek, vagy valahol a kezdő-haladó között legjobb esetben.


Haladónak azt mondanám, aki stabilan tud lovagolni pályán, terepen mindhárom jármódban különféle lovakon, mások zavarása.veszélyeztetése nélkül, kb. 80 centit ugratni (igen westernesek is, vagy szőrén is), egy kis bakolástól nem esik le, finom kézzel, megfelelő segítségekkel lovagol, ismeri a patanyomgyakorlatokat, az idomítás alapjait. Tudja a ló igényeit, etetés, itatás, pucolás, féreghajtózás, mikor kell körmölni, patkolni, ismeri a lószerszámokat, felismeri, ha baja van a lónak, elsősegélyt is tud adni, ha kell.


Profi meg az, aki szakmájában lóval foglalkozik, versenyez, tenyészt, csikót nevel, belovagol, versenyre felkészít, oktató, edző, stb.

2011. dec. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Vagyis tudok mutatni de azon fordítva ülök szőrén a lovon.XD és azt is csak akkor, ha az aki megszeretné nézni az felvesz msn re mert közösségi portálra nem rakhatom ki a videót.:S
2011. dec. 16. 11:00
 9/44 A kérdező kommentje:
Én ezek közül mindegyik vagyok, kivéve nem ugrattam még, mert nincsenek olyan lovak a lovardában amelyekkel ugratni lehet.Egyébként most lovagolok be egy csikót:)
2011. dec. 16. 11:03
 10/44 A kérdező kommentje:

Ittvan 2 kép:

[link]

[link]


A képeken 2 legijedősebb lovakon ülök. (2. képen elöl vagyok) Ezekre a lovakra már tapasztaltabbakat ültetnek.

2011. dec. 16. 11:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!